Jak wykończyć ścianę nad blatem w białej kuchni?
Biała kuchnia z ciekawą ścianą nad blatem płytki Mutina | Internity Home

Jak wykończyć ścianę nad blatem w białej kuchni?

Obecnie dużo mówi się o nowych trendach we wnętrzarstwie. Czytamy o tym, że biel powoli odchodzi w niepamięć. Szczególnie jeśli chodzi o urządzanie i wykończenie kuchni. Czy aby na pewno? Kolor we wnętrzu z pewnością ma wiele zalet. Pozwala tworzyć oryginalny klimat i, jeśli odpowiednio dobrany, pozytywnie oddziaływać na nastrój. Jednak trendy często się zmieniają, a kuchni nie wymieniamy przecież raz do roku. Wręcz przeciwnie, jest to inwestycja co najmniej na kilka lat. Czy zatem nie lepiej pobawić się np. wykończeniem ściany nad blatem? W tym wypadku częściej możemy pozwolić sobie na zmiany, a klasyczne, jasne kuchnie dają nam swobodę w doborze różnorakich materiałów. Zobaczcie nasze propozycje wykończenia ściany nad blatem w białej kuchni. Zapraszamy!

proj. JT Grupa, zdj.: Aleksandra Dermont AYUCO Studio
proj. JT Grupa, zdj.: Aleksandra Dermont AYUCO Studio
Biała przytulna kuchnia w bloku
Biała kuchnia z ciekawą ścianą nad blatem płytki Mutina | Internity Home
Płytki Mutina
Płytki Mutina kolekcja Tex dostępna w Inernity Home

Jesteśmy fanami klasycznych rozwiązań, zatem jako pierwsze prezentujemy płytki marki Mutina z kolekcji Tex w kształcie rombów, wykonane z porcelany. Występują w różnych wersjach kolorystycznych. Możemy zdecydować się na bezpieczną, białą wersję. Tutaj sam kształt i sposób ułożenia jest dekoracją. Jeśli chcemy jednak wprowadzić nieco mocniejszy akcent i urozmaicić wnętrze, zdecydujmy się na kolor. Tu seria Tex oferuje nam kilka barw – m.in. delikatny żółty i niebieski. Łącząc je z płytkami w kolorze bieli i szarości możemy uzyskać ciekawy i bardzo dekoracyjny efekt graficzny.

 

6

Płytki z serii Tex posiadają dodatkowo ciekawą fakturę, co również przyczynia się do uzyskania niebanalnego efektu na ścianie. 

 

17-1400x795

Biała przytulna kuchnia
Kuchnia otwarta na salon proj Elementy
Kuchnia klasyczna
Biała kuchnia w stylu klasycznym | Proj. Bartek Włodarczyk

 

Zobacz płytki marki Mutina >> 

 

Kolejna nasza propozycja skierowana jest do eleganckich i klasycznych wnętrz. Mianowicie, mowa tu o szlachetnym kamieniu, jakim jest marmur. Owszem, jest to drogie rozwiązanie. Jednak zadowalający i bardzo estetyczny efekt możemy osiągnąć stosując sztuczny kamień z rysunkiem stylizowanym na fakturę marmuru. Możemy zastosować jednolitą płytę kamienną, którą można zamówić pod indywidualny wymiar. Pięknie prezentują się jednak również płytki, te mniejsze czy większe, o różnych kształtach, gdy marmurowe żyłki układają się w nieregularny sposób.

 

3
Płytki marmurowe marki Marazzi

► Zobacz oszałamiające nowości od Marazzi ►

Mikolajska Studio
Mikolajska Studio

 

Zobacz płytki marki Marazzi Italia >> 

 

Jak już wspominaliśmy, klasyka to coś, co zawsze się sprawdza. Nic więc dziwnego, że moda na sięganie po klasyczne rozwiązania nigdy nie mija. Co więcej, reinterpretując takowe, uzyskujemy nietuzinkowe efekty. Lubicie drewnianą podłogę ułożoną w kształt jodełki? Taki parkiet prezentuje się bardzo elegancko i stanowi urozmaicenie w wykończeniu wnętrza. A gdyby tak ów wzór zastosować również na ścianie? Okazuje się, że w kuchni nad blatem wygląda bardzo ciekawie i nowocześnie. Świetnie prezentują się gładkie, białe płytki, jak i barwione np. na kolor mięty.

Płytki Tonalite
Płytki Tonalite idealnie sprawdzą się w białej kuchni w każdym stylu
Grupa Interio
Grupa Interio
Proejkt Elementy | Drewniany Dom
Proejkt Elementy | Drewniany Dom
Ceglana ściana w białej kuchni
Ceglana ściana w białej kuchni

Lubiącym nieco bardziej odważne i awangardowe rozwiązania prezentujemy wyjątkowe płytki typu patchwork  – seria Azulej od Mutiny. Kolekcja została zaprojektowana przez Patricię Urquiolę. Uważa się, że to właśnie Urquiola wyznaczyła modę na powielanie motywu patchwork w płytkach. Azulej to płytki gresowe wykonane przy użyciu specjalnej metody nadruku, dzięki której w użytku domowym są niesamowicie trwałe, prawie niezniszczalne. Ta wyjątkowa seria jest subtelna i delikatna w swoim wzornictwie. Występuje w różnych wariantach kolorystycznych. Możemy wybrać ten bardziej stonowany – z dominacją odcieni szarości, jeśli chcemy, aby płytki pełniły rolę dopełniającą całości. Jeżeli natomiast pragniemy uczynić je elementem wyróżniającym czy definiującym wnętrze, wybierzmy wariant bogatszy barwowo.

 

Płytki Mutina
Płytki Mutina Azulej

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków