Jak urządzić małą łazienkę?
Red Cube Design

Jak urządzić małą łazienkę?

Wiele osób zapewne zastanawia się, jak urządzić małą łazienkę w bloku lub własnym domu, tak, aby była szczególnym miejscem w naszej domowej przestrzeni. Zaaranżowanie pełnoprawnej, funkcjonalnej i nowoczesnej łazienki na małym metrażu wcale nie jest czymś niemożliwym. Trzeba tylko pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

NOWOCZESNA ŁAZIENKA W WERSJI MINI

Często jest tak, że zachwycamy się przepięknymi aranżacjami wielkich, przestronnych łazienek, które często zajmują powierzchnię naszych trzech salonów w małym mieszkaniu lub kawalerki w bloku. Myślimy sobie, że taka stylowa łazienka jest dla nas nieosiągalna, i jedyne na co jesteśmy skazani, to tania armatura, nieatrakcyjna ceramika łazienkowa i ciągłe obijanie się o porozstawiane wkoło sprzęty. Wcale tak nie musi być! Wystarczy tylko trochę wyobraźni, aby zaadaptować większość rozwiązań modnych, drogich łazienek na swoje przysłowiowe „3 na 2 m”. Warto w takich przypadkach zdać się na pomoc specjalistów, którzy wybiorą najbardziej optymalne rozwiązanie waszej wymarzonej aranżacji małej łazienki.

 

Aranżacja małej łazienki / proj. Red Cube Design
Aranżacja małej łazienki / proj. Red Cube Design

CZARNA, SZARA, CZY MOŻE NIEBIESKA ŁAZIENKA?

Nie! W żadnym przypadku nie może to być żaden kolor poza białym. Biały kolor powoduje, że pomieszczenie wydaje się większe. Wizualne złudzenie sprawia, że biała łazienka postrzegana jest jako bardziej przestronna, gdzie panuje więcej miejsca. W żadnym przypadku nie może to być łazienka w kolorze czarnym, gdyż daje to nam zupełnie odwrotny efekt, pomimo, że zastosowanie czarnej wanny, umywalki lub płytek ściennych i podłogowych w pewnych proporcjach wygląda bardzo elegancko i szykownie, to w małych łazienkach nie sprawdzi się to najlepiej.

 

Aranżacja małej łazienki / proj. WOJSZ studio
Aranżacja małej łazienki / proj. WOJSZ studio

MAŁA ŁAZIENKA Z WANNĄ

Bardzo mały metraż wymusza na nas pójście na pewne kompromisy. Stąd też konieczność połączenia miejsca do kąpieli, które zazwyczaj dzieli się na wannę i strefę prysznicową. Tutaj dzięki zastosowaniu kompaktowej wanny, oraz nowoczesnej deszczownicy połączonej z baterią wannową, tworzymy kompleksowe rozwiązanie strefy kąpielowej. Możemy także zamontować dodatkowo funkcjonalny panel prysznicowy, aby dać jeszcze więcej możliwości w kategorii swobody kąpieli.

 

Mała łazienka z wanną / proj. Dwz Architekci Paweł Ziomka
Mała łazienka z wanną / proj. Dwz Architekci Paweł Ziomka

MAŁA ŁAZIENKA Z PRYSZNICEM

Osoby aktywne, które niekoniecznie lubią wylegiwać się godzinami w wannie pełnej wody, a potrzebują szybkiej, pobudzającej wizyty pod prysznicem, zapewne wybiorą poniższe rozwiązanie. Pełny panel prysznicowy z dodatkową deszczownią, oraz pojedyncza ścianka prysznicowa i odpływ liniowy zlicowany z powierzchnią płytek sprawdzi się w takim przypadku doskonale. Zwracamy jednocześnie uwagę, że w tym przypadku zastosowanie szarych płytek na ścianie i podłodze małej łazienki wpływa na jej klimat. Pomieszczenie wydaje się być „wyciszające”, a jednocześnie zaskakująco przestronne.

 

SAS Wnętrza i Kuchnie | Mieszkanie 36m2 w kamienicy
Czarujące swą oryginalnością płytki Bardelli

Projekt mieszkania Praszka Home Mikołajska Studio
Płytki Mutina seria Azulej
Projekt łazienki Anna Koszela Architekt Wnętrz

ŁAZIENKA NA PODDASZU

Pisaliśmy już o pomysłach na aranżację poddasza. Nie zabrakło tam także inspiracji na temat łazienek. Okazuje się, że zaadaptowanie poddasza na małą łazienkę dla profesjonalnych projektantów i architektów wnętrz, nie stanowi większego problemu.
Największym zmartwieniem w takich sytuacjach może być konieczność odpowiedniego przystosowania takiej przestrzeni pod względem doprowadzenia mediów i budowy systemów odpływowych oraz budżet przeznaczony na wyposażenie. Nie stoi więc nic na przeszkodzie, by mała łazienka na poddaszu miała w swoim wyposażeniu piękną wolnostojącą wannę i dyskretną strefę prysznicową.

 

Mała łazienka na poddaszu / proj. emDesign home&decoration
Mała łazienka na poddaszu / proj. emDesign home&decoration

 

Łazienka, proj. studioLOKO
Łazienka, proj. studioLOKO
Marazzi kolekcja Allmarble

Ponadczasowy dom nad jeziorem | Proj. SAS
SAS Wnętrza i Kuchnie | Mieszkanie 36m2 w kamienicy
Projekt mieszkania Praszka Home Mikołajska Studio
Projekt mieszkania Praszka Home Mikołajska Studio
Łazienka złoto i marmur
Łazienka złoto i marmur
Złota armatura w klasycznej łazience czarno-białej
Szara łazienka i płytki wzorzyste
Wanna Kaldewei idealna do małej łazienki
Biało beżowa łazienka – jasna i nowoczesna

Łazienka w błękitach płytki Mutina Tex i Ricordena

Łazienka z płytkami drewnopodobnymi

Łazienka w szarościach i wzorach płytki Ricordena i wzorzyste Ornamenta

Chcesz urządzić łazienkę? Przyjdź do nas koniecznie – zobacz adresy ►

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków