Jak przygotować taras lub balkon na jesień? | IH - Internity Home

Jak przygotować taras lub balkon na jesień?

Jesień na balkonie lub tarasie nie oznaczać że musimy zrezygnować z przytulnego otoczenia.  Zaplanujmy sobie roślinny, które pomogą nam cieszyć się ładnym widokiem także po odejściu lata.

Jakie rośliny warto wybrać na jesienny taras?

W jesiennych kompozycja warto wykorzystać następujące rośliny:

Wrzosy – małe krzewinki, dorastające maksymalnie do 50cm, o drobnych, gęstych pędach, ozdobionych drobnymi listkami. Roślina kwitnie już od sierpnia do października, ale jest dekoracyjna także przez całą zimę. Jest to roślina wieloletnia. Wrzosy do prawidłowego rozwoju potrzebują słonecznego stanowiska i lekkiej, próchniczej, kwaśnej ziemi. Wrzosy mają swoich zwolenników. 

Syntetyczne = Zrównoważone. Wiecznie zielone rozwiązanie na balkon, taras lub do małego ogródka, które oszczędza wodę, czas i pieniądze sprawdzi się również na jesienny balkon. Trawa Prestige Grass Charme Parquet dostępna w salonach Internity Home. 

Trawa Prestige Grass Charme Parquet dostępna w salonach Internity Home.
Proj.: bro.Kat – Roma Skuza, Bogna Polańska; Fot.: Radosław Kaźmierczak | Sztuczna trawa na małym balkonie

Piękną minimalistyczną ozdobą tarasów jesienią są trawy 

Jesień to czas traw ozdobnych – rośliny, które są poszukiwane i bardzo chętnie wykorzystywane w kompozycjach roślinnych balkonowych. Na rabatach łamią monotonię, stanowiąc zwiewny szkielet kompozycji i doskonałe tło dla innych roślin, podkreślając ich kształty i urodę.

Wiele gatunków traw to gatunki wieloletnie, które raz posadzone będą rosły przez wiele lat. Trawy mogą zimować w gruncie.

Do najbardziej popularnych traw należą miskanty, trzęślice, imperaty, hakonechloa, sesleria, kostrzewa, śmiałek oraz trawa pampasowa, która niestety jest bardzo wrażliwa na mróz. 

Co powinniśmy zrobić na balkonie jesienią?

  • konserwujemy i zabezpieczamy meble
  • oczyszczamy skrzynki balkonowe 
  • odnawiamy i konserwujemy elementy metalowe
  • pamiętamy o wiośnie na balkonie, tworzymy kompozycje wiosenne z roślin cebulowych, takich jak tulipany, szafirki, krokusy, żonkile i wiele, wiele innych. Donicę, z roślinami cebulowymi musimy dobrze zabezpieczyć, aby nie przemarzła zimą,
  • rośliny zielone zasilamy nawozami, które pozwolą im umocnić się przed zimą i łatwiej przezimować w skrzynkach balkonowych.

Zapraszamy do wysłuchania podacstu z Renatą Blaźniak-Kuczyńską, właścicielką pracowni projektowania wnętrz Renee’s Interior

Zapytaj // naszego eksperta

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków