Jak poradzić sobie z upałem w mieszkaniu | IH - Internity Home
Projekt: PLURAL

Jak poradzić sobie z upałem w mieszkaniu

Wszyscy czekamy z utęsknieniem na ciepłe dni, ale gdy nadchodzą upały część z nas nie radzi sobie z nimi najlepiej. W domu niemal nie ma czym oddychać i trudno o odpoczynek. Jak ułatwić sobie życie, gdy nie czujemy się komfortowo? Możemy wybrać wentylator lub klimatyzator.

Klimatyzatory zużywają dużo więcej energii, wymagają regularnych konserwacji i przeglądów ponieważ niosą ze sobą ryzyko generowania niezdrowego dla człowieka powietrza. Ponadto, klimatyzatory obniżają temperaturę pomieszczenia i doprowadzają przez to do powstawania nadmiernych różnic temperaturowych, a wtedy niezwykle łatwo o przeziębienie.

Wentylatory natomiast nie schładzają co prawda powietrza, ale dają nam za to mocne wrażenie jego ochłodzenia. Wentylator sufitowy to połączenie wielofunkcyjnego wiatraka i stylowej lampy.​ Mechanizm śmigła ze skrzydłami sprawia, że wiatrak wywołuje powiew i krążenie powietrza, co również jest dla człowieka bardzo komfortowe w rozgrzanych i dusznych pomieszczeniach.

Architekci bardzo często wykorzystują wentylator sufitowy w swoich projektach. To nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale też bardzo dekoracyjne i stylowe. Stanowi bowiem intrygujący element wystroju. Natomiast w sezonie grzewczym wentylator sufitowy zapobiega gromadzeniu się powietrza pod sufitem i wyrównuje w ten sposób temperaturę powietrza w całym wnętrzu.

Projekt: PLURAL
Proj.: PLURAL
Projekt wnętrza Anna Koszela

Wentylator sufitowy FARO jest za to strzałem w dziesiątkę pod każdym względem. Upał w pokoju jest skutecznie pokonany, a wentylator sufitowy, zadba dodatkowo o zdrowie naszych zatok i gardła.

Wentylator w jadalni
faro w sypialni wentylator na upały

Wentylator sufitowy ze światłem

Szczególnie przydatne są wentylatory sufitowe ze światłem ponieważ umożliwiają oświetlenie, wentylację i dekorację równocześnie lub niezależnie, co daje całkiem wygodną opcję na co dzień. Na przykład, jeśli w pomieszczeniu nie ma wielu punktów świetlnych, można go umieścić w sypialni, nad stołem w jadalni lub w salonie, aby zwiększyć komfort dzięki miękkiej, świeżej i przyjemnej bryzie, którą wytwarzają.

Wentylator sufitowy bez światła

Chociaż wentylatory sufitowe ze światłem są bardziej funkcjonalne, w przypadku dużych pomieszczeń wygodniej jest używać wentylatorów sufitowych bez wbudowanego światła. W takich przypadkach wbudowane światło nie byłoby praktyczne. Jeśli w pomieszczeniu znajdują się punkty świetlne, nie ma potrzeby doświetlania wentylatorem.

Można śmiało powiedzieć, że wiatrak sufitowy to inwestycja całoroczna – przynosi komfortowe ochłodzenie latem i zapewnia równomierne rozchodzenie się ciepłego powietrza zimą.

Potrzebujecie projektu? Skontaktujcie się z nami lub przyjdźcie do naszych salonów:

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


  Zapytaj // naszego eksperta

  Iwona Karwowska

  Specjalista //Oświetlenie
  ×

  Joanna Siarecka

  Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków