Patchwork na płytkach w aranżacji wnętrz
Ornamenta

Patchwork i wzory na płytkach w aranżacji wnętrz

Ilu z Was marzą się wzorzyste płytki w kuchni lub łazience? Martwicie się jednak, że mogą zupełnie nie wpisać się w styl, w którym aranżujecie mieszkanie i koniec końców omijacie każdy z modeli szerokim łukiem? Niepotrzebnie! Przygotowaliśmy dla Was kilka przykładów tego, w jaki sposób wkomponować wzorzyste kafle do projektu. Patchwork na płytkach – ciekawi? Zapraszamy!

Koniec ery monochromatycznych łazienek – czas na patchwork na płytkach!

Zacznijmy od łazienek. W pomieszczeniu, gdzie ściany pomalowane zostały na ciemny kolor grafitu, bądź szarość betonu, a prócz kubistycznej, białej armatury i kilku surowych dodatków nie ma żadnego koloru ani wzoru, płytki cementowe będą znakomitym sposobem na zachowanie równowagi i rozweselenie wnętrza. Nie muszą być one kompletowane w ten sam wzór. Możemy zdobyć się na stylowy mish – mash, a w efekcie otrzymamy eklektyczną łazienkę.

Wbrew powszechnej opinii wnętrze w stylu glamour również świetnie współgra z cementowymi kaflami. By jednak zachować dozę elegancji, która charakteryzuje ten styl dobrze byśmy wybierali modele o monochromatycznych barwach lub te skupione na jednej parze kolorów. Odpuśćmy również egzemplarze, których dekoracyjność opiera się na florystycznych wzorach – meble i dodatki w aranżacjach w stylu glamour są już wystarczająco dekoracyjne i miękkie w formie. Na podłodze zatem zastosujmy grę geometrii.

 

Patchwork na płytkach heksagonalnych | Marazzi
Patchwork na płytkach heksagonalnych | Marazzi

Płytki Marazzi znajdziesz w naszych showroomach

Ornamenta Melograno seria dostępna w Internity Home i Prodesigne
Ornamenta Melograno seria dostępna w Internity Home

Wybrane kolekcje płytek Ornamenta

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie płytek wzorzystych do szarej ściany lub do szarej podłogi.

Niebieskie płytki wzorzyste od WoW Designe | Dostępne w Internity Home i Prodesigne
Płytki Ornamenta kolekcja Corebasics
Płytki Ornamenta kolekcja Corebasics

Szczypta designu od kuchni

Z łazienek przejdźmy do wnętrz kuchennych, gdzie wzorzyste płytki są zdecydowanie częściej witane z otwartymi ramionami. Nic w tym dziwnego – kuchnie rzadko kiedy nie są doświetlone światłem naturalnym płynącym z okien, zaś łazienki często tychże na swoich ścianach nie posiadają. Wzory zaś, jak dobrze wiemy, wizualnie są w stanie zdecydowanie zdominować i pomniejszyć wnętrze. Dlatego tak ważny jest odpowiedni, przemyślany wybór.

 

Kolekcja Gone || Ornamenta
Kolekcja Gone || Ornamenta

 

Wzorzyste płytki to przede wszystkim główny atrybut każdej kuchni projektowanej w stylu rustykalnym i prowansalskim. Znakomicie komponują się one z jasnymi meblami, zwłaszcza tymi z ciekawymi żłobieniami wykonanymi w drewnie. Wspaniale pasują również do drewnianych i kamiennych blatów, które bardzo często wykorzystywane są w podobnych aranżacjach. Płytki możecie położyć zarówno na ścianie nad blatem jak i na podłodze. Pamiętajcie jednak żeby nie montować ich na obu płaszczyznach. W takim przypadku stracą one swój urok i zamiast cieszyć oko, spowodują aranżacyjny chaos.

Wnętrza nowoczesne wbrew pozorom również doskonale wyglądają w towarzystwie cementowych kafelków. Minimalizm kuchennych frontów, blatów i dodatków (często w połyskującej formie) świetnie równoważy matowa barwa cementowych płytek w ich ciekawych wzorach i kolorach. Nie obawiajmy się łączyć stylów, wzorów i kolorów w swój własny, unikany sposób. Wnętrza spersonalizowane bez wyjątku tworzą najwspanialsze aranżacje i niepowtarzalne klimaty.

 

Ornamenta
Ornamenta
Wzorzyste płytki Ornamenta dostępne w Internity Home i Prodesigne

 

Szukasz wsparcia przy urządzaniu swojego mieszkania/ domu? Koniecznie przyjdź do nas – Pomożemy, doradzimy!

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków