Kolory do sypialni | Galeria wnętrz Intenity Home
proj. Finchstudio | fot. Aleksandra Dermont

Kolory do sypialni | Galeria wnętrz Intenity Home

Szarość, beż, niebieski, zieleń oraz róż. To kolory do sypialni, które dziś chcemy wziąć pod lupę. W tym wpisie przedstawimy inspirujące projekty sypialni. Każdy jest opatrzony wyjątkową selekcją produktów z portfolio showroomów Internity Home. Zapraszamy w magiczną podróż do krainy snów.

 

 

Beżowa sypialnia

Wnętrza w kolorach nude to aktualnie jeden z najpopularniejszych trendów. Jak udowadniają realizacje architektów, to idealne kolory do sypialni. Ich ciepłe odcienie, na przykład w zestawieniu z modnym karmelem, otulają przytulnością oraz wprowadzają w stan relaksu i odprężenia.

Jeśli podobają Ci się beże w aranżacji sypialni, możesz pomyśleć o stylu japandi, łączącym skandynawską przytulność z japońską prostotą. Bardziej ponadczasowy wystrój uzyskasz, stawiając na klasykę, np. ubraną w paryską elegancję.

 

Beż to idealna baza do sypialni, w której chcesz poczuć bliskość z naturą. Jego przytulny charakter podkreślisz odpowiednio zaprojektowanym oświetleniem, które dodatkowo doskonale uwypukla zróżnicowane tekstury.

 

Beż jest doskonałą alternatywną dla sterylnej bieli. Beżowo sypialnia sprawia wrażenie większej, pozwala odpocząć od nadmiaru bodźców, wyciszyć się i zebrać myśli. Najlepszymi odcieniami beżów do sypialni będą te wpadające w krem, rozbielone brązy w kolorze kawy latte lub z domieszką szarości (greige, taupe).

 

proj. Finchstudio
proj. Finchstudio
proj. Finchstudio
proj. Finchstudio

 

 

Zielona sypialnia

Zieleń, zaraz po najbardziej podstawowych kolorach, takich jak beż, szarość, czy biel, jest najchętniej wybieraną barwą do wnętrz. Świetnie wygląda w każdym pomieszczeniu a zastosowana w sypialni wprowadza w błogi stan relaksu. W zielonej sypialni możemy poczuć się niemalże tak dobrze, jak na łonie natury.

Jeśli zależy Ci na bardziej intensywnych wrażeniach wizualnych, warto wybrać butelkowy odcień zieleni. Jeśli jednak cenisz bardziej naturalne tony, możesz zdecydować się na kolor szałwiowy, oliwkowy, albo miętowy.

Zieleń dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi a także szerokiej palecie odcieni, stanowi idealne płótno do wystylizowania. Pięknie łączy się z wieloma barwami i materiałami. Dużym plusem jest również fakt, że można ją wprowadzić do projektu na wiele różnych sposobów, w efekcie tworząc wymarzony wystrój w ulubionym stylu.

Możesz postawić na tropikalną tapetę w klimacie urban jungle lub lamperię w mocnym zielonym kolorze. Efekt wow uzyskasz tworząc piękne tapicerowane zagłowie za łóżkiem w wybranym odcieniu zieleni. Focal point wnętrza może stanowić także zielony dywan, zasłony a nawet łóżko tapicerowane zieloną tkaniną.

 

Zielona sypialnia – urządzamy oazę relaksu | Inspiracje i wybór produktów

 

proj. Finchstudio | fot. Aleksandra Dermont
proj. Finchstudio | fot. Aleksandra Dermont
proj. Finchstudio | fot. Aleksandra Dermont
proj. Finchstudio | fot. Aleksandra Dermont

 

 

Niebieska sypialnia

Kolor niebieski w sypialni będzie działał jak plaster po całym dniu wrażeń. W zależności od tego, jaki odcień wybierzesz, uzyskamy inny efekt. Granat połączony z szarością lub żółtym doskonale prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. W zestawieniu z wyrafinowanym złotem stworzy elegancki azyl w stylu glamour. Wybierając bardziej błękitny kolor i zestawiając go z jasnym drewnem oraz chromowanymi dodatkami, otrzymamy wakacyjną sypialnię w klimacie hampton. W połączeniu z dębowym drewnem, np. na podłodze, albo w formie modnych lameli na ścianie, powstanie klasyczna sypialnia o ponadczasowym uroku.

 

Kolor niebieski nie tylko działa wyciszająco. W aranżacji wnętrz ma magiczną moc kreowania przestrzeni o intymnym, kameralnym charakterze, dlatego architekci tak chętnie wykorzystują potencjał tej barwy w projektach sypialni.

 

granatowa sypialnia
proj. Nubo Interior
proj. Nubo Interior
proj. Nubo Interior

 

 

Różowa sypialnia

Róż, jak feniks z popiołów, odradza się i pokazuje zupełnie nowe oblicze we wnętrzach. Współczesne projekty architektów odzierają go z infantylności i udowadniają, że jest to kolor o niezwykłym potencjale. Jak się okazuje, doskonale sprawdza się w aranżacji sypialni. Jego nieco cukierkowy charakter, pomaga nam się odprężyć i wyluzować. Wprowadza w błogi stan i napawa optymizmem.

Bądź co bądź, do sypialni warto wybrać stonowany odcień różu, np. pastelowy, z nutą brzoskwini, albo nieco przybrudzony. Takie tony o wiele łatwiej wystylizować i połączyć z innymi neutralnymi kolorami. Neon średnio sprawdzi się w sypialni. Ze względu na swoją intensywność może przebodźcowywać, a tego wolimy unikać.

Róż idealnie łączy się z niebieskościami, szarością, bielą, grafitem, miętą oraz karmelem. W towarzystwie mosiądzu i drewna nabiera klasy oraz luksusowego charakteru.

 

Projekt: HEDO Architects
Projekt: HEDO Architects
różowa sypialnia
Projekt: HEDO Architects

 

 

Szara sypialnia

Na koniec klasyk, czyli szarość, która chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Nie bez powodu jest to najczęściej wybierany kolor w projektach sypialni. To neutralna barwa, która idealnie sprawdza się w roli koloru bazowego. W zależności od naszych potrzeb, możemy go „kolorować” różnymi dodatkami, bowiem idealnie łączy się praktycznie ze wszystkimi barwami.

Szarość jest idealnym kolorem do urządzenia sypialni w stylu nowoczesnym, albo loftowym. W towarzystwie drewna szlachetnieje. Przy złocie nabiera klasycznego sznytu. Żółć ją ożywia a róż sprawia, że wnętrze zaczyna nas pozytywnie inspirować.

Pamiętajcie jednak, że szarość jest dość popularnym i nieco opatrzonym wyborem. Dlatego warto pomyśleć o zabawie fakturą w ramach szarej sypialni. Dobrym przykładem jest poniższy projekt, gdzie stylowa jodełka pojawiła się na ścianie za łóżkiem. Natomiast supełkowa wykładzina dekoruje podłogę. A na ścianie vis à vis tradycyjnego drewna znalazło się szkło ornamentowe zamknięte w loftowych ramach. W ten sposób powstała ciekawa (chociaż szara) aranżacja sypialni.

 

design: Agata Brach Architekt | photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito
design: Agata Brach Architekt | photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito
design: Agata Brach Architekt | photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito
design: Agata Brach Architekt | photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

 

Zapytaj // naszego eksperta

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków