Ukryta sypialnia w małym mieszkaniu - zamów aranżację! | IH - Internity Home

Ukryta sypialnia w małym mieszkaniu – zamów aranżację!

Sypialnia to miejsce odpoczynku, relaksu, bezpieczeństwa. Odpoczywamy tu nie tylko fizycznie, ale także psychicznie, odizolowując się od całego świata. Integralną częścią sypialni jest elegancki design, który sprawi nam przyjemność. 

Jak to osiągnąć jeśli mieszkamy w małej kawalerce?  Zastanawiamy się, jak odgrodzić część dzienną od strefy wypoczynku, lub wręcz przeciwnie: jak połączyć obydwie części pomieszczenia, tak, by wyglądały spójnie? Przedstawiamy kilka inspirujących rozwiązań!

Jeśli chcemy uzyskać miłą atmosferę w małym mieszkaniu musimy zacząć od zaplanowania kolorów ścian. W wykończeniu wnętrza pierwszeństwo będą zawsze miały materiały dobrej jakości (takie na lata). Otaczajmy się naturą drewnem, lnem, bawełną. Zadbajmy o dyskretne wzory i tekstury, którymi w estetyczny sposób podzielimy małe wnętrze na strefy.

Łóżko w szafie

W tym niewielkim mieszkaniu dla wygospodarowania jak najwięcej przestrzeni, architektka  z pracowni MKDEZERE zdecydowała się na znakomity system chowanego łóżka w szafie. Mieszkanie dzięki temu rozwiązaniu jest niezwykle przestronne i komfortowe. 

Kolejnym przykładem, gdzie wykorzystano możliwość chowanego łóżka w szafie jest projekt 44 metrowego mieszkania zrealizowanego przez pracownię Wielkie Rzeczy.

Aranżacja małego mieszkania o powierzchni 44 m2 | proj. Pracownia Wielkie Rzeczy Izabela Olszewska, zdj. joannakorczynska.pl

Pomysłowa sypialnia w salonie | proj. Pracownia Wielkie Rzeczy Izabela Olszewska, zdj. joannakorczynska.pl

Mieszkania na poddaszu nie są łatwe do aranżacji. Do wydzielenia strefy sypialnianej w projekcie architekta Ewa Tarapata wykorzystała przeszklenia w czarnych metalowych ramach. Pod skosami idealnie wpisało się łóżko w kolorze karmelowym.

Projekt : Ewa Tarapata
Projekt : Ewa Tarapata

Możemy również przestrzeń dzienną od prywatnej oddzielić dużą szafą, pełniącą rolę także oryginalnego kwietnika. W sypialni znajduje się wysokie łóżko z dwiema szuflami, które zwiększają ilość cennego miejsca do przechowywania. 

Minimalistyczna kawalerka o powierzchni 37 m2 zaprojektowana przez Justynę Kolasę i Patryka Ławrynowicza z Pracowni 3 X EL

29 metrowe mieszkanie | Proj: DEKAA Architects | Bartosz Deka
29 metrowe mieszkanie | Proj: DEKAA Architects | Bartosz Deka
Salon i sypialnia w jednym | proj. Spacja Studio
Projekt kawalerki Spacja Studio

Jeśli na niewielkiej przestrzeni jednak nie uda nam się schować, zamaskować łóżka zawsze można wstawić bardzo wygodne i funkcjonalne sofy Sits, Nobonobo, Bolia lub Nicoline.

LUKAS SITS sofa z funkcją spania
LUKAS SITS sofa z funkcją spania

157190

 

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków