Kolory roku 2021 we wnętrzach | IH - Internity Home
Mozaiki Raw Dekor | Zdj Adelina Czerbak
Mozaiki Raw Dekor | Zdj Adelina Czerbak

Kolory roku 2021 we wnętrzach

Odkryjcie razem z nami nowe trendy kolorystyczne na 2021 rok

Niezależnie od naszych planów, misją na rok 2020/2021 jest troska o siebie i całą społeczność. Potrzebujemy w związku z tym trendów kolorystycznych sprzyjających przebywaniu we wnętrzach, inspiracji, pomysłów i przestrzeni. Co za tym idzie, nasze mieszkania powinny być kojące, uspokajające, ochronne, ale jednocześnie stymulujące i zachęcające do przebywania w znacznie większym stopniu, niż byliśmy przyzwyczajeni. Nasze spojrzenie na świat ożywa właśnie w kolorach, które są naturalne, stabilne i zrównoważone, a jednocześnie żywe i pełne energii. 

Co nam przyniesie 2021 rok

Trendy kolorystyczne z pewnością są inspiracją dla osób, które zmieniają swój wystrój domu. Większość  z nas na pewno stwierdzi, że najlepsze są palety te, które pasują do naszej osobowości. Wybór przewodniego koloru powinniśmy zacząć właśnie od tego, a następnie musimy odnaleźć swoją własną wersję koloru, która  będzie pasowała do projektu. 

Nie oczekujmy w roku 2021, zbyt radykalnych zmian w trendach kolorystycznych. Wiele z ubiegłych lat wciąż pozostanie z nami. 

Kolory są uniwersalnym językiem wizualnym, będącym zrozumiałym dla wszystkich. To istotna część każdego projektu wystroju wnętrz. Kolory powinny zawsze odzwierciedlać ducha właścicieli domów, tworząc atmosferę, która zapewnia im dobre samopoczucie. Przewidując, co nadejdzie w 2021 roku, oto kilka pomysłów na kolor, które możecie zastosować. Przede wszystkim pamiętajmy że  – chodzi o indywidualność, osobowość i charakter!

Quiet Wave

Quiet Wave  to inna wersja dobrze znanego koloru Neo Mint. Ten odcień zieleni, obecnie rośnie w propozycjach wnętrzarskich, jest dość łagodny w odbiorze. Jak każda zieleń dobrze oddziałuje na nasz organizm. We wnętrzach tworzy świeży i  naturalny kontrast to pozostałych elementów aranżacji. 

Projekt mieszkania Simplika – miętowe krzesła w jadalni

Mozaiki Raw Dekor | Zdj Adelina Czerbak
Mozaiki Raw Dekor | Zdj Adelina Czerbak

 

Mozaiki Raw Dekor

AL AQUA

Ten elektryczny odcień niebieskiego będzie dominował nie tylko we wnętrzach, ale także w modzie i technologii w 2021 roku. Kolor ten oferuje wiele możliwości i wszechstronność w wykorzystaniu we wnętrzach. Można go użyć w lekkich, nowoczesnych aranżacjach, jak i eleganckich bardziej klasycznych. Dzięki swojej uniwersalności idealnie nadaje się do projektów, w których chcemy mieszać style. Pięknie będzie wyglądać w salonie na meblach welurowych, drewnianych jak również w łazience. 

Welurowy niebieski narożnik

 

Mutina Rombini
Mutina Rombini
proj. Ewa Tarapata, zdj. Katarzyna Wrona
proj. Ewa Tarapata, zdj. Katarzyna Wrona
nadia mitłosz
Projekt: Nadia Mitłosz

GOOD GREY 

Modny kolor, który kojarzony jest ze zrównoważonym rozwojem. Minimalistyczny trend kolorystyczny, który symbolizuje spokój i nawiązuję do trendów naturalnych. Ten kolor przenosi nas do świata w którym stawiamy na minimalizm. 

Nowojorski styl projekt Milk Designs
Proj: MILK DESIGNS BARTOSZ KLIM

Kolory organiczne, naturalne 

Ten trend oddaje hołd naszemu naturalnemu środowisku, płytki oraz ceramika w tych kolorach tworzą niezwykle przytulne i ponadczasowe wnętrza. Kolory kojarzone z naturą przywołują spokój i ukojenie we wnętrzach. Ten rok był powrotem koloru terakota i na pewno w 2021 będzie się rozwijał. Brąz jest kolorem ciepłym, który kojarzy się z naturą, przyrodą. Podobne jak beż jest kolorem ziemi. Daje poczucie stabilności i ciepła. Wnętrza w tym odcieniu są przytulne. Kolor wskazany jest dla osób spragnionych życiowej stabilizacji i bezpieczeństwa. 

Projekt: Noreststudio
APARTAMENT PROJEKTU BALICKA DESIGN10

 

ŁAZIENKI W CIEPŁYCH KOLORACH ZIEMI – KOLOR BRĄZOWY NOWY TREND 2020/2021

 

Lemon Sherbet

Spokojny a zarazem energetyczny i optymistyczny kolor, łagodny odcień, który ma zapewnić uczucie komfortu. Pomimo tego, że jest to kolor dla osób odważnych, żółty kolor podoba się we wnętrzach. Ten łagodniejszy odcień ma na celu wywołanie kojącego uczucia przebywania na słońcu, jednocześnie prowokując pobudzenie wyciszenia i relaksu.

Sofa SITS
Sofa SITS
Loft z widokiem na dachy kamienic i PKiN

 

OXY FIRE 

Od miłości i pasji po złość i agresję , czerwień  wydaje się mieć potężną psychologiczną moc. Oxy Fire to pomarańczowy i jaskrawoczerwony, ognisty, nasycony i gwarantujący wywołanie reakcji. Ma też pewien letni klimat, któremu nie można się oprzeć.

Mieszkanie z akcentem czerwieni

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków