Trzy kroki do idealnego wnętrza | Poradnik Internity Home

Trzy kroki do idealnego wnętrza | Poradnik Internity Home

Idealne wnętrze to takie, w którym czujemy się dobrze… które odpowiada na wszystkie nasze potrzeby, a co więcej – jest odbiciem naszej osobowości. Stworzenie takiego miejsca nie jest, ani proste, ani tym bardziej szybkie. Często też okazuje się, że wcale nie jest tanie, bo jeśli coś ma nam posłużyć na naprawdę długi czas, bez konieczności przeprowadzania remontu co sezon, nie może być mowy o bylejakości. Dziś przygotowaliśmy mini – poradnik, który pomoże nam usprawnić proces tworzenia własnych czterech kątów. Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam do lektury!

 

proj. Dash Interiors
proj. Dash Interiors

 

1. Stań się wizjonerem

Idealne wnętrze dla każdego oznacza co innego. Jednak zawsze wiąże się to z tym, jak czujemy się w danym wnętrzu. Pierwszy krok to nieśmiałe wertowanie Internetu i branżowych czasopism. Powinniśmy wszystkie inspiracje zapisywać do jednego folderu, najlepiej podzielonego na konkretne podfoldery (pomieszczenia). Ten wstępny research, pomoże nam poznać swoje preferencje i gust.

Gdy już uznamy, że jesteśmy bardzo określeni w tym, co nam się podoba i zdjęcia zapisujemy wręcz automatycznie – spróbujmy znaleźć wspólne mianowniki tych inspiracji. Być może w naszym wymarzonym salonie zawsze gości welurowa sofa, a w łazience dominuje pastelowy róż i mocny wzór? To wszystko spróbujmy złożyć do kupy i znaleźć elementy, które będą sprawiać, że każde wnętrze, pomimo innej funkcji, będzie miało wspólne cechy.

Na tym etapie moglibyśmy przejść do czynu, czyli zakupów. Jednakże jest jeszcze inna droga – droga prowadząca do współpracy z architektem, który pomoże nam zrealizować nasze marzenia o pięknym wnętrzu.

 

Projekt domu, mieszkania to podstawa! Zaufaj mi – jestem architektem

 

proj. Dash Interiors
proj. Dash Interiors

 

Jak znaleźć dobrego architekta?

Przede wszystkim najpierw zacznijmy poszukiwania wśród architektów pracujących w pobliżu naszej lokalizacji – to znacznie ułatwia współpracę. Jednakże nie jest to warunek konieczny, bowiem są architekci, którzy zgadzają się również na współpracę on-line. Drugi czynnik, myślę że decydujący, to styl danego projektanta. Koniecznie należy zajrzeć do jego portfolio na firmowej stronie www lub przynajmniej profil na Facebooku, aby sprawdzić, jakie realizacje i projekty tworzy. Skonfrontujmy to z naszymi oczekiwaniami, zapytajmy sami siebie czy we wnętrzach stworzonych dotąd przed danego specjalistę, sami moglibyśmy zamieszkać. Jeśli tak oraz w sytuacji, gdy znaleźliśmy z nim wspólny język (bo to też ważne), nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć równie owocną współpracę. 🙂

Następnym krokiem będzie spotkanie, na którym powiemy mniej więcej o jakim domu marzymy, pokażemy swoje inspiracje. Następnie architekt stworzy dla nas wizualizację wnętrza – jest to ogromna wartość, ponieważ łatwiej wprowadzić zmiany do wirtualnego mieszkania, niż tego rzeczywistego. Oprócz ustalenia estetyki, nadzoru budowy a także mnóstwa rozwiązań funkcjonalnych, które sprawią, że nasz dom będzie spełniał wszystkie ergonomiczne funkcje (nawet taka drobnostka, w którą stronę dane drzwi powinny się otwierać, docenimy w codziennym życiu, a doświadczony architekt zadba o każdy taki detal), profesjonalista pomoże nam w zakupach. Pamiętajmy, że architekci są doskonałymi materiałoznawcami, co wiąże się w tym, że nasze wybory na pewno będą trafne.

 

proj. Na Atresoli
proj. Na Antresoli

 

2. Radość tworzenia

Niezależnie od tego, czy korzystasz z pomocy architekta, czy nie, następnym krokiem jest odwiedzenie showroomu z wyposażeniem wnętrza. Czego oczekiwać po takim miejscu? Przede wszystkim, powinniśmy liczyć na profesjonalną pomoc, poświęcony czas, rzetelne doradztwo i co ważne – przemiłą atmosferę, która sprawi, że etap zakupów będzie niezwykle przyjemny.

Niestety jest to dość czasochłonny rozdział. Dla usprawnienia go, powinniśmy wybrać miejsce, w którym znajdziemy wszystko czego potrzebujemy do kompleksowego wyposażenia domu. W wyborze odpowiednich materiałów pomocne będzie stworzenie moodboardu.

 

Dział dekoracji i wyposażenia wnętrz w Internity Home

 

Nasze showroomy z grupy Internity Home (kliknij, żeby sprawdzić adresy) oferują wszystkie produkty do wyposażenia wnętrz. Znajdziesz tu całą gamę artykułów do wykończenia łazienki (płytki, armaturę, sanitarkę) a także oświetlenie, meble, tkaniny, tapety, dywany, drzwi, klamki itp. Co ważne, współpracujemy z najlepszymi światowymi producentami więc w naszej ofercie znajdują się produkty spełniające najwyższe standardy jakościowe.

 

Od 30 lat współpracujemy z architektami. To sprawia, że wiemy, jak pracują, co lubią, jakie mają oczekiwania i przede wszystkim darzymy się wzajemną sympatią – to również znacznie usprawnia proces urządzania domu pod klucz.

 

proj. Sow Archi Design
proj. Sow Archi Design

 

Jesteśmy bardzo otwarci na współpracę również z klientami, którzy podjęli się wyzwania urządzania domu na własną rękę. Wystarczy umówić się wcześniej na spotkanie z naszym ekspertem, który poprowadzi nas przez cały proces urządzania domu.

 

Dlaczego warto współpracować z architektem?

 

Projekt: Under Studio Aranżacja Wnętrz | Projektant: Agnieszka Kułakowska
Projekt: Under Studio Aranżacja Wnętrz | Projektant: Agnieszka Kułakowska

 

3. Stań się kreatorem własnego życia i spraw, by było przyjemne

Niestety, ale ten krok często jest pomijany i naprawdę nie wiem z czego to wynika…? Przecież bez tego nasze wnętrze jest totalnie nieskończone, bowiem to na tym etapie sprawiamy, że nabiera indywidualnego charakteru, staje się przytulne i nadajemy mu nasz pierwiastek. Bez tego etapu nasz dom jest jak wieczorowa kreacja bez dodatków.

Na tym etapie oprawiamy okna, wybieramy dekoracje (obrazy, rzeźby, porcelanę, poduszki, pledy itp), porządkujemy przestrzeń, czyli krótko mówiąc – nadajemy wnętrzu ostateczny kształt. Nie pozbawiajmy się tej przyjemności i sprawmy, aby każdy m2 naszych czterech kątów wyglądał tak, jakbyśmy tego chcieli. Wtedy, zapewniam, czas spędzony w domu stanie się prawdziwą przyjemnością.

 

proj. luumo.
proj. luumo.

 

Urządzasz dom / mieszkanie? Skontaktuj się z nami w celu kompleksowego wyposażenia wnętrza:

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


  Zapytaj // naszego eksperta

  Bernadeta Zawadzka

  Specjalista // Płytki
  ×

  Karol Gruszka

  Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
  ×

  Krzysztof Majerski

  Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
  ×

  Specjalista branży oświetlenia

  Oświetlenie dekoracyjne
  ×

  Sylwia Matusiak

  Specjalista // Podłogi drewniane
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Kraków

  ul. Krakusa 11

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków