Co wybrać: tradycyjny brodzik czy odpływ liniowy?

Co wybrać: tradycyjny brodzik czy odpływ liniowy?

Życie, które na każdym kroku dostarcza nam nowych dylematów, składa się z ciągłych wyborów. Rozwój technologiczny sprawia, że mamy ich coraz więcej. Powód jest prosty – im więcej produktów na rynku, tym większy problem z tym, na co się zdecydować. Jeszcze niedawno największym kłopotem podczas aranżowania łazienki było: wanna czy prysznic? Teraz, decydując się na drugie wyjście, dochodzi kolejny dylemat: prysznic tradycyjny czy odpływ liniowy? Podczas tego wyboru, niezastąpiona okazuje się wiedza oraz płynące z niej plusy i minusy danych rozwiązań. O tym będzie w dzisiejszym wpisie, do którego gorąco zapraszam!

 

Marazzi Espana
Marazzi Espana

BRODZIK W ŁAZIENCE – PLUSY I MINUSY

Poczciwy brodzik, który stał się bohaterem niejednej polskiej łazienki, próbuje dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości, w której to produkt powinien dopasować się do potrzeb konsumentów, a nie odwrotnie. Już raczej nie powinniśmy mieć problemów związanych z ograniczeniami natury metrażu naszej łazienki i odnalezieniu odpowiedniej wielkości i kształtu brodzika. Współcześnie brodziki występują w przeróżnych kształtach (kwadratowy, prostokątny, półokrągły, a nawet niektóre firmy oferują wykonanie go na wymiar). Ponadto mamy duży wybór jeśli chodzi o materiał z jakiego jest wykonany – możemy zdecydować się na ekonomiczną wersję w postaci brodzika z akrylu lub bardziej luksusową, jak brodzik ceramiczny czy kamienny.

Jak urządzić małą łazienkę?

Jeśli nie możemy sobie pozwolić na wannę i prysznic w ramach jednej łazienki, to odpowiedni brodzik może stać się wspaniałym kompromisem. Co mam na myśli? Mowa oczywiście o głębokich brodzikach, w których spokojnie wykąpiemy dziecko czy zrobimy pranie ręczne. Jeśli szukamy bardziej nowoczesnego i minimalistycznego brodzika, mamy na wyciągnięcie ręki niskie brodziki, które nie wiele lub w ogóle nie wystają ponad poziom posadzki w łazience. To sprawdzone rozwiązanie stało się swojego rodzaju łazienkowym kanonem, które jednak przez zmieniającą się rzeczywistość, a pomimo niewątpliwych zalet, powoli odchodzi do lamusa.

 

proj. Home Glamour Now
proj. NA NO WO architekci

 

Plusy:
→ sprawdzone rozwiązanie
→ duży wybór kształtów i wysokości
→ możliwość wykonania na wymiar
→ w wersji głębokiej – kompromis między wanną a prysznicem
→ w wersji płaskiej – kompromis między brodzikiem a odpływem liniowym
→ możliwość wstawienia brodzika w dowolnym czasie
→ zazwyczaj – ekonomiczne rozwiązanie

Minusy:
→ trudniejszy w utrzymaniu w czystości
→ zazwyczaj mamy mało miejsca w środku kabiny prysznicowej

 

proj. Home Glamour Now
proj. Home Glamour Now

ODPŁYW LINIOWY W ŁAZIENCE – PLUSY I MINUSY

Odpływ liniowy idealnie wpisuje się w aktualne potrzeby konsumentów – jest idealnym odzwierciedleniem dążenia do minimalizmu i nowoczesnych rozwiązań we wnętrzach. Ponadto jest to na tyle komfortowe wyjście, że prysznic z odpływem liniowym możemy umieścić w każdym miejscu naszej łazienki (nawet na środku). Jednakże zaplanowanie posiadania takowego rozwiązania powinno odbyć się już na etapie projektowania domu. Dodatkowo przed podjęciem decyzji należy sprawdzić czy nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zainstalować odpływ liniowy (na tym etapie oraz już przy samym montażu najlepiej skorzystać z pomocy fachowca).

Wybieramy płytki do małej łazienki

Prysznic z odpływem liniowym – jak widać – wiąże się z koniecznością skorzystania z pomocy profesjonalisty, jednakże potem zostaje nam już tylko komfort związany z jego dyskretną, a zarazem robiącą wrażenie estetyką i oczywiście z użytkowania. Odpływ liniowy i tym samym wykorzystanie tych samych płytek na całej powierzchni podłogi (włącznie z prysznicem) wpływa na optyczne powiększenie wnętrza. Pełną funkcjonalność tego rozwiązania zapewni precyzyjna instalacja kabiny prysznicowej, odpływu liniowego i płytek (najlepiej wybrać ceramiczne antypoślizgowe).

 

Wszystkie produkty wyposażenia łazienki, takie jak: armatura, ceramika, wanny, kabiny prysznicowe, brodziki, meble łazienkowe, płytki i pozostałe akcesoria łazienkowe są dostępne w salonach  Internity Home w Warszawie i Łodzi i Prodesigne w Krakowie. 

 

Marazzi Espana
Marazzi Espana

Plusy:
→ dowolność umiejscowienia prysznica
→ dostosowany do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnością
→ dyskretny i nowoczesny design
→ łatwy w utrzymaniu w czystości
→ możliwość zainstalowania ogrzewania podłogowego w miejscu brania prysznica

Minusy:
→ konieczność korzystania z pomocy fachowca
→ jego obecność należy zaplanować już w fazie projektowania domu
→ wyższa cena niż w przypadku tradycyjnego brodzika

 

Duravit Vero Łazienka / proj. Duravit
Duravit Vero Łazienka / proj. Duravit
emDesign
Łazienka-proj.-LOKO
Projekt łazienki WZ Studio
Justyna Wasiluk – Ptaszyńska (Home And Wood)

Największy wybór płytek znajdziecie w naszych showroomach

 

 

Szukasz wsparcia przy urządzaniu mieszkania? przyjdź do naszych showroomów – zobacz adresy►

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków