Łazienki w stylu glamour | IH - Internity Home

Łazienki w stylu glamour

Wytworna i luksusowa łazienka w stylu glamour to marzenie nie jednej wielbicielki blink, blink we wnętrzach. Łazienka urządzona w tym stylu przyjmuje trochę klimat pałacowych wnętrz, ale obecnie w trendach jest nowoczesność z pazurem. Warunkiem dobrej aranżacji są zawsze produkty najwyższej jakości.

Jeśli planujemy aranżację w tym stylu należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Umiejętnie należy podejść do łącznia detali, tak aby zachować jej odważny, oryginalny i wyjątkowy charakter i unikamy kiczu. Gdyż przez błyszczące dodatki o niego nietrudno.

Kolory glamour

Jednym z kluczowych elementów jest dobór odpowiedniej palety barw w łazience, którą chcemy urządzić w stylu glamour. Przez wiele lat dominowały fiolety i brązy. Oczywiście obowiązująca kolorystyka przeszła metamorfozę. Najczęściej do urządzenia wnętrza w tym stylu dobiera się spokojniejsze barwy.

Glamour nowoczesny projekt pracowni Prosty Układ

Mały metraż  nie dyskwalifikuje łazienki, aby urządzić ją w stylu glamour. Obecnie na rynku mamy dostępne nawet kabiny prysznicowe w kolorze złota. Wybierzmy również płyty w formacie XXL. Im mniej widocznych fug, tym łazienka wygląda bardziej elegancko.

Płytki glamour

Projektanci częstą decydują się na użycie neutralnej bieli lub szlachetnego kremu jako bazy. Jednak niemal zawsze są one tylko tłem dla czegoś mocniejszego. Zwykle biały łączony jest z czernią, tworząc kontrastowe zestawienie. Jest to najbezpieczniejszy, ponadczasowy, klasyczny zestaw.

Urządzając łazienkę w stylu glamour warto wziąć pod uwagę połyskujące płytki utrzymane w kolorach czerni, bieli i kremu czy jasnego beżu. Warto postawić na szkliwiony gres polerowany na wysoki połysk, a sprawdzi się on zarówno na podłodze, jak i ścianie.

Ciekawym dodatkiem będą mozaiki w kolorze złota, jak również klasyczne biało-czarne, płytki lustrzane, srebrne listwy.

Zamiast płytek tapeta

Tak jak pisaliśmy wcześniej styl glamour odszedł od intensywnych fioletów. Ich miejsce zajęły tapety z dużymi motywami kwiatowymi.

dom z widokiem na Beskid | Proj: Sandroom

Oświetlenie glamour

Styl glamour kocha blask i przepych, dlatego niezwykle ważną rolę odegra oświetlenie, które podkreśli lśniące powierzchnie płytek czy frontów mebli. Kryształowy żyrandol czy elegancka w formie lampa dodatkowo nadadzą łazience luksusowego charakteru. Decydując się na dobór  oświetlenia do łazienki w stylu glamour warto postawić na przedmioty wykonane ze szlachetnych materiałów takich jak metal, kryształy, szkło, atłas czy aksamit.

design: Katarzyna Piotrowska Projektowanie Wnętrz,

photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

design: Katarzyna Piotrowska Projektowanie Wnętrz,

photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków