La dolce vita! Styl niemodny czy wart naśladowania? | IH - Internity Home

La dolce vita! Styl niemodny czy wart naśladowania?

La Dolce Vita, czyli dosłownie „słodkie życie”

 

Powolne delektowanie się życiem, każdym smakiem, zapachem, dźwiękiem i widokami. To własnie La Dolce Vita, słodkie życie.  Każdy z nas powinien kształtować w sobie taką umiejętność, cieszyć się z małych, drobnych przyjemności życia codziennego. U Włochów jest to pizza i pasta 😉 Każda stworzona na bazie minimalnej ilości składników idealnie ze sobą współgrających. Nieprzesadzona, niebędąca połączeniem wszystkiego, co mamy w lodówce. Idealnie lekka, świeża i smaczna. Z wyczuciem.

La Dolce Vita   Italian film director Federico Fellini at the cocktail party for 'La Dolce Vita’ in Cinecittà with actor Marcello Mastroianni (left), actresses Anouk Aimée, Luise Rainer, Anita Ekberg and Yvonne Furneaux. (Photo by Archivio Cicconi/Getty Images)

A jeśli jesteśmy zakochani w włoskim designu to jak urządzić taką kuchnię, w której poczujemy magię Włoch, wiecznego słońca, pięknych plaż nad lazurowym, ciepłym morzem, kolorowych domów i brak pośpiechu.

Jak to robią włosi – kuchnia

Włosi kochają tradycję i architekturę, dlatego przy odnawianiu wnętrz nadają im nowoczesnego wyglądu, ale z dbałością o zachowanie tradycji. Kochają swoje produkty i uważają że są najlepsze. Są bardzo przywiązani do swoich marek.

Włoskie wnętrza są eleganckie, szykowne. Włosi posiadają znakomite wzornictwo, ich meble podziwiane są na całym świecie. I my też kochamy styl włoski. Z podróży do Włoch przywozimy przeświadczenie, że nawet przedmioty codziennego użytku są tam piękniejsze niż gdzie indziej. Włoskie wnętrza i włoskie meble podziwiamy za wdzięk i styl, za wizjonerstwo, za luksus dobrego wzoru, który jest dostępny dla wszystkich i ma ponadczasowy charakter.

proj. Pika Design | fot.: Radek Słowik https://bilbil.pl/

Czas na włoskie wnętrza!

Klasyka 

Czerpanie z tradycji. Pewna znana projektantka mody powiedziała kiedyś, że „moda przemija, a styl pozostaje”. Dotyczy się to również wnętrz.

Włosi kochają marmur

Obok marmuru również szkło to sztandarowe materiały wykończeniowe. Marmur z Carrary, uchodzi za jeden z najbardziej szlachetnych i ekskluzywnych kamieni. Włosi mają jednak to szczęście, że złoża marmuru są u nich pokaźne, i to w różnych barwach.

Przepiękna, minimalistyczna  propozycja kuchni w płytkach marmurowych od Marazzi kolekcja Allmarble, prosta, stylowa i elegancka.

Płytki Marazzi Allmarble
Płytki Marazzi Allmarble

Włosi lubią artystyczny eklektyzm w swoich domach

We wnętrzach mieszają się różne style, z różnych epok. Otaczają się ulubionym rzeczami, które czasem mają bardzo długą i rodzinną historię. Eklektyzm kojarzący się z przypadkowością w doborze mebli i dodatków wbrew pozorom wcale nie jest stylem prostym. W tym szaleństwie jest metoda! Udowadniają to prezentowane projekty salonu w stylu eklektycznym, gdzie każdy przedmiot – osobliwie odrębny –  w odpowiednio dobranym towarzystwie tworzy spójną całość.

 

Elegancki i funkcjonalny salon z artystyczną duszą. Włosi lubią celebrować każdą chwilę, więc meble muszą spełniają oczekiwania najbardziej wymagających.

Marka Pianca to znana włoska firma, posiada ponad 65-letnie doświadczenie. Specjalnością firmy są wysokiej jakości meble dedykowane do sypialni, salonu, a także do jadalni. Cechą charakterystyczną marki jest ogromna paleta kolorów lakierów, dzięki czemu każda zainteresowana osoba może wybrać dla siebie idealny odcień spośród około 500 propozycji.

Meble Pianca to wyjątkowy design, a także wygoda i funkcjonalność. Zobaczcie kilka wybranych propozycji.

Narożnik włoskiej firmy Pianca dostępny w Internity Home
Narożnik włoskiej firmy Pianca dostępny w Internity Home
Narożnik włoskiej firmy Pianca dostępny w Internity Home
Narożnik włoskiej firmy Pianca dostępny w Internity Home
PIANCA kolecja VOLO Design by R&S PIANCA
PIANCA kolecja VOLO Design by R&S PIANCA
 DELTA Design by R&S PIANCA
DELTA

 DELTA Design by R&S PIANCA
DELTA

Design by R&S PIANCA

DORA Design by Metrica
DORA

W czym tkwi sekret włoskiego stylu?

Dobry design to połączenie odpowiedzi na ludzkie potrzeby i stworzenie takiego rozwiązania, które je zaspokoi i przy tym podniesie odczucia z używania i dostarczy dużo przyjemności.
Jakość i ponadczasowość sprawią, że w połączeniu klasycznej nonszalancji z swobodą i luzem otrzymujemy harmonię z zachowaniem ducha współczesności.
Taki styl zachęca do częstszej radości z życia i potęguje pozytywne emocje każdego dnia. Czego i nam życzę z całego serca – Dolce Vita!

A na koniec posłuchajcie achh…<3

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków