Oświetlenie dużej przestrzeni – projekty i idealne rozwiązania

Czas rzucić światło na otwarty salon, który połączony jest z kuchnią i jadalnią. Oświetlenie we wnętrzu jest zwieńczeniem całej aranżacji. Odpowiednio dobrane podkreśli jego wszystkie atuty. Pozwoli też tworzyć różnorodne sceny świetlne wypływające na nasz nastrój i samopoczucie. Dobrze zaprojektowane oświetlenie pomoże nam zminimalizować negatywne skutki zaburzonego rytmu dobowego.

Market Set

Gdy zdecydujemy się na otwartą strefę, będziemy potrzebować dużo źródeł światła – wtedy musimy osobno oświetlić każdą ze stref – wypoczynkową, salonową oraz jadalnianą. 

Pamiętajmy też, by wybierając oświetlenie do przestrzeni otwartych zachować stylistyczną spójność, a decydując się na dekoracyjne lampy najlepiej wybrać modele z tej samej kolekcji.

Trendy oświetleniowe 2021

OŚWIETLENIE JAKO CENTRALNY PUNKT PROJEKTOWANIA

W 2021 roku oświetlenie sufitowe stało się głównym tematem pomieszczeń, a nie tylko funkcjonalnością. Pojawiają się eleganckie i ekstrawaganckie oprawy oświetleniowe dostosowane do każdego stylu. Przemyślane rozmieszczenie, sprytnie zaprojektowane i starannie wykonane lampy sufitowe odmienią każde wnętrze. Oświetlenie staje się punktem wyjścia do projektowania, nie zostawiamy go na koniec.

Supreme HEDO Architects
Supreme HEDO Architects

Nie bójmy się eksperymentować z oświetleniem sufitowym, większe przestrzenie mogą wymagać bardziej odważnych elementów, wybierajmy niekonwencjonalne oprawy oświetleniowe.

Techniczne funkcjonalne oświetlenie sterowane Bluetooth

Szczególną popularnością cieszy się obecnie system CASAMBI, który pozwala na tworzenie scen świetlnych i jest kompatybilny z każdą istniejącą instalacją elektryczną z racji zastosowanej komunikacji Bluetooth 4.0. Posiada możliwość obsługi za pośrednictwem systemów iOS oraz Android, ale tradycyjny „pstryczek” na ścianie cały czas działa. Takie oświetlenie wybierzesz w naszych salonach jest to Archlines i został użyty w poniższym projekcie.

kaim.work
kaim.work
Nowoczesny dom z klimatycznym widokiem na góry – kaim.work

oświetlenie Areti

Lampa Bolia

 

Zapytaj // naszego eksperta

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków