Trendy w aranżacji kuchni | IH - Internity Home

Trendy w aranżacji kuchni

Zastanawiacie się jaką kuchnię urządzić w swoim wymarzonym nowym mieszkaniu? Nie jest to łatwy orzech do zgryzienia, gdyż w roku 2023 istnieje wiele trendów związanych z urządzaniem kuchni, które odzwierciedlają zmieniające się preferencje i nowe technologie. Oto kilka trendów, które są popularne w urządzaniu kuchni w 2023:

Minimalizm

Czyste i minimalistyczne linie są popularne w projektowaniu kuchni. Wybiera się proste wzory, gładkie powierzchnie i minimalną ilość ozdobników, aby stworzyć elegancką i uporządkowaną przestrzeń.

Naturalne materiały

W 2023 roku rośnie popularność korzystania z naturalnych materiałów w kuchniach. Drewno, kamień i ceramika są często wybierane do blatu, podłogi i wykończenia, aby dodać ciepło i charakteru do wnętrza.

 

Ekologia

Wzrost świadomości ekologicznej przekłada się na trendy w urządzaniu kuchni. Klienci często wybierają energooszczędne sprzęty AGD, takie jak lodówki o niskim zużyciu energii czy zmywarki o krótszych cyklach. Ponadto, popularne są również recyklingowe pojemniki na śmieci oraz systemy filtrujące wodę.

 

Wielofunkcyjność

Wielofunkcyjne kuchnie, które łączą strefę gotowania, jedzenia i relaksu, są trendem w 2023 roku. Kuchnie otwarte, które łączą się z salonem lub jadalnią, pozwalają na swobodne poruszanie się i integrację w trakcie przygotowywania posiłków.

 

Wyróżnij się kolorem

W 2023 roku to czas na kolor w kuchni.  Klienci często decydują się na stosowanie intensywnych barw w meblach, sprzętach AGD, czy też w akcesoriach, takich jak naczynia czy tekstylia. Kolorowe elementy dodają energii i osobowości do przestrzeni kuchennej. Wiele nowoczesnych kuchni wykorzystuje kontrasty kolorystyczne, aby dodać życia i dynamiki do przestrzeni. Można to osiągnąć poprzez połączenie jasnych i ciemnych kolorów, na przykład białych szafek z czarnym blatem lub czerwonymi akcentami.

 

 

Idea by Mag | Meble EMMI Kuchnie i Wnętrza 
Idea by Mag | Meble EMMI Kuchnie i Wnętrza 

 

Idea by Mag | Meble EMMI Kuchnie i Wnętrza 

Technologia

Wraz z postępem technologicznym coraz więcej urządzeń kuchennych jest wyposażonych w inteligentne funkcje. Inteligentne lodówki, kuchenki, zmywarki czy ekspresy do kawy zyskują na popularności, umożliwiając automatyzację i zdalne sterowanie.

Kuchnia w stylu klasycznym

Z mody na pewno nie wyjdzie nigdy styl klasyczny kuchni. Kuchnia w klasycznym stylu charakteryzuje się elegancją, tradycyjnymi elementami i bogatymi detalami. Kuchnie te kuchnie często korzystają z ciepłych, stonowanych kolorów. Dominują neutralne odcienie, takie jak beże, kremy, brązy i szarości. Czasami można spotkać także głębokie odcienie zieleni lub bordo.

Kuchnie w klasycznym stylu często posiadają szafki z solidnego drewna o eleganckich zdobieniach. Popularnym wyborem jest drewno dębowe, orzechowe lub mahoniowe. Szafki mogą mieć ozdobne ramki, frezowane detale, a także zdobienia w postaci rzeźb, kanelur czy płycin.

 

Idea by Mag | Meble EMMI Kuchnie i Wnętrza 
Idea by Mag Meble EMMI Kuchnie i Wnętrza 

Blaty kuchenne w stylu klasycznym często wykonuje się z naturalnych materiałów, takich jak marmur lub granit. Charakteryzują się one eleganckim wyglądem, trwałością i łatwością w utrzymaniu czystości. Często preferuje się jasne kolory, takie jak biały lub kremowy.

 

Klasyczne kuchnie często mają duże zlewozmywaki z głęboką komorą, wykonane z ceramiki lub stali nierdzewnej. Baterie mogą mieć tradycyjny styl, z zaokrąglonymi kształtami i ozdobnymi uchwytami.

W klasycznej kuchni podłogę często wykańcza się panelami lub kafelkami. Drewniane podłogi dodają ciepła i uroku, natomiast kafelki mogą mieć wzory, na przykład w szachownicę lub geometryczne motywy.

 

 

Pamiętajcie, że ważne jest, aby wybierać rozwiązania, które odpowiadają Twojemu stylowi życia i gustowi.

Meble zostały wykonane przez firmę Emmi Kuchnie i Wnętrza  Meble kuchenne jak również szafy i inne zabudowy na wymiar tworzą kierując się potrzebami. Każdy projekt jest spersonalizowany. Kreatywnie podchodzą do każdego zadania, choć ich głównym celem jest projektowanie dla Państwa przede wszystkim praktycznych rozwiązań. Realizacje obejmują również niewymiarowe, niestandardowe, wąskie czy małe pomieszczenia. Podejmują się również zadań, które wymagają nieszablonowego myślenia o funkcjonalności wyposażenia. 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków