Stół - rzemieślnicza inwestycja na lata
mezzo-mez-o-black-1-b
takemehome.pl

Stół – rzemieślnicza inwestycja na lata

Stół od zawsze jest zdecydowanym centrum życia rodzinnego w Polsce i na świecie. Już w czasach średniowiecza przysiadywali do niego zarówno władcy w swych zamkach i pałacach, jak również chłopi zmożeni pracą na polu uważający wspólny posiłek za świętość i godną zapłatę za pot pozostawiony na roli. Z czasem stół przeistaczał się nie tylko w miejsce posiłków, ale również spotkań, pracy i świętowania. Przede wszystkim jest on jednak sercem mieszkania, miejscem, gdzie spotyka się cała rodzina, opowiada o swoim dniu i przemyśleniach. Dlatego tak ważne jest by był on trwały, piękny i wygodny.

 

mezzo-mez-o-black-1-b
takemehome.pl

Drewniane meble od zawsze wiodą prawdziwy prym w meblarstwie. Drewno to wytrzymałość i gwarancja jakości. Dlatego, gdy szukamy wyposażenia do pomieszczenia, gdzie spędzamy wiele czasu, to sięgamy po to, co najlepsze. Sam stół przecież przechodzi wszelkie próby w postaci rozlewanych na jego blat napojów, sosów i tłuszczy. Ponad to drewniany blat będzie pasował absolutnie do każdego stylu, w którym zamierzamy aranżować jadalnie.

 

massivo
takemehome.pl

Tym, którym zależy na większej wyrazistości w umeblowaniu jadalni proponujemy wybór stołu z metalowym stelażem w ciemnym kolorze. Wygląda on doskonale zarówno we wnętrzach skandynawskich jak i eklektycznych. By wzmocnić efekt wystarczy nad blatem powiesić designerskie lampy przypominające trochę te ze starych maszynowni. Nogi stołu wykonane mogą być w podstawowym stylu czterech słupków na rogach blatu lub pojawić się w postaci stelażu wykonanego z dwóch prostokątów przymocowanych na końcach pulpitu.

 

tavol-final-b
takemehome.pl

Duży, solidny, prostokątny stół z widocznym charakterystycznym usłojeniem to idealna propozycja zarówno do eleganckich jak i nowoczesnych czy rustykalnych wnętrz. Jeśli zależy nam na urozmaiceniu aranżacji sięgnijmy po modele z niebanalnym stelażem, który z pewnością przyciągnie wzrok każdego, kto zawita w nasze progi. Taki mebel plus kilka krzeseł właściwie mogą wystarczyć za wyposażenie wnętrza, samą swoją wyrazistością bowiem tworzą klimat całego pomieszczenia.

 

simplico-sim-black-1-b
takemehome.pl

Pamiętajcie, że stół nie kończy się na jadalni. Nawet jeśli ustawimy go w tym właśnie pomieszczeniu bardzo często będzie on również wykorzystywany przez dzieci do nauki i odrabiania lekcji oraz przez nas do pracy jeśli takowa musi zostać wykonana z domu. Mebel, który widzicie wyżej wykonany jest w 100% ze stali malowanej proszkowo. Biorąc pod uwagę zaś jego prosty kształt możemy być pewni, że wspaniale wkomponuje się do wnętrz aranżowanych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym i industrialnym.

 

dzg6ad99757f764be6ee4d27459d02c9e23
takemehome.pl

Z drewna używanego w najprostszej postaci znany jest przede wszystkim styl skandynawski i jego aranżacje. Blaty stołów sygnujących się tym właśnie prądem przeważnie wykonane są z drewna po prostej obróbce, zaś decyzja o tym, jak będzie wyglądał stelaż zależy wyłącznie od nas. Może być on drewniany – zachowując przy tym jedność z pulpitem, może zostać wykonany ze stali, bądź kolorowego tworzywa sztucznego.

 

Dining table / rectangular / contemporary / metal
takemehome.pl

 

Stół o okrągłym pulpicie to niemalże symbol stylu skandynawskiego, zwłaszcza jeśli jego nogi pod kątem rozszerzają się do zewnątrz blatu. Blat takiego stołu zazwyczaj jest w kolorze naturalnego, surowego drewna, dzięki czemu pasuje do niego większość możliwości kolorystycznych. Możemy zdecydować się zarówno na krzesła w odcieniach naturalnych, złamanych barw jak i na silne pigmenty wyrazistych kolorów. Jeśli zależy Wam, by stół wyglądał na szczególnie stabilny i pewny, to koniecznie pomyślcie nad modelem z jasnym stelażem łączonym u podstawy w krzyż lub pacyfkę.

Stół najważniejszy mebel w domu!

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków