Jakie rośliny oczyszczają powietrze w domu? | IH - Internity Home

Jakie rośliny oczyszczają powietrze w domu?

5 roślin, które musisz mieć w domu

Jeśli myślicie, iż zanieczyszczenie powietrza w domu, Was nie dotyczy, to niestety jesteście w błędzie. Być może macie rośliny  na swoim parapecie i nawet nie wiecie, jak bardzo są dla nas pożyteczne. Bo wiele roślin doniczkowych to mistrzowie w wiązaniu i neutralizacji toksycznych związków z powietrza.

Na smog można poradzić niewiele, bo nawet zamknięcie się w domu na niewiele pomoże. Można wspomóc się maszyną filtrującą powietrze. Można też hodować rośliny. Nie jakieś egzotyczne, wydziwnione, sprowadzone z prosto z Amazonii, ale zwykłe. od lat uprawiane w polskich domach, jak np. dracena, bluszcz czy sansewieria itd. Poprawią na pewno jakoś powietrza, to najłatwiejszy i najmilszy sposób.

1. SKRZYDŁOKWIAT – trujący dla wielu zwierząt więc należy uważać. Ta piękna roślina oczyszcza powietrze z różnego rodzaju lotnych związków organicznych, zwłaszcza benzenu i acetonu. Benzen może być zawarty w woskach do drewna, lakierach i farbach, natomiast aceton w różnego rodzaju środkach czystości, zmywaczach do lakierów czy nawet emitowany przez urządzenia elektroniczne.

2.PAPROĆ  trochę znienawidzona przez niektórych, ale paprotka, a dokładniej nefrolepis wyniosły, jest dla nas bardzo zdrową rośliną.  Mało kto zdaje sobie sprawę, że trzymanie jej w domu pozytywnie wpływa na powietrze. Paproć, pochłania znaczną część unoszącego się formaldehydu.

Zielone ściany, które nie wymagają pielęgnacji

3. ZIELISTKA Jej liście pochłaniają wiele substancji, a przede wszystkim – podobnie jak wiele innych roślin z zestawienia – formaldehyd i benzen. Nie przelewać i postawić w jasnym miejscu będzie mogła osiągnąć rozmiary nawet do 45cm szerokości.

Pięć roślin idealnych do sypialni► Kliknij

4. DRACENA pomaga w oczyszczaniu powietrza z gazów uwalnianych przez takie substancje jak ksylen, trójchloroetylen i formaldehyd, które spotkamy m.in. w wielu rozpuszczalnikach, farbach oraz preparatach uszczelniających. 

Proj. Na Antresoli
Zielone rośliny świetnie zastąpią wszelkie dekoracje | Źródło @tam_i _tu

Nie bójmy się wprowadzać dużych roślin do wnętrz!
Nie bójmy się wprowadzać dużych roślin do wnętrz!

5. MONSTERA to bardzo dekoracyjna roślina, nie może zabraknąć jej w naszych domach. Monstera dziurawa to pnącze pochodzące z Ameryki Południowej i Środkowej. O popularności monstery przesądzają jej niewielkie wymagania uprawowe, a także jej wygląd.

6 EPIPREMNUM ZŁOCISTE

Roślina jest łatwa w uprawie. Przy prawidłowej pielęgnacji może rosnąć w mieszkaniu 10 lat i dłużej. Temperatura pokojowa jest dla niej odpowiednia. Może rosnąć w półcieniu, ale przy dobrym oświetleniu jej liście ładniej się wybarwiają. Nie lubi nadmiaru wody, powoduje on pojawianie się brązowych plam na liściach.

Zobacz nasze nowości:

 

Chcecie urządzić dom/ mieszkanie? Przyjdźcie koniecznie do nas ► Zobaczcie adresy naszych showroomów – Kliknij!

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków