Jak wybrać odpowiedni zlew do kuchni - ceramiczny czy stalowy?

Jak wybrać odpowiedni zlewozmywak do naszej kuchni? Stalowy czy ceramiczny?

Zlewozmywak idealnie dopasowany

Na co zwrócić uwagę przed wyborem konkretnego modelu zlewozmywaka? Na pewno duże znaczenie mają dla nas jego walory estetyczne, wielkość i dopasowanie do stylistyki kuchni. Warto jednak dowiedzieć się nieco o cechach tworzyw, z których wykonuje się zlewy i wybrać ten najbardziej odpowiadający naszym potrzebom. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy krótki poradnik oraz wybrane przez naszych specjalistów propozycje baterii zlewozmywakowych w różnych wariantach cenowych. Zaletą zlewów stalowych jest ich stosunkowo niska cena. Są na tyle uniwersalne, że pasują do stylistyki każdej kuchni, począwszy od tych nowoczesnych, a kończąc na wnętrzach nawiązujących do stylu klasycyzującego. Zlewy z konglomeratu odznaczają się wyjątkowo piękną estetyką, są odporne na odbarwienia i łatwe w czyszczeniu. Do najbardziej solidnych zlewozmywaków należą te wykonane z kamienia. Dodatkowo cechują się pięknym wyglądem, pasującym do nowoczesnych, eleganckich kuchni. Niestety kamień jako naturalne tworzywo może źle reagować na agresywne substancje chemiczne.

Ceramika to same zalety!

Zlewy ceramiczne szczególnie pasują do kuchni nawiązujących do stylu folk i klasycyzującego i są odporne na działanie substancji czynnych. Zlewy ceramiczne są wypalane z gliny lub innych związków chemicznych. Proces ten powoduje, że produkt zyskuje na trwałości, gdyż jest bardzo twardy i odporny na uderzenia, środki czystości, czy wysokie temperatury. Taki zlew nie ulega zarysowaniom podczas codziennego użytkowania oraz jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Największą jego zaletą jest to, że nie przyczepia się do niego brud i nie osadza kamień. Ponadto jest odporny na środki chemiczne, dlatego bez obaw możemy stosować na niego ulubiony płyn lub mleczko do czyszczenia. W przeciwieństwie do zlewów wykonanych ze stali na zlewach ceramicznych nie widać ani żadnych zacieków, ani smug. Warto także wspomnieć, że są odporne na działanie wysokich temperatur. Wiele osób zauważa także, że ceramika jest bardziej estetyczna i świetnie pasuje do wnętrz zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych.

Zlewy dwukomorowe poleca się osobom, które dużo czasu spędzają w kuchni. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort podczas gotowania i mycia naczyń. Nieodłącznym elementem zlewozmywaka powinien być także ociekacz. Właściwy dobór baterii kuchennej do stylistyki zlewu pozwoli nam na stworzenie efektu harmonii w kuchni.

Zobacz propozycje naszych ekspertów i wybierz zestaw idealny dla Ciebie.

Zlew ceramiczny w kuchni w stylu eklektycznym

Ceramiczny zlew w kuchni w stylu angielskim

kuchnia w stylu angielskim

Ceramiczne zlewy najwyższej jakości

Ceramiczny zlewozmywak
Oliwkowe fronty szafek w kuchni
Zlew jednokomorowy | Proj Mikołajska Studio
Nowoczesna kuchnia – zlew jednokomorowy | Proj Mikołajska Studio

Zlewozmywaki znajdziesz w naszych salonach Warszawa, Kraków i Łódź!

Nowoczesna i stylowa armatura, która idealnie sprawdzi się w Twojej kuchni

 

Shaws zlewy ceramiczne ręcznie robione

Przyjdź do naszych showroomów – wszystko do wyposażenia Twojego wnętrza w jednym miejscu – sprawdź adres!