Jak zmienić łazienkę w domowe SPA? | IH - Internity Home

Jak zmienić łazienkę w domowe SPA?

Znajdź czas tylko dla siebie

Relaksujące masaże, długie kąpiele, maseczki, aromatyczne olejki eteryczne dla ukojenia nerwów i rozbudzenia zmysłów… Któż z nas nie marzy o tym, by czasem rzucić wszystko, zostawić za sobą troski oraz problemy dnia codziennego i wyjechać do SPA? Często wiąże się to jednak ze sporymi wydatkami. W dłuższej perspektywie możemy nieco zaoszczędzić instalując w łazience własną saunę! Tak, jest to już możliwe dzięki projektowi INIPI – nowoczesnej sauny wyprodukowanej przez firmę Duravit przy współpracy z EOOS.

collage
INIPI – Duravit

Kolejna propozycja na luksusowe, domowe SPA w postaci sauny to marka Effegibi. Intensywne życie motywuje nas do czasem krótkiego, ale przemyślanego, zdrowego wypoczynku, do zainwestowania w siebie zarówno pod względem rozwoju intelektualnego jak i dbałości o własne zdrowie i ciało. Tu pojawiają się dwa hasła: WELLNESS – wszystko to, co pozwala nam zapewnić sobie dobre samopoczucie, SPA (Sanus Per Aquam) – zdrowie poprzez wszystkie „rytuały” związane z wodą. Czy idea obu powyższych haseł może być realizowana wyłącznie w profesjonalnych ośrodkach SPA? Dlaczego nie zaaranżować miejsca relaksu we własnej łazience? Z saunami Effegibi jest to teraz możliwe.

 

collage
Sauny Effegibi

SAUNY EFFEGIBI DOSTĘPNE W SALONACH INTERNITY HOME I PRODESIGNE

Jeśli nie chcecie inwestować w takie rozwiązanie, wystarczy przeobrazić własną łazienkę w domowe SPA! Poznajcie zasady, dzięki którym stworzycie swój prywatny kącik urody!

Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiedni nastrój. Należy uwrażliwić zmysły na odczuwanie przyjemności nie tylko za pomocą dotyku, ale również zapachu i koloru. Dopiero wtedy można zaprojektować łazienkę tak, by czuć się komfortowo. Domowe SPA to w dużej mierze nawiązanie do natury, począwszy od materiałów aż po barwy i akcesoria. Nie trzeba wydawać fortuny ani dysponować wielką przestrzenią, by przeobrazić łazienkę w świątynię odprężenia. Wystarczą odpowiednio dobrane kolory i tworzywa, przemyślane dodatki, ulubione kosmetyki oraz cisza i spokój, by cieszyć się swoim własnym salonem piękności.

 

 

Beże, brązy, szarości, stonowane zielenie – to właśnie kolory królujące w domowym SPA, ponieważ sprzyjają wyciszeniu. Często wykorzystuje się też biel i zgaszone żółcie. Niezawodnymi materiałami w takiej aranżacji są natomiast drewno oraz kamień, które spotęgują poczucie kontaktu z naturą. Wybierając rodzaj drewna, najlepiej zdecydować się na gatunki egzotyczne, jednakże rodzime dąb, wiąz, jawor czy modrzew świetnie je zastąpią. Coraz większą popularność zyskuje trawertyn – porowata skała osadowa, będzie pięknie wyglądać w domowym SPA.

 

Należy zwrócić uwagę na panującą w łazience dużą wilgotność i zabezpieczyć drewno za pomocą oleju lub lakieru, a trawertyn pokryć żywicą i wypolerować, albo zastąpić świetnie imitującymi go płytkami. Zrezygnujmy z ostrego światła i zdecydujmy się na świeczniki, lampiony, świece, najlepiej te zapachowe. Zapalmy kadzidełka, rozpylmy ulubiony zapach. Jako oświetlenie stałe powinniśmy wybrać kinkiety, taśmy LED montowane we wnękach, między fugami, za lustrem. Jeśli nie chcemy pozbywać się pionowego światła z lamp sufitowych, dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie łazienki w regulator jego natężenia.

 

 

Duravit Happy D2 Freestanding 1800 x 800mm Bath With Panel And Frame
Duravit Happy D2

W naszym domowym SPA nie może oczywiście zabraknąć porządnej, dużej wanny, która pozwoli oddać się długiej, relaksującej kąpieli. W przypadku małej łazienki z powodzeniem można ją zastąpić kabiną prysznicową, z dodatkowymi funkcjami, jak na przykład masażer czy regulacja siły natrysku. Wzbogaćmy aranżację o rośliny, które z powodzeniem nadadzą jej przytulności. Ustawmy piękne storczyki, bromelie, fikusy, wazony dekoracyjne ze ślicznie pachnącymi kwiatami.

 

cf6fcfb4f3d497deaa801d82663ea62a

 

Wanna Hushlab
Wanna Hushlab
Wanna Hushlab

W domowym SPA tak jak w profesjonalnym nie może zabraknąć stylowych dodatków. W takie aranżacje świetnie wpasują się wiklinowe koszyczki, wyściełane materiałem, eleganckie szkatułki, szklane pojemniczki na drobiazgi, pudełka z trawy morskiej, drewniane skrzyneczki. Pomysłowym dodatkiem będzie drabina, na którą odwiesimy ręczniki. Umieśćmy na ścianie fototapetę, z motywem roślinnym, zachwycającym wodospadem, kojącą swoją zielenią łąką. Co zrobić, by przenieść się w odległe zakątki japońskich salonów SPA i poczuć ich niezwykły klimat? Wystarczy drzewo usłane kwiatami wiśni! A wy co myślicie o takiej łazience?

 

Płytki Mutina kolekcja PHENOMENON by Tokujin Yoshioka

Innowacyjny prysznic Sensory Sky od Donbracht – delikatność, świeżość, mamy odczucie jakbyśmy  przebywali pod gołym niebem, dzięki prysznicowi jesteśmy wstanie  poczuć  mgłę, zapach tęczy czy letni deszcz. Prysznic stymuluje wszystkie nasze zmysły – światło, mgłę i zapachy, dzięki systemom elektronicznym Smart Tools, jesteśmy wstanie poczuć to wszystko na własnej skórze.

 

   

Zobacz baterie umywalkowe Hushlab

proj. MAKA STUDIO
proj. MAKA STUDIO
Aranżacja łazienki z wanną | proj. emDesign
Aranżacja łazienki z wanną | proj. emDesign

 

Jeśli marzy Wam się pięknie urządzone wnętrze, przyjdźcie koniecznie do naszych showroomów. Specjaliści pomogą wybrać Wam produkty możecie liczyć również na projekt architekta – zobaczcie adresy!

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków