Jak zrobić choinkę na pniu – DIY świąteczne

Jak zrobić bożonarodzeniowe drzewko?

Zbliża się najpiękniejszy okres w roku Święta Bożego Narodzenia. Ozdabianie mieszkanie jest naszym ulubionym zajęciem. Chcemy się dziś z Wami podzielić jak zrobić choinkę na pniu. To ciekawe, ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Choinka na pniu, zarówno ta naturalna, jak i sztuczna wygląda interesująco. I jeśli jednak nie chcecie wydawać dużo pieniędzy możecie wykonać drzewko samodzielnie. 

Kupowanie gotowych ozdób jest nie tylko drogie, ale także mało ekologiczne. Zrobienie własnoręcznie jest wspaniałym momentem na wspólne spędzenie czasu z rodziną ze znajomymi.

Żywa choinka na pniu

Miniaturowa choinka może to być jedna gałązka, którą odpowiednio uformujemy. Będzie lekka, więc kawałek drewna, do którego umocujemy „drzewko”, też może być raczej symboliczny.

 

Masywny pień przyda się do większej choinki na pniu – klasycznego, żywego drzewka bardziej pokaźnych rozmiarów. Jak zrobić żywą choinkę na pniu, żeby była ładna i bezpieczna dla otoczenia? Przede wszystkim wybieramy gruby i ciężki pień i pilnujemy, żeby nie wywiercić zbyt dużego otworu – choinka musi wypełniać całą jego średnicę – ale to zrobimy raczej bez problemu i intuicyjnie. Będziemy widzieć, jak się zachowuje drzewko.

Inny wariant choinki na pniu to ten z użyciem donicy i luźnych gałązek. Wybieramy wtedy dłuższy pień, który będzie nogą choinki, i wkładamy go w ozdobną donicę. Wnętrze obciążamy, np. kamieniami  Bardzo dobrze prezentują się donice ubrane w płócienne czy lniane worki.

Do pnia przywiązujemy drucikiem florystycznym i przyklejamy klejem na gorąco pocięte wcześniej sekatorem gałązki. Możemy mieszać różne gatunki iglaków, a nawet przemycić gdzieniegdzie jemiołę. Możemy też użyć gałęzi tui. Zaczynamy od dołu, od najdłuższych gałązek, a kończymy przy czubku, na który dobrze jest nakleić stożek z gąbki i później zamaskować go gałązkami.

Kwestia ozdób na drzewku to indywidualna sprawa, możemy zatem z powodzeniem zostawić je naturalne albo przystroić jedynie światełkami. Boże Narodzenie to czas, kiedy dajemy upust swojej miłości do iluminacji i ozdabiamy światłem wszystko wokół. Zaczniemy pewnie od choinki.

OZDOBY ŚWIĄTECZNE DYI | MODNE, PIĘKNE I EKOLOGICZNE

Ozdoby świąteczne DIY | Modne, piękne i ekologiczne

 

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków