Kolory w sypialni - Czerwień Hot Trend | IH - Internity Home

Kolory w sypialni – Czerwień Hot Trend

Energetyzujące kolory to trend w 2023 roku

W aranżacjach wnętrz w 2023 dominuje energetyczny kolor Viva Magenta. Bardzo ciekawe połączenie czerwieni z różem. Jak się okazuje, inspiracją do jej powstania była… natura. Dzięki temu uzyskano piękny i nietuzinkowy odcień bazujący na czerwieni koszenilowej – jednym z najtrwalszych naturalnych barwników.

Żaden kolor nie jest raz na zawsze. Kolor to ruch, jak wszystko – Wiesław Myśliwski

Czerwień jest bardzo intensywnym kolorem i należy o tym pamiętać, jeśli decydujemy się na wprowadzenie jej do wnętrza. Za dużo może powodować przytłaczające wrażenie, wprowadzić dyskomfort i rozdrażnienie. Jednak akcent w kolorze czerwieni sprawi, że stanie się ona centralnym punktem wnętrza. Użycie jej w sypialni to bardzo dobry pomysł. Taka sypialnia stanie się przytulnym, a jednocześnie energetycznym pokojem, który wprowadza domowników w pozytywny nastrój.

Jak wiadomo sypialnia powinna stanowić nasz azyl. Urządzenie w nowoczesny sposób ograniczony jest jedynie naszą własną wyobraźnią. Wybierając kolorystykę, meble i dodatki, dobrze jednak jest mieć na uwadze, by całość prezentowała się nie tylko estetycznie, lecz również była praktyczna i wygodna.

DESIGN: FAVA STUDIO | Tapeta Gucci z motywem żurawi

Różne odcienie czerwieni.

Podczas dekorowania sypialni za pomocą czerwieni należy wziąć pod uwagę, że kolor ten jest bardzo podatny na działanie naturalnego światła. Dlatego bardzo ważny jest dobór odpowiedniego oświetlenia. Kolor przybiera nieco inne odcienie w ciągu dnia i pór roku. Rano jest żywy i świeży, wieczorem przytulny i luksusowy. Czerwone wytrawne kolory we wnętrzach to propozycja dla miłośników energetycznych wnętrz.

Trudno mówić o barwie czerwonej, ograniczając się do jednego tylko koloru. Operując jasnością możemy uzyskać szeroki zakres barw, od delikatnego, pudrowego różu, aż po głęboki burgund, przywodzący na myśl dawnych królów i najlepsze wina.

Proj.: Ola Dąbrówka | GOOD VIBES Interiors; Fot.: Mikołaj Dąbrowski-Fotografia Wnętrz

Dobrze urządzona przestrzeń

Dobrze urządzona sypialnia jest nie tylko funkcjonalna i zorganizowana, ale też miła dla oka. Sam wystrój zależy od naszych indywidualnych preferencji. Choć kolor czerwony został wybrany kolorem roku oczywiście nie oznacza to, że od teraz najmodniejsze sypialnie to te z czerwienią w tle. Jednak nie da się nie zauważyć wnętrz, w których to mocny, zdecydowany kolor gra pierwsze skrzypce i decyduje o charakterze całości.

Proj: Sobkowiak Architektura

Czerwień tworzy znakomity duet z szarością. Kultowa tapeta Cole&Son Fornasetti II Nuvolette pięknie wpisuje się w klasyczną aranżację sypialni.

Ciekawym rozwiązaniem jest położenie czerwonych paneli tapicerowanych na ścianie za łóżkiem. Sprawiają, że sypialnia staje się przytulna, a dodatkowo poprawiają izolację akustyczną.

Proj.: mistovia; Fot.: onistories

W tej sypialni również odnajdziemy akcent energetycznej czerwieni. Odważny i stylowy zabieg, podkreślający wyjątkowość aranżacji to czerwone łóżko z tapicerowanym, pikowanym zagłówkiem oraz lamperia, która wraca do łask w odmienionym stylu. Ściany zdobią obrazy przywiezione z podróży. 

Sypialnia z czerwonym łóżkiem i lamperią PROJEKT: OSWOJONE WNĘTRZA

W tym projekcie sypialni architekci z pracowni Mistovia, na czerwień zdecydowali się w postaci lamperii, która ciekawie kontrastuje z różowym tapicerowanym zagłówkiem łózka.

Proj.: Mistovia; Fot.: ONI Studio

W bardzo jasnej sypialni, gdzie biel gra pierwsze skrzypce, architekt zdecydowała się na mocny akcent – czerwone welurowe łóżko.

Proj.: Ewa Dziurska / Decoroom; fot. i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz
proj. Miorr Studio

Można śmiało powiedzieć, że kolor czerwony zdecydowanie ożywia i odświeża wystrój wnętrza, stymuluje nas do działania i wprawia w towarzyski nastrój. Podnosi poziom adrenaliny, daje zastrzyk energii, błyskawicznie przykuwa uwagę, wywołuje ekscytację i prowokuje reakcje. Osoba, która lubi kolor czerwony posiada takie cechy jak: ekstrawagancja, ambicja, odwaga, energia, bezpośredniość, dynamika czy hojność. Ludzie dla których ulubionym kolorem jest czerwony mają na ogół silny charakter usposobiony przez działanie i skłonność do rywalizacji.

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków