MUST HAVE W ARANŻCJI ŁAZIENKI - Blokowanie kolorów | IH - Internity Home
Płytki Mutina

MUST HAVE W ARANŻCJI ŁAZIENKI – Blokowanie kolorów

Blokowanie kolorów płytkami to jeden ze sposobów dekorowania wnętrz kolorami, który jest bardzo modny. Color blocking polega na blokowym zestawianiu wyrazistych, często kontrastowych kolorów. Za  prekursora uważa się Yves’a Saint Laurenta, który w połowie lat 60. stworzył sukienkę pokrytą geometrycznymi printami. W stylizacjach color blocking stosuje się na 2 sposoby: geometrycznie, zestawiając ze sobą elementy w różnych kolorach, albo monochromatycznie, łącząc odcienie tej samej barwy. Kolory można przemycać także w dodatkach. Pod nazwą „color blocking”, zastępowaną niekiedy mniej zgrabnym wyrażeniem „blokowanie kolorów”, kryje się sposób łączenia barw. Wbrew pozorom nie polega na tworzeniu kolorystycznego miszmaszu z pstrokatych plam, ale na blokowym, geometrycznym zestawianiu mocnych tonacji.

Płytki Mutina

Używanie kolorów to świetny sposób na dodanie osobowości wnętrzu oraz uczynienie go oryginalnym i niepowtarzalnym. Możemy osiągnąć efekt, który jest zarówno przejrzysty, harmonijny jak i efektowny wizualnie. Płytkami wielkoformatowymi, można w zasadzie pokryć każdą powierzchnię – jednocześnie mając wszystkie zalety okładziny ceramicznej, które jak już wiemy, są najtrwalsze i najłatwiejsze do czyszczenia.

CF_Infinito amb_Amazonite_120x278_mod05.tif
Fondovalle_Infinito 2.0_01 Bagno Residenziale_Particolare_Definitivo 01.tif

Blokownie kolorów na 5 sposobów

#Podkreśl jedną ścianę

Blokowanie kolorów polega na definiowaniu wybranego obszaru za pomocą tego samego odcienia koloru lub wielu bloków kolorów. Najłatwiej to zrobić dekorując ścianę, zwykle ścianę centralną np. pod prysznicem. Jeden duży obszar w jednym kolorze może naprawdę mieć duży wpływ na przestrzeń, tym bardziej, jeśli  użyjesz płytek o dużych rozmiarach lub mniejszych o ciekawym kształcie.

 

płytki WOW DESIGN
płytki WOW DESIGN
Płytki WOW DESIGN
płytki WOW DESIGN

Podłogę też możesz podkreślić kolorem. Wybierz granatowe mini heksagonalne grantowe płytki Terratinte i połącz z szarym lastryko.

#Wyróżnij jeden obszar

Blokowanie kolorów za pomocą płytek to świetny sposób na wyróżnienie jednego określonego obszaru w pomieszczeniu. Na przykład: jeśli chcesz podkreślić w szczególny sposób ścianę swojej łazienki. Możesz postawić na blokowanie kolorów w całym prysznicu, a może za ścianą umywalki.

flaviker

Pokrywając  ​​przestrzeń jednym ciągłym kolorem – to znaczy od podłogi aż po ściany, stworzysz w pomieszczeniu graficzną całość o bardzo współczesnym efekcie. Jeśli obawiasz się, że odważny kolor to za dużo, możesz zastosować to samo podejście do dekoracji, wybierając dużą płytkę w neutralnych kolorach – na przykład w beżowym, ciemnoszarym, mlecznobiałym.

#Dopasuj  do innych wykończeń

Aby nadać dekorowi blokującemu kolory, jeszcze bardziej wyrazisty charakter, możesz dopasować go do innego pokrycia ze wzorzystym wykończeniem. Pomyśl na przykład o połączeniu kolorowej ściany z podłogą z efektem lastryko, marmurową lub wzorzystym kamieniem. Jeśli pracujesz z geometrycznym wzorem na kolorowej ścianie, wybierz nieregularny i naturalny wzór na drugiej powierzchni: ich kontrast stworzy wizualnie ciekawy efekt!

 

#Dopasuj różne kolory w dekorze blokowym

Dekorowanie płytkami z blokowaniem kolorów daje nam wiele możliwości! Na przykład, oprócz łączenia jednego koloru z monochromatycznym wzorem, możesz również dopasować dwa różne kolory. Wybierając kolory, wzmacniasz głębię jednego pomieszczenia i optycznie go powiększasz. Jak na poniższym obrazku, dla ściany pod prysznicem wybierz ciemniejszy kolor: w ten sposób poszerzysz przestrzeń, a jaśniejszym kolorem podkreślisz powierzchnię.

 

#Przynieś ten sam kolor również na inne powierzchnie

Wreszcie, wybierając pokrycie z płytek, możesz wykazać się kreatywnością i pokryć inne powierzchnie w tym samym kolorze. W rzeczywistości okładziny ceramiczne można stosować nie tylko na podłogach i ścianach, ale także na innych powierzchniach – takich jak na przykład obudowa wanny, blat w łazience.

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków