projekt: Kamińska Stańczak Design | fot.: Marcin Grabowiecki | Stylizacja: Eliza Mrozińska

Dwuwarstwowe deski podłogowe Charme Parquet – najważniejsze informacje

Drewniana podłoga to inwestycja na lata. Naturalnie starzejący się produkt, który łatwo poddać renowacji, jest wyborem świadomych inwestorów, którzy doceniają jakość i piękno zaklęte w naturze. Jednak jak spośród tysiąca ofert wybrać najlepsze deski podłogowe? Oprócz najbardziej podstawowych kwestii, które poruszaliśmy w tym wpisie, warto przyjrzeć się pewnym szczegółom, które pomogą w podjęciu odpowiedniej decyzji. Dziś pod lupę weźmiemy ofertę polskiej marki Charme Parquet dostępnej w showroomach z Grupy Internity Home. Produkty tego brandu wyróżniają się bowiem kilkoma niuansami, które wpływają na możliwie najlepszy efekt.

 

Z drewnianą podłogą jest jak z włoską pizzą. Składa się z niewielu składników, ale ich jakość ma kluczowy wpływ na produkt końcowy.

 

design: Katarzyna Piotrowska
design: Katarzyna Piotrowska
photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

 

Materiały zastosowane do produkcji

Główna różnica między produktami dostępnymi na rynku a Charme Parquet dotyczy jakości zastosowanych do produkcji materiałów. Deski Charme Parquet są dwuwarstwowe. Bazę stanowi atestowana sklejka wodoodporna wykonana z drzewa liściastego. Jak sama nazwa wskazuje, w przeciwieństwie do podkładów trzywarstwowych, stosowanych przez wiele firm, ma ona wysoką oporność na wilgoć. Ponadto jest dużo twardsza i odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne niż podkłady trzywarstwowe wykonane z miękkiego drewna.

Drugą, wierzchnią warstwą jest 4 – milimetrowe lite dębowe drewno. Wielu producentów obniża tą warstwę, zmniejszając żywotność podłogi. A im mniejsza warstwa, tym mniejsza perspektywa regeneracji podłogi w przyszłości. Tym samym producenci często odbierają drewnianym podłogom jedną z najważniejszych zalet, jaką jest możliwość odnawiania.

 

 

Deski podłogowe Charme Parquet można stosować na ogrzewanie podłogowe.

 

design: Kamińska Stańczak Design
design: Kamińska Stańczak Design

 

Wykończenie

Podłogi Charme Parquet są wykończone woskami twardymi i lakierami firmy Saicos. Saicos to produkt cieszący się najlepszą opinią wśród producentów, którzy zwracają uwagę na jakość. Różnicą jest technologia.

Zamiast popularnego wykończenia w systemie UV, czyli utwardzania światłem UV bezpośrednio na linii produkcyjnej, marka Charme Parquet stosuje system oksydacyjny, co oznacza, że chemia dosycha na specjalnych wózkach w kontakcie z powietrzem. W efekcie chemia zabezpieczająca produkt w przypadku systemu oksydacyjnego jest prawie dwa razy większa, co przekłada się na trwałość i żywotność produktu. Kolejnym plusem tej technologii jest fakt, że drewno wygląda dużo bardziej naturalnie.

 

Deski podłogowe Charme Parquet są bezpieczne dla alergików.

 

projekt: Kamińska Stańczak Design | fot.: Marcin Grabowiecki | Stylizacja: Eliza Mrozińska
projekt: Kamińska Stańczak Design | fot.: Marcin Grabowiecki | Stylizacja: Eliza Mrozińska

 

Różnorodność kolorystyczna

Atutem, który doceniają klienci jest szeroka paleta możliwych wybarwień. W portfolio Charme Parquet są do dyspozycji 144 kolory i dodatkowo w większości wypadków jest możliwość dostosowania produktu do dowolnych innych wykończeń. Ponadto niewielu producentów wysyła na życzenie nieodpłatne próbki do każdej partii, co jest standardem w przypadku Charme Parquet.

 

 

Dostępność

Niemalże wszystkie wykończenia podłóg Charme Parquet można zobaczyć na żywo w showroomach z Grupy Internity Home. Do dyspozycji klientów pozostaje profesjonalna wzorcownia ze stanowiskami do tworzenia moodboardów, salki dedykowane spotkaniom oraz salki szkoleniowe. Każdy może liczyć na pomoc doświadczonego specjalisty, który nie będzie patrzył na deskę jak na pojedynczy produkt, ale spojrzy na projekt całościowo.

 

 

Koncept wnętrza

Zainspiruj się najlepszymi rozwiązaniami, produktami i konceptami dostępnymi w shworoomach z Grupy Internity Home.

 

drewniana kuchnia
Projekt kuchni z wyspą z deskami podłogowymi Charme Parquet
charme parquet
Strefa dzienna z deskami podłogowymi Charme Parquet
Drewniana ściana telewizyjna
Sypialnia z drewnianą podłogą Charme Parquet
Sypialnia z drewnianą podłogą Charme Parquet
Pokój dziecięcy z drewnianą podłogą Charme Parquet
Pokój dziecięcy z drewnianą podłogą Charme Parquet

 

KONTAKT DO SPECJALISTY

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


  Zapytaj // naszego eksperta

  Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

  doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
  ×

  Specjalista branży oświetlenia

  Oświetlenie dekoracyjne
  ×

  Sylwia Matusiak

  Specjalista // Podłogi drewniane
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Białystok

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Kraków

  ul. Krakusa 11

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków