Tapicerowane siedzisko w przedpokoju | TOP 16 propozycji architektów

Tapicerowane siedzisko w przedpokoju | TOP 16 propozycji architektów

Funkcjonalność to najistotniejsza cecha przedpokoju, do czego nie musimy przekonywać. Wejście do naszego domu musi być dobrze zorganizowane, by nie utrudniać tak prozaicznych czynności jak ubranie się, odwieszanie rzeczy i oczywiście… znalezienie kluczy. Bez względu na metraż jakim dysponujemy, na hol przeznaczamy raczej dość ograniczoną przestrzeń. Właśnie dlatego tak istotne jest, by znalazło się w nim jedynie to, co niezbędne. Jednocześnie to miejsce jest wizytówką naszego domu – pierwszym jakie widzą odwiedzający goście i ostatnim jakie oglądamy wychodząc. Właśnie dlatego podczas urządzania korytarza, musimy podejść do niego z równym zaangażowaniem jak do innych pomieszczeń. Idealnym połączeniem funkcjonalności i stylu jest tapicerowane siedzisko w przedpokoju. Zebraliśmy 16 inspirujących projektów, które pokazują jak dobrze zaaranżować wizytówkę każdego domu.

Tapicerowane siedzisko w przedpokoju
Projekt: Wojsz Studio

10 propozycji jaką podłogę wybrać do nowoczesnego przedpokoju

Kompaktowe i funkcjonalne

Tapicerowane siedzisko umieszczone we wnęce zabudowy szafy od dłuższego czasu triumfuje w aranżacjach przedpokoju. Propozycje architektów bardzo przypadły do gustu wielu inwestorom i nic w tym dziwnego. Takie rozwiązanie to przede wszystkim oszczędność miejsca. Dzięki niemu nie wprowadzamy do korytarza dodatkowego mebla, który najczęściej tylko zagraca i tak ograniczoną przestrzeń, a także jest nieustannie przesuwany. Siedzisko we wnęce szafy pozwala również na uzyskanie dodatkowego miejsca do przechowywania, w postaci skrzyni czy szuflady umieszonej pod częścią siedziska. Tapicerowane siedzisko w przedpokoju to synonim funkcjonalnej i uporządkowanej przestrzeni, która jednocześnie będzie zachęcać do wejścia dalej. 

Propozycja wąskiego siedziska do przedpokoju. | Proj.: SOW Archi Design

Tapicerowane siedzisko w przedpokoju w dobrym stylu

Propozycja tapicerowanego siedziska w strefie korytarza sprawdzi się w zarówno w małych jak i większych przestrzeniach. W zależności jaką ilością miejsca dysponujemy, możemy stworzyć szeroką ławę lub wąskie, jednoosobowe siedzenie. Jak pokazują wyselekcjonowane przez nas projekty, istnieje wiele możliwości na wykończenie samej wnęki. Jednym z nich jest tapicerowana ściana z ozdobnym pikowaniem. Jeśli wybierzemy to tego miękki welur, wprowadzimy do aranżacji elegancję i przytulność. Ciekawym rozwiązaniem jest też wykończenie ścianek drewnem bądź lustrem, co optycznie poszerzy hol. W szerszych wnękach świetnie sprawdzą się wieszaki, umieszczone po bokach lub nad siedziskiem. Wystarczy dodać jeszcze poduchy dekoracyjne i wizytówka naszego domu gotowa. 

Tapicerowane siedzisko w przedpokoju
Przytulny hol z tapicerowanym siedziskiem. | Proj.: Piotr Stolarek – Projektowanie Wnętrz

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków