Narożnik modułowy - wady i zalety
Proj: Hedo Architects
Proj: Hedo Architects

Narożnik modułowy – wady i zalety

Wypoczynek jest jednym z najważniejszych mebli w domu. To tu relaksujemy się po całym dniu pracy, bawimy się z dziećmi, albo z naszymi ukochanymi pupilami, i to na nim przyjmujemy gości, często z noclegiem. Ze względu na jego wielofunkcyjność i docelową długoletnią użyteczność, często wybór tego elementu wyposażenia wnętrza spędza nam sen z powiek. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się narożnik modułowy, dlatego postanowiliśmy wziąć pod lupę to rozwiązanie. Jesteście ciekawi? Zapraszam do wpisu, w którym obnażam wszystkie jego wady i zalety! 

 

Proj: Hedo Architects
Proj: Hedo Architects

 

Narożnik modułowy – zalety 

Narożnik modułowy jest odpowiedzią na potrzebę coraz większej indywidualizacji wnętrza oraz posiadania rzeczy, które mają więcej niż jedną funkcję i dostosowują się do zmiennych warunków. I tak  – narożnik modułowy (jak sama nazwa wskazuje) składa się kilku modułów (elementów), zatem jego niewątpliwą zaletą jest to, że to my decydujemy o jego ostatecznym wyglądzie. Ale zacznijmy od początku….

 

proj. OFD architects
proj. OFD architects

 

W fazie zakupu wybieramy model narożnika, który szczególnie przypadł nam do gustu. Na początku sprawdzamy, jakie ma dostępne moduły do wyboru (najczęściej mają one różne wymiary, kształty i możliwości wykończenia, np. w zagłówkiem lub bez, wyposażony w podłokietnik lub nie, ponadto najczęściej mamy wpływ na rodzaj i kolor tkaniny). Z wybranych elementów tworzymy własną konfigurację narożnika. Dzięki temu możemy stworzyć całkiem nowy i oryginalny mebel, którego zapewne nigdzie indziej nie zobaczymy. To największy plus tego rozwiązania. Inną bardzo istotną kwestią jest możliwość doskonałego dopasowania mebla do miejsca w naszym domu, w którym docelowo ma być ustawiony.

 

proj. Sojka & Wojciechowski
proj. Sojka & Wojciechowski

 

Istotnym czynnikiem, który wpływa na atrakcyjność mebla, jakim jest narożnik modułowy, jest możliwość zmieniania jego ustawienia w zależności od naszych potrzeb czy upodobań. Możemy dowolnie przestawiać moduły, łączyć ze sobą i rozdzielać, tworząc całkiem nowe konfiguracje. To wpływa na pożądaną dużą elastyczność mebla.  

 

Narożnik kontra sofa – co wybrać?

 

proj. Exit Design
proj. Exit Design
proj. KK Architekci
proj. KK Architekci

 

Narożnik modułowy – wady

Teraz przejdziemy do, choć nielicznych, to jednak wad. Moim zdaniem, największym minusem, jest brak możliwości rozkładania narożnika modułowego, czyli stworzenia miejsca do spania, na przykład dla naszych gości. Oczywiście, możemy pewnie w  niektórych przypadkach tak połączyć elementy, aby stworzyć łóżko, ale raczej nie będzie ono ani zbyt komfortowe, ani stabilne.

 

Narożnik modułowy marki Inspirium
Narożnik modułowy marki Inspirium

 

No właśnie, jeszcze została nam jedna kwestia, właśnie stabilności. Niektórzy pewnie boją się tego rozwiązania ze względu na brak połączeń pomiędzy poszczególnymi modułami. Jest jednak na to sposób. Większość producentów w takich przypadkach proponuje połączenie wybranych elementów już na stałe (stosuje się tu przeróżne mechanizmy i warto o nie zapytać w przypadku wystąpienia takich obaw). 

 

Jak wybrać odpowiedni wypoczynek do swojego wnętrza?

 

narożnik modułowy
proj. Hola Design

 

Kupić czy nie kupić? 

Jak widzicie, narożnik modułowy ma zdecydowanie więcej zalet. Obawy, o których pisałam powyżej na pewno pojawią się w głowach tylko u niektórych i jeśli już tak się zdarzy, są na to sposoby.

Jeśli podoba Wam się to rozwiązanie i chcielibyście wprowadzić je w życie, zapraszamy do naszych showroomów lub do kontaktu mailowego z naszym specjalistą, który pomoże Wam dobrać najlepszy wypoczynek do Waszych czterech kątów. 

 

W naszej ofercie znajdują się meble wypoczynkowe cenionych polskich i zagranicznych producentów: SITS, Nobonobo, Pianca, Pedrali, Nicoline, Softline i wiele innych. 

 

Zapytaj naszego specjalistę >>

 

Narożnik modułowy marki Nobonobo jest dostępny w naszych showroomach
Narożnik modułowy marki Nobonobo jest dostępny w naszych showroomach
Narożnik modułowy marki Nobonobo jest dostępny w naszych showroomach
Narożnik modułowy marki Nobonobo jest dostępny w naszych showroomach

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków