Jak łączyć kolory we wnętrzach - trend nadrzędny Przytulny Dom
proj. DOMagała Design | fot. Martyna Rudnicka

Jak łączyć kolory we wnętrzach – trend nadrzędny, przytulny dom!

Jak łączyć kolory – Przytulny Dom

Z badań trendów społecznych, ekonomicznych, jak również designerskich, potwierdzają się informacje, że obecny świat to czas nieprzewidzianych zdarzeń oraz prawie nieograniczonego dostępu do informacji. Dlatego tak bardzo cenimy sobie wygodę i komfort w swoich domach. Przytulny Dom to trend, do którego nie trzeba przekonywać.  Przytulny Dom może oznaczać dla każdego coś innego, dlatego zaczniemy od kolorów w jakich najlepiej czuję się nasz organizm, przy których najlepiej mu się odpoczywa, a przy jakich praca wre 😉 

Specjaliści Instytutu Pantone co roku przedstawiają najmodniejsze kolory, a wśród nich jest ciepły, brzoskwiniowy kolor (Blooming Dahlia), ciepły brąz (Spiced Apple), żółty (Meadowlark), klasyczny granat (Sailor Blue).

Z jakimi kolorami łączyć? Jak Będą wyglądać we wnętrzach? Zapraszamy po garść inspiracji!

Brzoskwiniowy, brąz i złoto 

Brzoskwiniowy należy do bardzo ciepłych kolorów. Kolor ten pomaga pobudzić ludzi do myślenia lub mówienia. Jego wewnętrzne ciepło nadaje pomieszczeniu przytulny charakter, doskonale wpływając na prace jak i odpoczynek. Doskonały do sypialni, salonu, łazienki i pokoju dziecięcego. Jeśli połaczymy go z brązem i złotem otrzymamy bardzo szlachetną mieszankę we wnętrzach. Wcale nietandetny i kiczowaty. 

Kolor  Blooming Dahlia. Łazienka oaza relaksu i ukojenia, którą w prosty sposób możesz urządzić razem z nami. Przedstawiamy poniżej kilka ciekawych pomysłów i rozwiązań.  A oto nasze propozycje na łazienkę w delikatnych barwach brzoskwiniowych i przepiękne połączenia. 

 

Brzoskwiniowy i szary we wnętrzach 

Projekt łazienki Anna Koszela

Urządzimy Wam łazienkę funkcjonalnie i przytulnie - przyjdźcie!

Restauracja Milan projekt Patricia Urquiola
Restauracja Milan projekt Patricia Urquiola
Projekt Nubo
Projekt Nubo

Klasyczny granat 

Sailor Blue

Mocny, wyrazisty i elegancki kolor granatowy coraz śmielej wkracza do aranżacji wnętrz. Do wyboru mamy moc modnych rozwiązań: granatowe sofy i fotele, pojedyncze ściany w tej barwie, mniejsze meble w odcieniach navy blue, dodatki, dekoracje…

Łazienka w granacie | Projekt łazienki architekt Monika Gruszka – Ziółkowska
Łazienka w granacie | Projekt łazienki architekt Monika Gruszka – Ziółkowska

 We wnętrzach z granatowymi meblami doskonale odnajdą się osoby pewne siebie, niezależne, o zdolnościach przywódczych. Granat to także kolor nauki i mądrości. Osoby kochające granat we wnętrzach są dobrymi nauczycielami – szybko przyswajają wiedzę i chętnie się nią dzielą z innymi. Lubią stawiać się w roli autorytetu w ulubionym temacie. 

Granatowy kolor w pomieszczeniach sprzyja także podejmowaniu ważnych i przemyślanych decyzji.

Projekt 30m2 wnętrza OIKOI

  Narożnik z weluru

Z jakimi kolorami najlepiej łaczyć granatowy? 

 Połączmy kolor granatowy z miedzią albo złotem. Kolor złoty niech się pojawi w postaci dekoracyjnych ramek na zdjęcia, obramowań luster i ram obrazów.

Godne polecenia są takie kolory, jak koralowy, malinowy, łososiowy, pudrowy róż, musztardowy, miętowy, a także nasycony żółty.

Kolor żółty w aranżacji wnętrz

Meadowlark 

Ciepły, energetyczny, pełen optymizmu – mimo tych przyjemnych cech kolor żółty jest trudną barwą w aranżacji wnętrz. Należy stosować go z umiarem, a także wiedzieć, z czym go łączyć. 

 

Żółta umywalka Hushlab

Cała oferta Hushlab – wyposażenie do Twojej łazienki  >> Kliknij i Poznaj!

  • Kolor żółty w zestawiamy z zielenią – daje uczucie wiosennej świeżości.
  • Kolor żółty w zestawiamy z czernią – uzyskamy mocny kontrast, który sprawi, że wnętrze nabierze zdecydowanego, mocnego charakteru, a jednocześnie czerń nie będzie taka przytłaczająca.
  • Kolor żółty w zestawiamy z szarością – zaskoczymy wszystkich naszym wyrafinowanym smakiem

 

Urządzamy wnętrza - Przyjdź do nas!

Ciepły brąz 

Spiced Apple

 

Odcienie brązu to odpowiedź na poszukiwania ciepłego i przytulnego domu. Jeśli to, czego oczekujemy od wnętrza, to ukojenie zmysłów i uspokojenie po długim i męczącym dniu, sięgnijmy po otulające, bezpieczne brązowe tonacje. 

 Brązowe wnętrza w ciepłym  wydaniu pomogą nam odbudować nić porozumienia z otaczającą nas przyrodą oraz pielęgnować rodzinne i przyjacielskie więzi, skłania bowiem do wspólnego spędzania czasu i długich rozmów.

Zdaniem psychologów kolor brąz to kolor-balsam dla naszej duszy i zmysłów. Brązy dają nam poczucie bezpieczeństwa, sprawiają, że czujemy się pewniej, stabilniej. Otoczeni brązami wzmacniajmy się, ładujemy akumulatory, odpoczywamy – z energią i nowymi siłami możemy dalej zdobywać świat.

 

 

Salon w spokojnych brązach urządzisz z nami!

NIEOCZYWISTE POŁĄCZENIA

Nadchodzi także czas nieoczywistych połączeń w aranżacji wnętrz. Najnowsze trendy zachęcają do łączenia ciepłych i zimnych kolorów np. zimnego niebieskiego z ciepłym pomarańczem, klasycznego granatu z lawendowym różem. Lub też tak bardzo nieoczywiste połączenie jak złoto i żółty? Połączenie nietypowe, ale interesujące. Ten duet kocha połysk i czarne tło. Dodając tkaniny o wzorach arabeski i pseudopałacowe dekoracje, uzyskamy sugestywną kompozycję utrzymaną w modnym stylu glamour, z nutą dramatyzmu. Do wyrazistego zestawu lepiej dobrać proste formy mebli.

Intensywne zestawienia wyciszać może obecność jasnej szarości czy kremowej bieli.

 

A Wy na jaki kolor stawiacie? 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków