Trendy kolorystyczne na 2023 rok | IH - Internity Home
Łazienka z umywalkami HushLab

Trendy kolorystyczne na 2023 rok

Trendy w projektowaniu zawsze były odzwierciedleniem ruchu kulturowego. Tak wiele z tego, co nadejdzie we wnętrzach, jest bezpośrednim odzwierciedleniem tego, co wydarzyło się w ostatnich latach, a nawet w ostatniej dekadzie. Siłą napędową naszej prognozy na 2023 r. jest idea refleksji – refleksji nad tym, co jest dla nas najważniejsze. 

 

Paleta kolorów 2023

Zapowiada się kolorowy rok. Łącząc eskapizm z rzeczywistością, zdrowiem i radością, podejmujemy eksplorację skrajnego kontrastu nastroju i koloru – powiedziała Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone Color Institute.

Mamy dziesięć głównych odcieni sezonu, a także pięć odcieni „nowej klasyki”, które najprawdopodobniej będą wykorzystywane przez projektantów w nowych kolekcjach. Paleta składa się z 15 kolorów, które łączą nowe, żywe barwy z bardziej stonowanymi, znanymi już odcieniami. Pantone zachęca do eksperymentowania z łączeniem kolorów inspirowanych naturą jak pomarańcz świeżej mandarynki czy żółć skąpanego w słońcu słonecznika. Zestawianie wyrazistych odcieni z neutralnymi barwami ma wpłynąć na odzyskanie indywidualizmu przez konsumentów oraz czerpania z wolności w modzie

 

Fiery Red PANTONE 18-1664

Czerwony kolor dodaje eklektycznym wnętrzom pikanterii. Ożywia i odświeża wystrój wnętrza, stymuluje nas do działania i wprawia w towarzyski nastrój. Podnosi poziom adrenaliny, daje zastrzyk energii, błyskawicznie przykuwa uwagę, wywołuje ekscytację i prowokuje impulsywne reakcje.

Projekt: Aldona Banasiuk | zdj.: Martyna Rudnicka | Stylizacja: Anna Salak
Tinto Seco | Projekt Internity Home | Wyposażenie Wow Design | Hushlab

Beetroot Purple PANTONE 18-2143

Rozświetlony odcień fuksji. Kolor, który sprawdzi się naszym zdaniem najciekawiej na meblach w tkaninie welurowej. Mocny i odważny, nada aranżacji klasy, elegancji. Przełamię sztampę minimalistycznej kompozycji.

proj. Musta 2 | fot.: Agata Piątkowska

 

Tangelo PANTONE 15-1335

Kolor pomarańczowy w aranżacjach wnętrz obecnie jest często stosowany. Jest on wymagającym kolorem lecz w postaci dodatków znakomicie się sprawdza. Nawet jego intensywna odmiana daje wnętrzu energię i optymizm.

Projekt domu Butterfly Studio
Proj. Musta2; Fot.: Beniamin Mirek – www.studiolighthouse.pl

Z miłości do wnętrz. Mieszkania w walentynkowych kolorach

Peach Pink PANTONE 15-1530

Kolor brzoskwiniowy wraca do naszych wnętrz! Pamiętamy go z dawnych obić mebli i wypłowiałych tapet. Brzoskwiniowe wnętrza utrzymane są w ciepłych kolorach i świetnie nadają się do projektowania w stylu tradycyjnym i nowoczesnym. Przygotowaliśmy garść inspiracji i wybraliśmy najciekawsze akcenty wnętrzarskie w tym kolorze.

Proj.: Mistovia; Fot.: ONI Studio
Brzoskwiniowa łazienka Hushlab | Peach Pink

Płytki Mutina Down Rose

Empire Yellow PANTONE 14-0756

Ciepły, energetyczny, pełen optymizmu – mimo tych przyjemnych cech kolor żółty jest trudną barwą w aranżacji wnętrz. Należy stosować go z umiarem, a także wiedzieć, z czym go łączyć. Kolor żółty lubi nowoczesność, a nawet awangardę. Dobrze się czuje na powierzchniach lakierowanych, z plastiku czy metalu i przezroczystych, takich jak szło albo pleksiglas.

Żółta umywalka Hushlab | Płytki Dunin i Fioranece

Crystal Rose PANTONE 12-1708

Płytki Elevenuance Tonalite

Classic Green PANTONE 16-6340

Zielony kolor we wnętrzach zawsze wprowadza harmonię, ale i elegancję. Przybliża nas do natury a aranżacja zawsze jest nietuzinkowa.

Zielona łazienka Hushlab

Love Bird PANTONE 13-0443

Blue Perennial PANTONE 16-4036

Kolor niebieski jest bardzo uniwersalny, doskonale nadający się do tworzenia niesamowitych rozwiązań. Choć niebieski to najchłodniejszy z kolorów, warto pamiętać, że występuje on w bogatej gamie odcieni. Może wydawać się on chłodniejszy lub cieplejszy w zależności od kolorów i materiałów, z którymi zostanie zestawiony.

Granatowo złota łazienka Hushlab
Proj.: Bogdziewicz Studio; Fot.: @rudnickamartyna
Proj.: Bogdziewicz Studio; Fot.: @rudnickamartyna

Summer Song PANTONE 14-4316

Czysty błękit wyrażający spokój, sprzyjający procesowi relaksacji.

 

Potrzebujesz wsparcia przy projekcie wymarzonego wnętrza? Skontaktuj się z nami:

 

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


  Zapytaj // naszego eksperta

  Agnieszka Wichracka

  Specjalista //Wyposażenie wnętrz
  ×

  Bernadeta Zawadzka

  Specjalista // Płytki
  ×

  Monika Gross

  mgross@internity.pl
  ×

  Wiktor Sumara

  Specjalista // Wielkie formaty płytek
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Kraków

  ul. Krakusa 11

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków