Jak zadbać o bezpieczeństwo w łazience? Technologie Duravit | IH - Internity Home
Brodzik Stonetto Duravit
Duravit (Brodzik Stonetto)

Jak zadbać o bezpieczeństwo w łazience? Technologie Duravit

Bezpieczeństwo i funkcjonalność, to obok względów natury estetycznej, aspekty, które w nowocześnie zaaranżowanej łazience odgrywają kluczową rolę. Przestrzeń projektuje się tak, aby osobom korzystającym z pomieszczenia zapewnić swobodę ruchów. Za utrzymanie porządku odpowiadają dopracowane systemy mebli łazienkowych. Z kolei specjalne powłoki lub materiały przyczyniają się zarówno do większego bezpieczeństwa użytkowników, jak i do zachowania wysokiego standardu higieny. Skuteczne rozwiązania znajdziemy w ofercie firmy Duravit

Spełnienie wysokich wymagań pod kątem wygody oraz bezpieczeństwa korzystania z pomieszczenia łazienkowego to jedne z ważniejszych wyzwań, przed jakimi stoją projektanci. Coraz więcej osób, znajdujących się na różnych etapach życia, wybierając rozwiązania łazienkowe, zwraca uwagę na dodane korzyści. Uznaniem cieszą się te produkty, które spełniając wysokie walory estetyczne, zapewniają jednocześnie wysoki komfort użytkowania

Rozwiązania wpływające na komfort

Innowacyjne prowadzenie wody zastosowane w miskach toaletowych Duravit pod nazwą Rimless® zapewnia efektywne spłukiwanie nawet małą ilością wody – 3 l i 4,5 l. Przekłada się to na znaczne oszczędności, a zastosowane rozwiązania konstrukcyjne – otwarty i dobrze dostępny rant – zapewniają bezpieczniejsze i łatwiejsze czyszczenie, bez stosowania agresywnych środków czystości. Należy jednak wystrzegać się błędów wykonawczych na etapie montażu spłuczki, które mogą przyczynić się do niekontrolowanego wycieku wody. W praktyce oznacza to, że urządzenie, które miało zapewnić efektywne spłukiwanie małą ilością wody, pobiera jej zdecydowanie więcej. Celem zapewnienia komfortowego i bezpiecznego użytkowania warto sprawdzić, czy wszystkie elementy zostały odpowiednio zamontowane. 

 

Duravit SensoWash
Duravit SensoWash

 

Współczesne oczekiwania dotyczące komfortu użytkowania, higieny i trwałości zapewni deska sedesowa z funkcją mycia SensoWash® . Zastosowanie deski z funkcją mycia sprawia, że otrzymujemy połączenie klasycznej miski toaletowej z bidetem. Urządzenie funkcjonalne i proste w obsłudze może pracować w trzech różnych trybach: mycie tylne, mycie komfort oraz mycie lady. Sterowanie wszystkimi funkcjami zapewnia pilot. Pokrywa i deska zamykają się delikatnie za pomocą mechanizmu wolnego opadania. 

Powłoka antybakteryjna

W odpowiedzi na oczekiwania użytkowników odnośnie produktów spełniających wysokie wymogi higieny, producenci ceramiki sanitarnej wiele uwagi poświęcają poszukiwaniu rozwiązań zapewniających produktom właściwości antybakteryjne. Duravit zaproponował antybakteryjną glazurę HygieneGlaze, której właściwości sprawiają, że w ciągu 12 godzin zniszczeniu ulega 99,9% bakterii. Antybakteryjna glazura stopniowo wprowadzana jest do wszystkich kolekcji toalet Duravit, ale już dziś rozwiązanie to znajdziemy w serii misek toaletowych oraz pisuarów ME by Starck, P3 Comfort. 

Bezpieczne korzystanie z miski toaletowej, szczególnie w przypadku, gdy w domu znajdują się małe dzieci, zapewni zastosowanie deski sedesowej wyposażonej w mechanizm wolnego opadania.  Zaletą rozwiązań Duravit jest również to, że można je łatwo zdjąć, jednym ruchem ręki, co ułatwia ich czyszczenie. 

Bezpieczeństwo z DuraSolid

Niebezpieczeństwo poślizgnięcia się podczas kąpieli i związane z tym ryzyko urazu sprawia, że użytkownicy łazienek poszukują rozwiązań poprawiających ich komfort. Odpowiedzią Duravit jest powłoka antypoślizgowa „Antislip”. Przeźroczysta, jednak wyczuwalna powłoka jest dostępna opcjonalnie we wszystkich modelach brodzików oraz wanien Duravit. Dodatkowo o bezpieczeństwo zażywania kąpieli w wannie zadbamy instalując stopnie, które ułatwią wchodzenie i wychodzenie. 

 

Powłoka antypoślizgowa Antyslip Duravit
Powłoka antypoślizgowa Antyslip Duravit

 

Rozwiązaniem wartym szczególnej uwagi jest opracowany przez Duravit materiał mineralny DuraSolid®. Wykonanym z niego urządzeniom zapewnia trwałość oraz wysoką stabilność. Wykonane z tego unikalnego materiału brodziki oraz wanny są matowe, a jednocześnie aksamitne w dotyku. Ogromną zaletą DuraSolid® jest antypoślizgowa struktura powierzchni, która w zdecydowany sposób przekłada się na wysoki stopień bezpieczeństwa. Walory tego materiału wykorzystane zostały w brodzikach Stonetto oraz P3 Comfort. Dzięki właściwościom antypoślizogowym klasy B nie zachodzi konieczność stosowania dodatkowej powłoki. 

Wydajny odpływ ukryty pod powłoką zlicowaną z powierzchnią brodzika zapewnia łatwe odprowadzenie wody. Ważne jest to, aby syfon montowany był z góry – ułatwi to jego czyszczenie, oraz to, aby jego średnica była większa aniżeli 50. Rozwiązania Duravit dostosowane są do syfonów o średnicy 90, dzięki czemu zapewniają odbiór wody w ilości od 30 l/godz. do ponad 50 l/godz. Fabrycznie wykonany spadek pozwoli na uniknięcie jednego z najczęściej popełnianych błędów, którym jest niewłaściwie wypoziomowane podłoże pod montaż brodzika, skutkujące gromadzeniem się w nim wody. 

Elegancja bez uchwytów

Pozbawione uchwytów meble łazienkowe to nie tylko przejaw mody, ale przykład funkcjonalnych i przede wszystkim bezpiecznych rozwiązań. Docenią je nie tylko posiadacze małych łazienek, ale także zwolennicy ergonomicznych, zapewniających swobodę ruchów rozwiązań. Pozbawione jakichkolwiek zbędnych elementów meble oferuje seria L-Cube Duravit. Wiszące modele wprowadzają lekkość do pomieszczenia łazienkowego, a jednocześnie umożliwiają łatwe czyszczenie podłogi. Modele stojące wyposażone zostały w stabilne nóżki, montowane opcjonalnie, w zależności od oczekiwanego efektu, po obu stronach frontu lub frontu i tyłu szafki. 

 

Tip on Darling Duravit L-Code szafka łazienkowa
Tip on Darling Duravit L-Code szafka łazienkowa

 

Możliwość regulacji wysokości nóżek meblowych przekłada się na wizualne skompensowanie ewentualnych nierówności podłogi, zapewniając jednocześnie wystarczająco dużo miejsca pod szafką. Otwieranie oraz zamykanie szafek odbywa się automatycznie pod wpływem lekkiego dociśnięcia. Dzięki najnowszej technologii tip – on szuflady zapewniają bezpieczeństwo oraz pozwalają stworzyć harmonijną całość. 

Oświetlenie zgodne z wymogami

Oświetlenie w pomieszczeniu łazienkowym odgrywa szczególną rolę. Służy nie tylko odpowiedniemu oświetleniu wnętrza, ale także buduje nastrój, sprzyjający relaksowi.
Odpowiedniego oświetlenia będą wymagały codzienne czynności: golenie, wykonanie makijażu, ułożenie włosów. 

 

Lustro z oświetleniem Duravit
Lustro z oświetleniem Duravit

Dobierając oświetlenie, należy zwrócić uwagę na te rozwiązania, które będą się charakteryzowały podwyższoną klasą ochrony – IP 44. Tylko takie produkty będą się nadawały do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności oraz narażonych na zalanie wodą. Spełniające wymogi stosowania w pomieszczeniach łazienkowych rozwiązania Duravit stanowią kwintesencję dobrego designu i funkcjonalności. Lustra i szafki z lustrem wyposażone dodatkowo w oświetlenie LED są idealnie dopasowane do strefy mycia zapewniając jednocześnie odpowiednie jej oświetlenie.  

Duravit poleca

Zapytaj // naszego eksperta

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków