Zalety oświetlenia technicznego

Oświetlenie, to nie tylko instalacja elektryczna, dzięki której zyskujemy światło we wnętrzu, lecz także element budujący klimat otoczenia. Właściwie zaprojektowana iluminacja podkreśli niepowtarzalność wystroju, jego ciepło oraz rodzinny charakter, ale niewłaściwie dobrana, zaburzy nawet najwytworniejsze wnętrze. 

Oświetlenie techniczne

System szynowy oświetleniowy pozwala nam na dowolną lokację opraw już po zamontowaniu oświetlenia, dzięki czemu łatwo można zmieniać oświetlenie w poszczególnych pomieszczeniach. 

Wielofunkcyjny system oświetleniowy ARCHLINES jest o szerokim spektrum zastosowania. Oświetlenie zawiera również, gotowe elementy do łączenia profili pod kątem 90 stopni, co pozwala na tworzenie układów, przechodzących między różnymi płaszczyznami.

System Archlines posiada również możliwość sterowania bezprzewodowego za pomocą telefonu, tabletu przez system iOS, Android.  Każdą oprawą możemy sterować oddzielnie. Posiada również rozbudowane aplikacje, dzięki którym możemy tworzyć scenariusze świetlne, timery jak również posiada czujnik ruchu.

Projekt wnętrz Arch. Dorota Szaroszyk | Projekt oświetlenia: Wojtek Mantur
Projekt wnętrz Arch. Dorota Szaroszyk | Projekt oświetlenia: Wojtek Mantur

 

W systemie szynowym najbardziej popularnym typem oświetlenia jest oświetlenie LED, ponieważ oprawy te są łatwe w utrzymaniu i mogą pochwalić się długą żywotnością, bo aż do 80 000 godzin. Dodatkowo, lampy LED są dostępne w różnych temperaturach barwowych, od stonowanych 2700K do bardzo jasnych 5000K. W pomieszczeniach, które wymagają jaśniejszego oświetlenia, stosuje się zazwyczaj oświetleniowy system szynowy z lampami o jasnej temperaturze barwowej.

Oświetlenie magnetyczne Archlines
Oświetlenie magnetyczne Archlines | Projekt wnętrz Arch. Dorota Szaroszyk | Projekt oświetlenia: Wojtek Mantur
Oświetlenie magnetyczne Archlines
Oświetlenie magnetyczne Archlines | Projekt wnętrz Arch. Dorota Szaroszyk | Projekt oświetlenia: Wojtek Mantur
Archlines
Archlines
Archlines
Archlines

Planując oświetlenie pamiętaj, że punkty świetlne w nowych miejscach wymagają odpowiedniego poprowadzenia przewodów elektrycznych, co wiąże się z naruszeniem powierzchni ścian, kuciem, późniejszym uzupełnianiem ubytków, gruntowaniem i w końcu malowaniem, dlatego warto to zaprojektować z głową, raz a dobrze z uwzględnieniem naszych potrzeb.

Zalety oświetlenia technicznego/ architektonicznego

#efektywność energetyczna 

Żarówki LED górują nad energooszczędnymi świetlówkami, które aby osiągnąć pełną moc świecenia, muszą najpierw się rozgrzać, zużywając przy tym dodatkową energię.

#żywotność

Tradycyjna żarówka żarowa świeci średnio przez 1 000 h. Nieco lepsze wyniki osiąga żarówka halogenowa: ok. 5 000 h, a jeszcze dłużej może działać świetlówka: od 8 000 h do 20 000

#estetyka

Dla osób dbających o wygląd wnętrz diody LED będą atrakcyjne ze względu na liczne sposoby aranżacji, z których większość nie jest możliwa do osiągnięcia przy zwykłych żarówkach.

#ekologia

Oświetlenie LED z pewnością zadowoli wszystkich tych, dla których nie bez znaczenia jest dbałość o środowisko naturalne. Pełna biodegradacja, brak niebezpiecznych dla przyrody substancji i długa żywotność sprawiają, że LED-y są najlepszym rozwiązaniem również ze względu na aspekt ekologiczny.

Zapytaj // naszego eksperta

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków