Jakie wybrać krzesło do jadalni?

Przedmiot codziennego użytku, krzesło. Często zupełnie pomijany w projektowaniu wnętrz lub zostawiany zupełnie na końcu, jakby był tylko dodatkiem do stołu. A to bardzo niedobrze, gdyż  przemyślane dobranie krzesła jest w stanie podkreślić wygląd wnętrza, a zły wybór może nam cały pomysł zburzyć. 

W przypadku wyboru odpowiedniego krzesła do jadalni istotny jest kształt, materiał z którego go stworzono oraz jego konstrukcja. Te cechy mają istotny wpływ na jego ostateczny wygląd oraz komfort używania.  Nie bez znaczenia jest również posiadany przez nas stół. Wszystko powinno tworzyć przemyślną i spójną całość.

 

Zasada jeśli mamy minimalistyczny stół pozwólmy sobie na swobodę w wyborze krzeseł. Eklektyzm może nadać wnętrzu siły i uczyni go niepowtarzalnym.

Często pojawiają się sezonowe mody, podobnie dzieje się w przypadku wzornictwa użytkowego, a więc i samych krzeseł. Istnieje coraz silniejszy trend idący w kierunku miękkich tekstur, spójnego i jednolitego projektu, który tworzyłby poczucie harmonii, jednocześnie zaskakując nowatorskim podejściem. Postawienie na prostotę i funkcjonalność jest w tym przypadku kluczem do sukcesu.

Krzesła obecnie wykonuję się najwyżej klasy materiałów. Jakość staje się tak samo istotna jak sam projekt, design. Musi być piękne, ale przede wszystkim trwałe. Dzięki temu mamy do wyboru naprawdę dużo wygodnych, ergonomicznych, ale i zachwycających swoim wyglądem krzeseł.

Poniżej przedstawiamy najgorętszą naszym zdaniem listę trendów.

Welur i złote elementy – ciekawy design, ponadczasowy wystrój

Wiele osób często nie wybiera welurowych tkanin obiciowych, gdyż obawiają się ich użytkowania. Jeśli chcemy zachować długo piękny wygląd mebli trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach, a przestrzeganie ich na pewno zagwarantuje nam cieszenie się wyjątkowo eleganckim materiałem jakim jest welurem.

Szybka reakcja 

Skutecznym sposobem na wywabienie plam, jest roztwór amoniaku, który przygotujesz mieszając jedną jego łyżkę z połową litra zimnej wody. Pamiętaj jednak, że welur to materiał, który źle znosi czyszczenie pod włos. Zawsze pocieraj go delikatnie miękką szczotką zgodnie z kierunkiem układania się włókien. W razie potrzeby krzesło welurowe osusz suszarką do włosów.

Wystrzegaj się kilku błędów

O czym pamiętać, by nie zniszczyć welurowego krzesła? Nigdy:

 

  • nie używaj silnych detergentów, takich jak wybielacze i rozpuszczalniki, mogących trwale zniszczyć materiał,
  • nie czyść weluru bez wcześniejszego sprawdzenia działania środka na fragmencie obicia – niektóre preparaty mogą odbarwić materiał,
  • nie używaj zbyt dużej ilości wody do czyszczenia weluru – jej nadmiar wydłuży czas wysychania obicia, co może doprowadzić do rozwoju pleśni.

 

Formea Studio - krzesła welurowe

Projekt wnętrza Formea Studio

MIEJSKA GARSONIERA Z NUTĄ SZMARAGDOWEJ ZIELNI | PROJ. JMW ARCHITEKCI

MIEJSKA GARSONIERA Z NUTĄ SZMARAGDOWEJ ZIELNI | PROJ. JMW ARCHITEKCI

Krzesła do jadalni w brzoskwiniowym kolorze

Krzesła do jadalni w brzoskwiniowym kolorze

Welur i drewno – ciekawa i funkcjonalna kombinacja

Krzesła welurowe w jadalni

Krzesła welurowe w jadalni

welurowe krzesła z na drewnianych nogach Fameg

Welurowe krzesła z na drewnianych nogach Fameg

Welurowe krzesła | Lampa Flos

Welurowe krzesła | Lampa Flos

JADALNIA O JAKIEJ MARZYSZ – PRZEGLĄD NAJCIEKAWSZYCH PROJEKTÓW>>Kliknij!

Różowe krzesła welurowe w jadalni

Piękne różowe krzesła w jadalni welurowe

Naszym zdaniem welur wspaniale komponuje się ze wzorami tropikalnymi. Mamy do wyboru przepiękne płytki od włoskiego producenta ORNAMENTA kolekcja Jungle, która w tym sezonie została poszerzona o nowe jeszcze ciekawsze wzory. I przecudne tkaniny, dość ekskluzywne, z wyższej półki cenowej od producenta DESIGNERS GUILD KOLEKCJA ARJUNA LEAF VIRIDIAN

 

 

Na krzesło coraz częściej patrzymy jak na dzieło sztuki.

Krzesło to rodzaj mebla, które powinno funkcjonować samodzielnie w przestrzeni, ale i również współistnieć z innymi elementami wyposażenia.

Zauważyliśmy, że jesteśmy coraz bardziej odważni i często decydujemy się na nieszablonowe rozwiązania. 
Dobra wiadomość,  teraz króluje kreatywność i oryginalność, która ma podkreślić niepowtarzalność przestrzeni w której żyjemy i nas samych. Warto zaskakiwać i pozwalać sobie na dużą swobodę. Celem designu jest bowiem wyrażanie siebie, a temu może służyć nawet z pozoru zwyczajne krzesło. 

Krzesło czarne w jadalni

Krzesło czarne w jadalni

Szaro drewniane krzesła w jadalni | Proj Jacek Tryc

Szaro drewniane krzesła w jadalni | Proj Jacek Tryc

Odkrywamy trendy wybieramy krzesło do jadalni

DELTA
Design by R&S PIANCA

Przy pielęgnacji natomiast krzeseł skórzanych, należy pamiętać o tym, iż skóra naturalna powinna być co najmniej raz w tygodniu odpowiednio nawilżona mokrą szmatką lub specjalnym preparatem, a gdy zdarzy nam się ją mocniej zabrudzić, to należy w błyskawicznym tempie usunąć plamy, tak aby nie wniknęły one do wewnętrznych warstw skóry. 

Krzesła ze skóry czyśćmy najlepiej:

Dobrymi środki, przeznaczonymi do czyszczenia mebli skórzanych, nie zawierają one rozpuszczalników, które mogłyby uszkodzić skórzaną powierzchnię.

Meble włoskie Pianca - zapytaj nas o ofertę

DELTA
Design by R&S PIANCA

Pielęgnacja mebli ze skóry kolorowej.

W sklepach są specjalne zestawy przeznaczone do pielęgnacji skór kolorowych, tzw. kremy samomaskujące, które stosuje się, gdy skóra się odbarwi oraz retuszujące, nanoszone w miejscach popękanych i splamionych. Produkowane są w kilkunastu najczęściej spotykanych kolorach. Pozwalają odzyskać zadowalający wygląd skórom starym, spękanym i wyblakłym.

Krzesła przeźroczyste 

Krzesła doskonałe dla osób poszukujących nietuzinkowych i oryginalnych rozwiązań, mogących niezauważalnie wzbogacić wnętrze i nadać mu ciekawego charakteru. Świetnie sprawdzają się również w małych pomieszczeniach przez swoją transparentność. 

Projekt stylowego mieszkania w secesyjnej kamienicy | proj. Mili Młodzi Ludzie

Projekt stylowego mieszkania w secesyjnej kamienicy | proj. Mili Młodzi Ludzie

Krzesła Kartell zaprojektowane przez Philippe Starck

Krzesła Kartell zaprojektowane przez Philippe Starck

krzesła przeźroczyste

Krzesła Kartell zaprojektowane przez Philippe Starck

Meble Kartell są pełne kolorów i ciekawych form, w których dostrzec można dużą dawkę dobrego humoru.

Odznaczają się doskonałymi właściwościami technicznymi, dzięki czemu są nie tylko wytrzymałe, ale również przyjemne w dotyku. Swoją pozycję wśród śmietanki światowego designu Kartell zawdzięcza także ogromnej popularności w świecie showbiznesu, zarówno modowego, muzycznego, jak i filmowego. Marka współpracuje z wieloma osobistościami, a jej produkty nieraz pojawiły się na wielkim ekranie.

 

 

Kolorowe i ciekawe krzesła od Kartell zamówisz w naszym salonie

Drewniana klasyka – ponadczasowa!

Piękny drewniany komplet krzesła i stół

Piękny drewniany komplet krzesła i stół

Pracownia MGN Projekt

Pracownia MGN Projekt

Projekt Elementy

Projekt Elementy

Jeśli chcecie urządzić swój dom, koniecznie przyjdźcie do naszych showroomów – kliknijcie i zobaczcie adresy >>

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków