Płytki nad blatem kuchennym - jakie trendy we współczesnych aranżacjach | IH - Internity Home
Mieszkanie z elementami nawiązującymi do stylu Art Deco | Projekt: HEDO Architects

Płytki nad blatem kuchennym – jakie trendy we współczesnych aranżacjach

Jakie płytki  najczęściej są wybierane?

W aranżacjach, pomysłach, planach jesteśmy coraz bardziej odważni. Odchodzi się od spokojnej i bezpiecznej bieli. Częściej decydujemy się na ciekawe wzory płytek w kuchennych wnętrzach, a także na szlachetny marmur, który kojarzył nam się do tej pory z przepychem, splendorem i najczęściej był zbyt elegancki do wykorzystywania go np w mieszkaniach w bloku. Nie możemy zapomnieć o płytkach, które swoim wyglądem przypominają lastryko, ten materiał świętuję swój happy come back.

Witamy w  Hotelu Marmur!

Marmur to jeden z najpiękniejszych kamieni naturalnych. Chętnie wykorzystujemy go zarówno jako materiał na blat, jak i dekorację – na ścianach, podłogach, a nawet frontach szafek. Coraz częściej z kamieni naturalnych wykonywane są także kuchenne akcesoria – deski do krojenia, moździerze czy wałki oraz dekoracyjne pojemniki do przechowywania. Jako materiał wykończeniowy nad blatem w kuchni, idealnie wygląda w towarzystwie minimalistycznych, nowoczesnych szafek.

 

Projekt wnętrza SAS
Projekt Bartek Włodarczyk
Projekt wnętrza Fuss Studio

Projekt i realizacja wnętrza: Lilla Home || Zdj.: Follow the Flow Studio

Projekt: Aldona Banasiuk | zdj.: Martyna Rudnicka | Stylizacja: Anna Salak

Płytki Marazzi | Kolekcja Grande Marble Look

Co to jest lastryko?

Lastryko, lastriko, terrazzo, sztuczny kamień – wszystkie te nazwy odnoszą się do jednego materiału.

Lastryko to materiał, który powstaje z mieszaniny cementu, grysu (czyli kruszywa – rozdrobnionych kamieni albo żużla), pigmentów (barwników), a także wody. Uznawany bywa za rodzaj betonu, albo też nazywany po prostu sztucznym kamieniem. Do jego produkcji wykorzystuje się takie kamienie, jak np. marmur, granit i bazalt, dzięki którym zyskuje elegancki charakter. W zależności od rodzaju kruszywa, a także barwy cementu może przyjmować różne kolory. Najczęstsze połączenie to biały cement oraz grys marmurowy.

Lastryko, to jeden z ulubionych materiałów architektów lat 70-tych i 80-tych. W późniejszych latach był zastępowany płytkami gresowymi lub mozaiką. Dziś  znów doceniamy jego wartość, chociaż patrząc codziennie na niego na schodowej klatce mam mieszane uczucia. Czy zagości w naszych domach?

Natomiast płytki, które mają podobną strukturę do lastryka są ciekawą alternatywą. Producenci bawią się kolorem, kształtem czego dowodem są niesamowite kolekcje Ornamenta i Wow Design.

 

Wow Designe COLOR DROPS
Wow Design COLOR DROPS
Wow Design COLOR DROPS

 

Płytki Ornamenta Cocciopesto

 

Wzory i kolory!

Płytki ceramiczne wzorzyste, patchworkowe stały się wdzięcznym nośnikiem wielobarwnej ornamentyki, która właściwie nie ma granic stylistycznych – pasują do wnętrz ultranowoczesnych i tych skrajnie klasycznych. Generalnie zatem jest to element łączący różne style, a więc ma cechy stylu eklektycznego.

Puzzle Mutina   zaprojektowane przez  znanych designerów Edward Barber i Jay Osbergy   zestaw płytek, które idealnie odnajdą się we wnętrzach nowoczesnych czy klasycznych. Wspaniale będą się również komponować w minimalistycznych dla przełamania monochromatycznej przestrzeni. Styl eklektyczny odnajdzie nową świeżość i sznyt.

Płytki Mutina kolekcja Puzzle
Płytki Mutina kolekcja Puzzle

Wzorzyste płytki z kolekcji Gone od producenta Ornamenta to niesamowity i ciekawy zbiór klasycznych, geometrycznych wzorów, które zachwycają nowoczesnością i wzornictwem. Można skomponować niepowtarzalny wzór lub zdecydować się na jeden motyw układanki. Nasza kuchnia na pewno zyska świeży wizerunek, zyska ponadczasowy wygląd.

Płytki Ornamenta | Kolekcja Gone
Płytki Ornamenta | Kolekcja Gone

Płytki Ornamenta kolekcja Gone

Płytki Wow Designe kolekcja Cement to klasyka w najlepszym wykonaniu. 

 

Płytki Wow Desige Cement
Płytki Wow Desige Cement

Zobacz – WOW DESIGN | Kolekcja Cement

Heksagony – plastry miodu

 Kolekcja Tex by Raw Edges dla Mutina  jest częścią asortymentu od Mutiny wykonywanej ręcznie. Bogata, wielobarwna seria płytek ceramicznych zainspirowane teksturą tkanin. W ciekawy i niepowtarzalny sposób ożywią każdą realizację. Uzyskamy zupełnie różne efekty, jeśli płytki będą wymieszane kolorystycznie, a zupełnie inny jeśli zdecydujemy się na np spokojne szarości.

Płytki Mutina kolekcja Tex
Płytki Mutina kolekcja Tex

 

Patchworki

Ściana wykończona płytkami patchworkowymi jest wyjątkową ozdobą kuchni! Nietuzinkowe łączenie kolorów i wzorów przykuwa wzrok oraz nadaje wnętrzu artystyczny wyraz. Jednocześnie płytki typu patchwork są bardzo praktyczne – dzięki wyrazistym deseniom nie widać na nich zabrudzeń, które bardzo często pojawiają się nad blatem kuchennym.

Płytki od Mutina i kolekcja Azulej to ikony designu, zaprojektowane przez Patricia Urquiola.

Kuchnia projekt mieszkania Jacek Tryc

Płytki MUTINA kolekcja TRATTI – Zobaczcie ►

Płytki Metro – wciąż na topie!

 „Cegiełki” płytki „metro” po raz pierwszy pojawiły się w nowojorskim metrze w pierwszych latach XX wieku. Płytki metro to ponadczasowa klasyka. Zostały udomowione i wyjątkowo prezentują się we wnętrzach z nutą Prowansji. Obecnie producenci oferują mnogość kolorów i wykonania.

Proj. emDesign

Chevron – czyli symbol domu!

Klasyczne płytki ceramiczne można ułożyć w jodełkę i uzyskamy efekt wow. Nadamy wyjątkowego charakteru  i przy okazji odmienimy wygląd naszej kuchni. Płytki  ułożone w jodełkę, czyli wzór chevron, to bardzo szykowne rozwiązanie. Tak ozdobiona ściana prezentuje się elegancko i oryginalnie.

Płytki WOW Design | Kolekcja Subway

Płytki WOW Design | Kolekcja Subway

 

 

Propozycja płytek nad blatem w kuchni od Wow Design kolekcja MESTIZAJE

Płytki WOW DESIGN | Kolekcja MESTIZAJE
Płytki WOW DESIGN | Kolekcja MESTIZAJE
Płytki WOW DESIGN | Kolekcja MESTIZAJE
Płytki WOW DESIGN | Kolekcja MESTIZAJE
Płytki WOW DESIGN | Kolekcja MESTIZAJE
Płytki WOW DESIGN | Kolekcja MESTIZAJE
Płytki WOW DESIGN | Kolekcja MESTIZAJE
MATERICI
Płytki Wow Design dostępne w Internity Home
proj. Pika Design | fot.: Radek Słowik https://bilbil.pl/
Polymetric Studio

Projekt: Jemioł Concept | Wizualizacja: Agata Wojtkowiak

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków