Sauna w łazience 4 nowoczesne aranżacje – [Top Trend]

Ekskluzywny relaks w łazience 

Relaksujące masaże, świece, kąpiel, aromatyczne olejki eteryczne dla ukojenia nerwów i rozbudzenia zmysłów… Któż z nas nie marzy o tym, by czasem rzucić wszystko, zostawić za sobą troski oraz problemy dnia codziennego i wyjechać do SPA? A może warto zainwestować we własną osobistą saunę? 

 

Korzystanie z sauny ma bardzo wiele zalet. Regularne odwiedzanie tego wyjątkowego miejsca poprawi stan naszego zdrowia i wzmocni organizm. Jakie jeszcze plusy posiada sauna? Odpowiadamy na pytanie, jakie korzyści płyną z przebywania w saunie.

Czy sauna jest zdrowa?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, wszystko zależy bowiem od naszego stanu zdrowia. Korzystanie z sauny nie zaleca się osobom z chorobami krążenia, żylakami, ciężkimi chorobami ogólnoustrojowymi czy schorzeniami skóry, jednak przy braku przeciwwskazań do odwiedzenia sauny, pobyt w niej przysłuży się naszemu zdrowiu. Co więcej, regularne chodzenie do sauny wzmocni organizm, doda mu siły i witalności oraz poprawi krążenie krwi. Nic dziwnego, że to forma relaksu tak popularna w Finlandii, gdzie pogoda nie rozpieszcza mieszkańców. Podobno to właśnie również dzięki saunie są oni tak zahartowani. Warto pamiętać, że sauna będzie zdrowa tylko, jeśli będziemy z niej racjonalnie korzystać. Specjaliści podkreślają, że dwa seanse w saunie w tygodniu to maksimum. Jak widać, w tym przypadku sprawdza się stare porzekadło, „co za dużo to niezdrowo”.

Dziś chcemy pokazać, że sauna w mieszkaniu w bloku jest możliwa. Oto cztery najciekawsze projekty. 

Mieszkanie 110 metrowe zaprojektowane przez pracownię OSOM GROUP. Łazienka to prawdziwa oaza relaksu, gdzie funkcjonalizm przeplata się dobrym designem. Pomieszczenie udało się tak zaprojektować, że mamy wszystko czego potrzebujemy, wanna wolnostojąca, prysznic oraz gwiazdę wnętrza saunę dwuosobową typu infrared.

proj.: OSOM GROUP | fot.: Pietruszka Fotografia

Domowa strefa SPA

Kiedy przeprowadzano metamorfozę mieszkania, powiększono łazienkę i stworzono w niej prawdziwą strefę SPA. Poza wygodną wanną, znalazło się tu miejsce na niewielką saunę. Projekt mieszkania został stworzony przez architekt Malwinę Morelewską. 

Proj.: Morelewska.com; Fot.: fot.: Yassen Hristov
Proj.: Morelewska.com; Fot.: fot.: Yassen Hristov

Wymarzone wnętrze wszystkich domowników, w tym czworonożnych

 

Salon kąpielowy i sauna 

Oprócz wanny wolnostojącej, będącej prawdziwym must have aranżacji nowoczesnego salonu kąpielowego, w projekcie znalazła się również mini sauna a także miejsce do wypoczynku w towarzystwie roślin. 

proj. Agata Brach Architekt | photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

Aranżacja poddasza to nie lada wyzwanie, aczkolwiek przy dobrym zaplanowaniu przestrzeni, wnętrza odwdzięczą się pięknym i przytulnym wyglądem. Żeby wymyślić takie mieszkanie, trzeba mieć wielką wyobraźnię. Z takim wyzwaniem zmierzyła się kreatywna pracownia architektoniczna mDom.

Łazienka z sauną

W wyposażeniu łazienki zlokalizowanej przy sypialni znalazła miejsce saunaDomowa sauna zapewnia nam oczyszczenie organizmu. Dlatego ważne jest, abyśmy dobrali rodzaj sauny do preferowanego przez nas stylu życia i wypoczynku. W dzisiejszych czasach jest dla nas ukojeniem i tak bardzo potrzebnym relaksem. Kąpiel parowa to czysta przyjemność, korzystamy więc z niej coraz częściej. Powoli zadomawia się w przestrzeni łazienkowej, a że ma zbawienne działanie na naszą kondycję – łączy przyjemne z pożytecznym. Nie da się zaprzeczyć, że poprawia odporność, oczyszcza organizm z toksyn i przynosi ulgę obolałym stawom i napiętym mięśniom. W stworzeniu takiego wnętrza pomogą nam architekci. 

Projekt pracownia architektoniczna mDom.

Projekt Adelina Czerbak
Effegibi Touch&Steam

Jeśli absolutnie nie ma opcji w łazience na zamontowanie sauny, możecie skorzystać z tego rozwiązania. Generator pary system Touch Steam od producenta Effegibi. Touch&Steam można dopasować do każdego wnętrza, w którym mieści się sauna, od domowego prysznica po większe przestrzenie, a także projekty szyte na miarę. Touch&Steam to stylowa, lekka i profesjonalna wytwornica pary, którą można zamontować pod prysznicem lub w saunie. Generator pary z koloroterapią (oddziaływanie na organizm kolorami) i aromaterapią. Technologia wytwarzania pary Effegibi zapewnia maksymalną kontrolę nad jakością, gęstością i higieną pary. 

FITBOX łączy saunę z prysznicem, który pasuje do ograniczonej przestrzeni, ale z wieloma opcjami personalizacji. Można go zamontować zarówno z tradycyjnym brodzikiem, jak i z prysznicem bez brodzika. System FITBOX Hammam zaprojektowany przez Giovannę Talocci i Marco Palloccę został stworzony, aby dopasować wszystkie funkcje sauny i prysznica do minimalnych przestrzeni.FITBOX

Więcej ciekawych rozwiązań możecie poznać w salonach Intenity Home. Potrzebujecie projektu, pomocy przy realizacji? Skontaktujcie się z nami: 

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty   

  Zapytaj // naszego eksperta

  Bernadeta Zawadzka

  Specjalista // Płytki
  ×

  Katarzyna Jasińska

  Specjalista // Wyposażenie Wnętrz
  ×

  Sylwia Matusiak

  Specjalista // Podłogi drewniane
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Kraków

  ul. Krakusa 11

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków