Jak wykończyć ścianę w kuchni z drewnianym blatem | IH - Internity Home

Jak wykończyć ścianę w kuchni z drewnianym blatem

Rozjaśniamy  wnętrza, nie bójmy się koloru i nietuzinkowych rozwiązań!

Projektując  kuchnię z drewnianym blatem nie jesteśmy skazani wyłącznie na jasne pokrycie ścian w pomieszczeniu ani na tradycyjne kroje płytek. Co więcej wybór daje nam wręcz większe pole manewru, gdyż drewniany blat wygląda dobrze w parze z każdą barwą, faktura drewna również pięknie komponuje się z innymi powierzchniami i wzorami. Nie wierzycie nam? Udowodnimy to na podstawie kilku projektów naszych ulubionych architektów. Zapraszamy!

Błyszcząca mozaika w klasycznej kuchni w bieli z drewnianym blatem

Jak wykończyć ścianę w kuchni z drewnianym blatem

Płytki Raw Decor dostępne w Internity Home
Płytki Raw Decor dostępne w Internity Home

Płytki imitujące surowy, zimny beton będą idealnie współgrały z naturalnym drewnianym blatem. To kolejny dowód, iż przeciwieństwa się przyciągają. Sprawdźcie realizację nowoczesne i ponadczasowe.

Kolorowe heksagony od Mutina

Ciekawą propozycją dla odważnych, lubiących ciekawe wzory, tekstury oraz kolory jest propozycja od Mutina z kolekcją Tex.  Szarości, żółcie oraz niebieskości pięknie komponują się z naturalnym drewnianymi blatami w kuchni. Płytki można dowolnie dobierać kolorystycznie tworzyć własne, kreatywne kompozycje. 

 

Płytki 3D to ciekawe rozwiązanie w nowoczesnych i nietuzinkowych kuchniach. 

Płytki z strukturą 3D to jeden z hitów wnętrzarskiej mody. Ich trójwymiarowa struktura tworzy niezwykle oryginalny efekt wizualny. Doskonale prezentują się one także na ścianie nad blatem. W tej czarnej kuchni z drewnianym blatem architekci z pracowni Elementy postawili na płytki 41zero42.

Projekt Elementy

Mestizaje  płytki od Wow Design, inspiracją to stworzenia tej kolekcji była sztuka ludowa afrykańska gdzie tworzono płytki zellgiePłytki zellige są ręcznie formowane, wypalane i szkliwione. Kolekcja Wow Design znakomicie uzupełnia wnętrza w stylu śródziemnomorskim, orientalnym, kolonialnym i retro.

Płytki Wow Design - to wyjątkowy kształt i wzór

Płytki od Mutina z niesamowitą kolekcją Mews od Barber&Osgerby na ścianie nad blatem

Mutina płytki z kolekcji Mews

 

Patchworki i wzory nad kuchennym drewnianym blatem 

Ściana patchworkowa jest bardzo wyrazista, podkreśla styl wnętrza. Nietypowe rozwiązanie, które sprawi, że kuchnia będzie oryginalna. Trudno uwierzyć, że niegdyś kojarzący się z ubóstwem i niedostatkiem patchwork, dziś podbija światowy design. Ten modny wzór, polegający na łączeniu z pozoru nie pasujących do siebie elementów, na dobre rozgościł się w naszych wnętrzach. Zobaczcie!

Projekt mieszkania Jacek Tryc
Projekt mieszkania Jacek Tryc

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków