Wciąż zastanawiacie się jak wykończyć ścianę nad blatem kuchennym? A może pragniecie tchnąć w waszą kuchnię nowe życie lub po prostu nie chcecie, aby wiało w niej nudą? Przedstawiamy wam drugą odsłonę naszych inspiracji dotyczących zaaranżowania tego jakże ważnego kawałka ściany. 

Fornir kamienny i alternatywa

Kamienna ściana pięknie prezentuje się w kuchni zarówno w stylu nowoczesnym, jak i tym bardziej klasycznym. Jednakże zastosowanie prawdziwego kamienia często stanowi problem, ponieważ płyty są dość grube i ciężkie. Z pomocą przychodzą więc płyty fornirowane, które są niezwykle lekkie i elastyczne. Taki zabieg wprowadzi do kuchni odrobinę elegancji.

Ciekawa ściana nad batem w kuchni

Nowoczesna kuchnia | Płytki Marazzi

Wykończenie ściany nad blatem w kuchni

stainless steel sink and faucet in kitchen room

Ściana nad blatem w kuchni

Kuchnia otwarta na salon i jadalnię, proj. Hola Design

Kuchnia otwarta na salon i jadalnię, proj. Hola Design

Szkło 

Nowoczesne panele szklane lub z odpornego tworzywa pasują do wnętrz we wszystkich stylach. Szczególnie jednak do tych nowoczesnych i nieco sterylnych. Jednak dla przeciwników sterylności też znajdzie się odpowiednie zastosowanie tego materiału. Szkło mocowane jest na śrubach lub szynach.  Jeśli wybierzemy szkło przezroczyste, ścianę pod spodem możemy pomalować farbą lub położyć fototapetę z dowolnym motywem. Istnieje też możliwość zastosowania szkła lakierowanego na wybrany kolor.

Projekt kuchni | OES architekci

White contemporary kitchen with island

 

 

Płyta meblowa

Jej zastosowanie daje ogromne możliwości aranżacyjne. Można użyć jej tylko do obłożenia ściany, ale doskonałym pomysłem jest wykorzystanie jej na frontach czy korpusach zabudowy kuchennej, blatach, a nawet na meblach w pozostałej części domu. Daje to świetny efekt zwłaszcza w przypadku aneksu kuchennego.

aranżacja małej kuchni

Płytki Mutia Tex

White cupboards and worktop

Drewno nad blatem w kuchni

Ściana nad blatem z drewna

 

Granit

Bardzo często występuje w roli okładziny ściany. Płytki granitowe są praktyczne, funkcjonalne i niezwykle trwałe. Cechuje je wysoka odporność na zarysowania, uderzenia, zmianę temperatury, czyszczenie, a także zaplamienie.

Oświetlenie Nemo Light kolekcja Crown

Kuchnia otwarta na salon i jadalnię

Alternatywny tekst

Cucine Lube

Nowoczesne i stylowe w klimacie minimalistycznym kuchnie

Farba

Farba pozwala na szybkie i tanie odświeżenie kuchni. Pamiętajmy o wyborze specjalnej farby, przeznaczonej właśnie do takich pomieszczeń. Pozwoli to na używanie detergentów podczas czyszczenia, uchroni ścianę przed rozwojem grzybów i będzie odporniejsza na zabrudzenia. Ciekawą wariacją jest zastosowanie farby tablicowej zamiast zwykłej. Uzyskamy niepowtarzalny efekt oraz zdobędziemy dodatkowe miejsce na zapisywanie notatek, ulubionych przepisów kulinarnych lub list zakupowych.

Kuchnia otwarta na salon i jadalnię, proj. Hola Design

Kuchnia otwarta na salon i jadalnię, proj. Hola Design

Ściana z cegły czerwonej pomalowana na biało wprowadzi we wnętrzu lekkość klimatu lofotowego.

Czerwony Loft projekt Justyna Smolec

Kuchnia otwarta na salon i jadalnię, proj. Hola Design

Kuchnia otwarta na salon i jadalnię, proj. Hola Design

moderne küche

Nad blatem w kuchni farba

Różowa ściana nad blatem w kuchni

Stal

Jest to najprawdopodobniej jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów. Stal możemy zastosować do wykończenia ściany nad blatem, jak i samego blatu. Na tak wykończonej ścianie ciekawie będą prezentowały się akcesoria mocowane przy pomocy magnesów. Jeśli będziemy chcieli jednak zamontować reling, oczywiście również istnieje taka możliwość. Wystarczy wykonać w stalowej płycie otwory. Może się wydawać, że kuchnia wykończona stalą będzie sprawiała wrażenie zimnej i surowej. Nie obawiajmy się jednak tego typu materiałów, bowiem dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrza w łatwy sposób możemy taką surowość przełamać i ocieplić. Jeśli sami nie wiemy jak uzyskać taki efekt, śmiało korzystajmy z porad dekoratorów wnętrz.

 

contemporary domestic kitchen

Płytki Bardelli – dostępne w Internity Home

Przyjdź do naszych showroomów – Urządzimy twoje mieszkanie – Zobacz Adres – Kliknij!

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków