Przeszklenia we wnętrzu - przegląd projektów
Pjanka Studio

Przeszklenia we wnętrzu – przegląd projektów

Przeszklenia we wnętrzu od zawsze zdecydowanie wzbogacają aranżację i dodają jej elegancji. Dzieje się tak nie tylko w miejscach użyteczności publicznej (takich jak restauracje, gabinety lekarskie itp.), ale również w prywatnych domach i mieszkaniach. Szyby, czy to w jednym, dużym płacie, czy też otoczone ramką i stelażem pozwalają wprowadzić do bezokiennego pomieszczenia naturalne światło z sąsiedniego wnętrza. Poza tym, mogą być one również traktowane jako delikatna bariera oddzielająca dwie różne funkcje użytkowe jednego pokoju. Jeśli jesteście ciekawi w jaki sposób można wykorzystać przeszklenia w prywatnych mieszkaniach, to zapraszamy Was do zapoznania się z tym wpisem, do którego wybraliśmy kilka najciekawszych projektów architektów. Zaczynamy!

 

Sposób na przeszklenia we wnętrzu!

Najpowszechniejszym sposobem wprowadzenia przeszklonych ścian do wnętrza jest stworzenie z nich swego rodzaju wewnętrznego okna, bądź witrażu wykonanego wyłącznie z jasnego szkła. Do tego celu wykorzystuje się ciemne, stalowe ramy, w których nie trudno stworzyć otwór na drzwi, czy nawet zawiesić je na stelażu ramy. Tak wykonane przeszklenie wspaniale współgra z aranżacją w stylu industrialnych, bądź eklektycznym.

 

Przeszklenia we wnętrzu w stylu loft | proj. Stabrawa
Przeszklenia we wnętrzu w stylu loft | proj. Stabrawa

Minimalistyczna ścianka

Innym sposobem jest zamontowanie jednolitej tafli szkła. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku nie będzie ona mogła być nieskończenie duża i najlepiej sprawdzi się w miejscach, gdzie przeszklenie nie jest pełne – nie zajmuje całej ściany projektu. Jeśli zatem planujecie postawić szkło na kawałku ściany tuż przy suficie albo w postaci pionowego paska między murem, jednolita szyba nada się do tego doskonale.

 

Przeszklenia we wnętrzu jako sposób na minimalistyczne rozgraniczenie pomieszczeń | proj. Pjanka Studio
Przeszklenia we wnętrzu jako sposób na minimalistyczne rozgraniczenie pomieszczeń | proj. Pjanka Studio

 

Płaty przeźroczystej szyby bardzo często wykorzystywane są w przestrzeniach intymnych. Służą między innymi do tego, by oddzielić sypialnie od przeznaczonej dla niej otwartej łazienki. Dzięki takiemu zabiegowi wnętrze, w którym unosi się para wodna posiada odrębną, niezbędną wentylację. Tworzymy dwa pomieszczenia połączone w jedno, charakteryzujące się wysoką klasą i wykwintnością.

 

proj. TIKA
proj. TIKA

Stylowe rozgraniczenie stref

Przy pomocy przeszklenia, zwłaszcza tego o mlecznym zabarwieniu możecie również stworzyć przegrodę na wzór ścianek działowych. Będzie ona lżejsza w odbiorze i delikatniejsze wizualnie, ale nadal spełni każdą funkcję podziałki. Świetnie nada się na ścianę klatki schodowej, garderoby lub oranżerii.

 

proj. Pjanka Studio
proj. Pjanka Studio

 

Najmodniejsze, zwłaszcza w projektach w stylu prowansalskich, klasycyzującym i skandynawskim jest tworzenie przeszklonej ściany w przestrzeni łączącej kuchnie z jadalnią lub salonem. Świetnie komponuje się ona z jasnymi, kuchennymi meblami i podziałem między ceramiczną płytką i drewnianym panelem. Przeszklenia w kuchni, zwłaszcza w tej umiejscowionej w kawalerce lub niewielkim mieszkaniu, bywa zbawienne. Wprowadza światło do ciemnego, niewielkiego pomieszczenia i oddziela go od reszty domu w sposób subtelny i niezwykle urokliwy. Gwarantujemy Wam, że podobny pomysł w połączeniu z aranżacją w stylu skandynawskim skradnie serce każdego!

 

Pamiętajcie, że wszystkie pokazane wyżej projekty nie są jedynym sposobem na wykorzystanie dużych płatów szyby w aranżacji wnętrza. Trendy wprowadzają coraz więcej niekonwencjonalnych pomysłów. Jednym z nich jest na przykład stworzeniem bariery schodów w postaci przezroczystego materiału o różnej wysokości. Wspaniały sposób na zachowanie minimalizmu we wnętrzu i podkreślenie jego wyjątkowości!

 

PROJEKT: Bartek Włodarczyk Architekt[
PROJEKT: Bartek Włodarczyk Architekt

Chcesz wiedzieć więcej? Dzielić się swoimi pomysłami? Dołącz do naszej  grupy na Facebooku!

KLIKNIJ!

Drewnianą podłogę kupisz w naszych salonach!

Takniny z motywami roślinnymi to trend 2017/2018

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków