Łazienka w stylu SPA - jak ją stworzyć w 4 krokach
projekt: Jemioł Concept | wizualizacja: Agata Wojtkowiak

Łazienka w stylu SPA – jak ją stworzyć w 4 krokach

Łazienka w błogim i relaksacyjnym klimacie salonów SPA …  wielu z nas o tym marzy. Wydaje się, że wykreowanie takiego pomieszczenia to trudne i pracochłonne zadanie, jednak w praktyce można to osiągnąć w kilku prostych krokach. Prywatne sanktuarium, gdzie pozbywamy się stresów dnia codziennego, polepszamy kondycję psychiczną i osiągamy stan ukojenia, stworzymy dzięki, zaledwie czterem, kluczowym wskazówkom. Warto również podkreślić, że wnętrza wpływające na mindfulness przebywających w nich osób są coraz silniejszym trendem w projektowaniu. Przyjrzyjmy się zatem jak powstaje łazienka w stylu SPA.

Łazienka w stylu organicznym – jak wprowadzić naturę do wnętrza

1. Kolory i materiały

Kluczowym krokiem w wykreowaniu łazienki w stylu SPA jest wybór jasnych oraz naturalnych materiałów. Miękkie i zgaszone kolory są idealnym wyborem do stworzenia relaksującego otoczenia. Należy unikać kontrastów, a skupić się na monochromatycznych barwach kojarzących się ze spokojem. Dobrym wyborem będą piaskowe beże, ocieplona biel i szarości. Jednak jeśli chcemy wprowadzić do wnętrza kolor, pomyślmy o odcieniach inspirowanych naturą tj. jak błękit czy zieleń.

TIP: zwróć uwagę na fugi! Jasne lub w kolorze płytki znacznie lepiej niż ciemne, wpłyną na uspokajający i relaksujący efekt wizualny.

Łazienka w stylu SPA

 

Łazienka w stylu SPA
projekt: Jemioł Concept | wizualizacja: Agata Wojtkowiak

2. Łazienka w stylu SPA | Porządek i harmonia

Kolejnym, bardzo ważnym krokiem w stworzeniu zapraszającej i spokojnej atmosfery, jest minimalistyczny design i uporządkowana przestrzeń. W łazienkach zainspirowanych gabinetami SPA, nie ma miejsca na chaotycznie porozstawiane opakowania z kosmetykami. Ważne jest, by pozbyć się wszystkich produktów, które straciły ważność lub nie były używane przez ostatni rok. Pozostałe kosmetyki najlepiej schować w szafkach, a te których używamy codziennie wyeksponować na ozdobnych tackach.

TIP: Projektując łazienkę inspirowaną SPA, należy uwzględnić dużo miejsc do przechowywania, w których ukryjemy wszystkie produkty i przedmioty. Jednak blaty i otwarte półki będą przydatne do kosmetyków, których używamy codziennie i chcemy je mieć pod ręką. Należy wówczas zwrócić uwagę na minimalistyczne opakowania lub przelewać kosmetyki do ozdobnych dozowników.

Łazienka w stylu SPA
Źródło: materiały prasowe Geberit

3. Meble i oświetlenie

Wybór odpowiednich mebli, a dokładniej materiałów z których są wykonane, wzmocni klimat SPA w łazience. Naturalne materiały, neutralne kolory i ciekawe faktury zawsze będą dobrym wyborem w tego typu stylistyce. Należy również starannie dobrać armaturę, aby była estetycznie przyjemna i minimalistyczna. Złote wykończenie baterii doda aranżacji luksusu, a czarne lub mosiężne podkreślą bardziej ascetyczne wnętrza. W strefie prysznica nie można zapomnieć o deszczownicy, dzięki której każda kąpiel zmieni się w rytuał relaksacyjny. Kolejnym ważnym krokiem, o którym trzeba pamiętać podczas projektowania łazienki w stylu SPA jest oświetlenie. Punkty świetlne na suficie i ścianie, połączone z dekoracyjnymi lampami wiszącymi, pozwoli wykreować klimat prywatnego sanktuarium.

TIP: odpowiednio dobrane oświetlenie dekoracyjne może stać się kluczowym elementem dekoracyjnym wnętrza. W przypadku łazienki w sty SPA idealnie sprawdzą się lampy o abażurach z plecionki lub ratanu, które wprowadza delikatny boho-twist.

4. Łazienka w stylu SPA | Dekoracje i zapachy

Ostatnim krokiem do osiągnięcia wnętrza w stylu SPA jest wybór odpowiednich dekoracji i akcesoriów. Należy postawić na stylowe i minimalistyczne elementy, które pasują do ogólnego wystroju łazienki, np. wazony z suszkami lub kwiatami, świece w szklanych opakowaniach czy dyfuzory zapachowe. Zielone rośliny zawsze będę dobrą dekoracją salonów kąpielowych. W łazience najlepiej czują się: aloes, paproć, bambus, storczyki lub lilie. Przy dużym pomieszczeniu, sprawdza się także miękkie strefy z dywanami.

TIP: nie zapomnij o zapachach! Odpowiednie zapachy mają moc natychmiastowego przeniesienia Cię w spokojną mentalną przestrzeń. Uspokajające zapachy, takie jak lawenda i rozmaryn, można dodać do dyfuzorów, ale także do świec zapachowych lub mydeł.

Chcesz stworzyć wyjątkowy salon kąpielowy? Skontaktuj się z nami

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


  Zapytaj // naszego eksperta

  Agnieszka Wichracka

  Specjalista //Wyposażenie wnętrz
  ×

  Daniel Kwiatkowski

  Specjalista //Wyposażenie wnętrz
  ×

  Magda Lewandowska

  Specjalista //Meble
  ×

  Specjalista branży oświetlenia

  Oświetlenie dekoracyjne
  ×

  Wojciech Mantur

  Specjalista // Oświetlenie
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Kraków

  ul. Krakusa 11

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków