Skórzane meble - plusy i minusy

Skórzane meble – plusy i minusy

Skórzane meble wzbudzają skrajne emocje od kiedy tylko pojawiły się na rynku. Choć typowy bum na nie minął już w latach dziewięćdziesiątych, to nadal mają wielu zwolenników i przeciwników. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Skórzane meble mają zarówno swoje zalety jak i wady. Nie każdego stać na inwestycje w takie zestawy mebli, inni martwią się, że nie będą w stanie odpowiednio zadbać o materiał, posiadacze zaś bardzo często zachwycają się ich trwałością. Przygotowaliśmy więc dla Was materiał, w którym nie tylko znajdziecie zdjęcia pięknych aranżacji ze skórzanymi meblami w roli głównej, ale również przedstawimy Wam plusy i minusy posiadania ich w swoim mieszkaniu. Zapraszamy!

 

10004262501
Noye Studio

Skórzane meble – zalety

Zacznijmy od zalet, które posiadają meble wykonane po części ze skórzanego materiału i od obalenia jednego z największych mitów z nimi związanych. Do mebli ze skóry się NIE przykleja. Mimo panującego przekonania, do zestawów wypoczynkowych wykonanych z naturalnej skóry nie przyklejają się ani ubrania, ani samo, nagie ciało nóg. Skóra oddycha, jest porowata, więc nie ma też obawy związanej ze zbyt wysoką wilgotnością i zalęganiem się w materiale bakterii.

 

Meble Arketipo
Meble Arketipo

 

Mimo wysokiej jakości materiału i jego szlachetności skórzane meble łatwo zachować w dobrej kondycji. Czyszczenie jest wręcz banalne – wystarczy środek do pielęgnacji skóry z rękawicą wykonaną z frotty. Pamiętajcie jednak, by NIE używać do tego wody z płatkami mydlanymi, płynem do mycia naczyń ani innymi środkami codziennego użytku. Dlaczego? Przez nieuwagę bardzo łatwo jest zniszczyć materiał i pozbawić skórę powłoki ochronnej i narazić ją na kolejne uszkodzenia.

 

Meble Arketipo
Meble Arketipo

 

Naturalna skóra nie powoduje uczuleń, ani podrażnień. Jest bardzo delikatna, a przy tym niezwykle trwała. Wprowadza do pomieszczenia przyjemny, przytulny klimat jednocześnie podnosząc poziom prestiżu i elegancji aranżacji. Pamiętajcie również, że skórzane meble nie gromadzą kurzu i tym samym nie hodują w swoich zakamarkach roztoczy.

 

10004262502
Pianca

Skórzane meble są bardzo trwałe. Jeśli odpowiednio zakonserwujemy materiał, będziemy regularnie go czyścić i pielęgnować specjalnymi płynami i odżywkami z całą pewnością przez długie lata będziemy mogli cieszyć się wygodą i estetyką zakupionych zestawów wypoczynkowych.

 

10004262496
Forma Wnętrza

Skórzane meble – wady

Przejdźmy do wad, które cechują meble wykonane ze skóry. Przede wszystkim nie są one z całą pewnością wyborem odpowiednim dla ludzi, którym życiu przyświeca idea życia w zgodzie z filozofią wegetarianizmu. Jest jednak alternatywa w postaci skóry eko. Nie jest to materiał tak samo trwały i znacznie częściej ulega uszkodzeniu, ale mamy znacznie szerszy wybór wachlarzu koloru, więc i tu znajdziemy kilka plusów.

 

Meble Arketipo
Meble Arketipo

 

Kolejną wadą jest wysoka cena mebli wykonanych ze skóry. Nie każdego na nie stać, a jeśli chcemy, by służyły nam przez lata dobrze byłoby kupić sofę i fotele wykonane z grubej skóry, a tym samym jeszcze droższe. Cieńsza wersja skóry jest bardziej podatna na rozciąganie i po pewnym czasie może wyglądać mało estetycznie.

 

10004262498
Loft Kolasiński Jacek Kolasiński

 

Wadą dla niektórych będzie również fakt potrzeby konserwowana skóry, zakupów specjalnych środków i pilnowania regularności korzystania z nich. Choć wydatek przeznaczony na tego rodzaju specyfiki może wydać się wysoki, to jednak efekt, który ze sobą niosą jest niezwykle zadowalający i pozwala zachować meble w dobrej formie przez długi czas.

 

Skórzane meble idealnie odnajdują się w mieszkaniach w stylu klasycznym | proj. Mango Studio
Skórzane meble idealnie odnajdują się w mieszkaniach w stylu klasycznym | proj. Mango Studio

 

Mamy również złą wiadomość dla wszystkich posiadaczy zwierzaków domowych, szczególnie kotów. Ich pazury mogą znacznie i nieodwracalnie zniszczyć skórzane tapicerowanie mebla. Koty lubią zaś z mebli ze skóry robić sobie osobiste drapaki i ciężko jest właściwie taką sofę czy fotel zabezpieczyć przed ich okrutnymi pazurkami.

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków