Szara czy zielona kuchnia? Wybieramy najlepsze dodatki! | IH - Internity Home
http://mkwarchitektura.pl/

Szara czy zielona kuchnia? Wybieramy najlepsze dodatki!

Na jaki kolor kuchni postawić? Szary czy zielony?

Kolory to nieodzowne bodźce w naszym życiu, które mają ogromny wpływ na nasze postrzeganie przestrzeni, kształtowanie nastroju, a nawet na samopoczucie fizyczne. Barwy, którymi się otaczamy mogą nas stymulować do działania, wyciszać, czy po prostu drażnić. Dobór tonów, ich nasycenie i ostrość jest zatem kluczem do naszego charakteru. Choć bardzo często otaczamy się konkretnymi kolorami intuicyjnie, to w gruncie rzeczy bawiąc się nimi możemy osiągnąć naprawdę ciekawe efekty.

W tym roku nadal panuje trend na szare kuchnie lecz coraz częsciej odważnie decydujemy się na mocniejsze kolory, jak np. zielenie w różnych odcieniach i w różnych zestawieniach.

Rodzaj mebli w kuchni 

Stopniowo odchodzi się również od ciężkich, masywnych brył meblowych na rzecz tych otwartych, lekkich wręcz ażurowych. Wiele trendów zostanie z nami na dłużej. Przede wszystkim warto zapamiętać, że to co naturalne lub naśladujące naturę ma największą siłę przebicia i to się broni w naszych wnętrzach. Zatem pomimo nowych frontów, oryginalnych tworzyw, akcentów z metalu ponadczasowe drewno i kamień naturalny nadal stanowić będą potrzebą bliskości i powiązania z naturą.

Poza designem  mebli nadal stawiamy na funkcjonalność, która niewątpliwie jest wypadkową naszego życia.

Dodatki w kuchni jakie trendy?

Połysk, złoto, srebro, miedź…
Lubimy otaczać się luksusem – takie też są najnowsze inspiracje kuchenne. Dużo akcentów miedzi, złota, srebra, metalu i stali. Miedź i złoto pojawia się nie tyle w wykończeniu , w uchwytach, lampach czy dodatkach ale również wkomponowane zostało jako kolor przewodni w postaci płytek na ścianie, między blatem a szafkami.  Współgrające z meblami złote cokoły czy obrzeża blatów – to wisienka na torcie w każdej luksusowej kuchni.

Czy zielony kolor to dobry wybór do kuchni? 

Zielony ma bardzo bogatą paletę odcieni, które można stosować we wnętrzach z dużym powodzeniem uzyskania bardzo dobrego efektu k0ńcowego.

Jasny, ciemny, zimny, ciepły, delikatny, intensywny. Pozwala na tworzenie naprawę ciekawych, niebanalnych kompozycji kolorystycznych. Wszystkie odcienie, bez wyjątku, znakomicie sprawdzą się w kuchni. 

Kolor zielony jest wesoły, pogodny, odprężający, daje poczucie bliskości z naturą i świeżości. Ładnie ożywi też wnętrze. Dobrze komponuje się z brązem, bielą, szarościami, jak również z kolorem żółtym, fioletem czy drewnem. Zielone mogą być dodatki, ściana czy frotny mebli. Wybór jak zawsze zależy od indywidualnych potrzeb.

Zielona kuchnia jaki kolor ścian?

Boho Studio kuchnia zielona i lastryko
Boho Studio kuchnia zielona i lastryko

Zielona kuchnia jakie dodatki?

Dla niezdecydowanych połączenie szarości z zielenią. Wygląda wyśmienicie.

 

Wojsz Studio
WOJSZ studio, zdjęcia: Fotomohito
Biuro coworkingowe projektu Na antresoli
Biuro coworkingowe projektu Na antresoli

Kuchnia w zielonym jasnym kolorze będzie świeża, radosna i każdego dnia „pachnąca” wiosną. Koniecznie zobaczcie jak pięknie wygląda zielony w kuchni.

 Proj. MAP – Marta Szczepańska i Paulina Szeroczyńska
Proj. MAP – Marta Szczepańska i Paulina Szeroczyńska

Jak rozjaśnić szarą kuchnię

Szara kuchnia należy do najczęściej wybieranych w Polsce kolorów kuchni. Doceniliśmy dyskretny urok szarości. Szara kuchnia wcale nie jest nudna i nieciekawa. Wręcz przeciwnie. Szare meble kuchenne są nowoczesne i wyrafinowane, a do tego szarość ma mnóstwo odcieni i dobrze się komponuje z nieoczywistymi barwami, jak słoneczny żółty. Pozwala to na stworzenie wielu interesujących aranżacji. 

Szara kuchnia z dodatkiem drewna 

Szarości w kuchni świetnie wyglądają w towrzystwie naturalnego drewna.

Szara kuchnia z elementami drewna proj. MSWW
Szara kuchnia z elementami drewna proj. MSWW
boho studio | Szara kuchnia z funkcjonalną wyspą

Szarości w dobrym towarzystwie....

Szara kuchnia w nowojorskim stylu

mkwp-pracowni-architektury
mkwp-pracowni-architektury

Szara kuchniai płytki typu „rybia łuska” 

http://mkwarchitektura.pl/
http://mkwarchitektura.pl/

Szara kuchnia z miedzianymi dodatkami 

Peka Studio kuchnia w szarości z miedzianymi dodatkami
Peka Studio mała kuchnia w szarościach z miedzianymi dodatkami

Szara kuchnia jaki kolor ścian

Warto wiedzieć, że szary jako kolor neutralny będzie świetnie wyglądał w towarzystwie mocnych barw – malinowego różu, turkusu, limonki, żółci (zwłaszcza w musztardowym odcieniu). Zestawienie szarego z kolorem ożywi pomieszczenie, doda mu charakteru, sprawi, że wyda się ciekawsze. Łatwo jednak przy doborze kolorów popełnić błędy, radzimy więc postawić na sprawdzone zestawienia lub skorzystać z pomocy specjalisty >> Zobacz!

Nowoczesna szara kuchnia z nutą vintage to zestawienie ponadczasowe i bezpretensjonalne. Aby uzyskać taki efekt, wystarczy zestawić prostą, minimalistyczną zabudowę kuchenną, ze sprzętami rodem z lat 50. i 60. Szafka z charakterystycznym rysem drewna „w jodełkę”, krzesła inspirowane polskim wzornictwem. Warto zwrócić uwagę, że taka konwencja jest o wiele bardziej przytulna.

Nanovo
Nanovo

Szara kuchnia jakie dodatki

Szare fronty świetnie wyglądają w towarzystwie złota, miedzi, czerni. Naturalne drewno i zieleń – tego na pewno nie powinno zabraknąć w nowoczesnej szarej kuchni. Wiadomo nie od dziś, że szarość świetnie wygląda z miętą i kolorem żółtym. My lubimy oraz polecamy dodatki w kolorze złota, marmuru, drewna i miedzi. Ciekawa propozycja to również miedziany róż, który możemy zastosować w postaci płytek nad blatem. 

 

Kolor kuchni jest odzwierciedleniem naszego temperamentu, stylu życia i podejścia do kluczowych spraw z zycia codziennego. Kolor pozwala również optycznie kształtować przestrzeń i wtedy świadome wykorzystanie barw palety świadczy o naszym poczuciu estetyki i zdolności odbioru wizualno – przestrzennego.

 

Chcecie urządzić swoje mieszkanie? Koniecznie przyjdźcie do naszych salonów: Warszawa, Kraków i Łódź >> Zobaczcie koniecznie adresy >>

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków