Owalne wyspy kuchenne zyskują na popularności! | IH - Internity Home

Owalne wyspy kuchenne zyskują na popularności!

 

Im dalej odchodzimy od natury, tym bardziej za nią tęsknimy i chcemy się do niej zbliżyć. Właśnie z takich pragnień zmęczonych życiem w zurbanizowanym świecie ludzi narodził się styl organiczny. Początków stylu organicznego, zwanego też modernizmem humanistycznym, należy szukać w koncepcji architektury stworzonej pod koniec XIX wieku przez wybitnego architekta amerykańskiego Franka Lloyda Wrighta. Jeśli stawiamy na styl organiczny to nasze wnętrze powinno posiadać jak najwięcej zaokrąglonych form. Dlatego ciekawym i nietuzinkowym rozwiązaniem jest owalna wyspa, która została wyłożona np. zjawiskowymi płytkami. Jednak wyspa kuchenna musi być dopasowana do rozmiaru pomieszczenia, stylu, w którym go urządzono i potrzeb domowników.

 

Krągłości są w modzie: opływowe kształty wyspy w kuchni

Zaokrąglone wyspy kuchenne lub bez ostrych krawędzi, to znakomite rozwiązanie, które wywoła efekt „wow” w aranżacji. Owalne naturalne kształty, miękkie linie w designie i wzornictwie są znacznie bardziej doceniane i przyjemniejsze dla oka. Krągła wyspa jest idealnym sposobem na pokazanie swojej kreatywności. Do wykończenia wyspy możemy użyć płytek z kolekcji Wow Design Grace, a blat wykonać z płyty wielkoformatowej gresowej z oferty IH Selection.

PŁYTKI WOW DESIGN GRACE

 

Płytki WOW Design tworzone są w ścisłej współpracy z architektami i projektantami wnętrz. Dzięki tej współpracy są nie tylko estetyczne i ciekawe, ale również praktyczne, trwałe i niezawodne w codziennym użytkowaniu. To właśnie staranność i dbałość producenta sprawia, że uważane są za luksusowe towary o doskonałej jakości. Płytki nie tylko nadają się na ścianę, czy podłogę. Możemy nimi wykończyć wyspę płytkami z kolekcji Stripes.

Płytki Wow Design Stripes SKY

 Projekt kuchni to proste rozwiązanie dla osób poszukujących niebanalnego a zarazem śmiałego potraktowania przestrzeni. Dzięki prostym formom geometrycznym, prezentuje nowoczesną klasykę.

Owalne płytki na wyspie kuchennej sprawdzą się doskonale u miłośników stylowo zaaranżowanych kuchennych wnętrz. Produkt zachwyca pięknym wyglądem i wzornictwem. Geometryczna forma sprawia, że całość dobrze się prezentuje w kuchniach urządzonych w duchu eklektycznej swobody i współczesnej elegancji.

 


Proj. Hanna Pietras Architects

 

Kuchnia – miejsce, gdzie zbiegają się ścieżki wszystkich domowników, gdzie rozpoczynamy dzień z dobrą energią. Duża czy mała, zamknięta czy otwarta, pełni rolę o wiele większą niż tylko użytkową. To prawdziwa esencja domu. To również jedno z tych pomieszczeń, które najrzadziej remontujemy. Nic dziwnego! Remont kuchni kojarzy nam się z pracochłonnym i kosztownym przedsięwzięciem. Jednak mamy nadzieję, że Was zainspirowaliśmy do zmian! 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków