Mieszkanie o powierzchni 65 metrów kwadratowych na Mazurach, zaprojektowane zostało z myślą o wynajmie krótkoterminowym. Projektantka Alicja Łotysz-Pogorzelska z Pracowni Amaltea, wykorzystała piękno i charakterystyczne cechy lokalnego krajobrazu na Mazurach jako główne źródło inspiracji. Elementy, takie jak widok jeziora, śpiew ptaków i naturalne światło, zostały przeniesione do wnętrza mieszkania, tworząc wyjątkowy design. Zmiany w układzie mieszkania oraz przemyślana organizacja przestrzeni pozwoliły na stworzenie wygodnego i praktycznego miejsca dla gości. Mieszkanie ulokowane jest w przepięknym malowniczym miejscu tuż nad brzegiem jeziora Mikołajskiego, w spokojnej i pięknej okolicy.
Zmiana układu funkcjonalnego
To 3 pokojowe mieszkania przeszło na początku niemałą metamorfozę. W celu podniesienia komfortu użytkowania z tej przestrzeni przez gości, architektka wprowadziła zmiany w układzie zaproponowanym przez dewelopera. Architekt już na początku budowy wprowadziła zmiany. Niewielka toaleta i osobna łazienka zostały połączone, tu również znalazło się miejsce na pralkę. Przesunięcie ścian o kilka centymetrów pozwoliło także powiększyć miejsce na aneks kuchenny oraz pokoje.
Ostatnio dodane
Wysokiej jakości materiały
Wybór wysokiej jakości materiałów i sprzętów oraz aranżacja oparta na szlachetnych surowcach, takich jak naturalne drewno nadają wnętrzu elegancji i wyjątkowego charakteru. To również wpływa na zwiększenie trwałości i estetyki pomieszczenia. Deska drewniana jest piękna i klimatyczna, ale może być mniej odporna na intensywne użytkowanie, szczególnie w przypadku wynajmu krótkoterminowego, gdzie podłoga jest narażona na dużą ilość ruchu i obciążeń. Panele winylowe są znane z trwałości i łatwej konserwacji, co czyni je dobrym wyborem w takim przypadku. Wzór jodły węgierskiej dodaje charakteru całemu pomieszczeniu.
Wyjątkowy klimat
Architekt łącząc piękno naturalnego oświetlenia słonecznego z różnymi opcjami oświetlenia sztucznego, stworzyła wyjątkowe funkcjonale i urokliwe wnętrze. Odpowiednio dobrana i rozmieszczona iluminacja wpływa na atmosferę i nastrój w pomieszczeniach.
Wprowadzenie różnych rodzajów oświetlenia, takich jak oprawy akcentujące, eksponujące i ogólne oświetlenie, pozwoliło dostosować atmosferę w pomieszczeniach do potrzeb i preferencji mieszkańców. Lampy sufitowe zapewniają ogólne oświetlenie, kinkiety służą jako elementy dekoracyjne i tworzą przytulne zakamarki, a podświetlenia witryn eksponują kolekcje, czy ozdoby. Alabastrowe kinkiety Aromas tworzą tu również ozdobę wąskiego korytarza, dodają elegancji i unikalnego charakteru. Detale takie wyróżniają wnętrze i sprawiają, że staje się ono niezapomniane.
Kobieca łazienka
Łazienka jest niezwykle lekka i elegancka w odbiorze. Na ścianie za wanną wolnostojącą przyścienną, znalazła się wodoodporna tapeta WonderWall. W strefie umywalkowej oraz WC na ścianach znajdują się piękne delikatne płytki marmurowe. Chromowana armatura zwieńcza całość aranżacji, a blasku dodają kinkiety i złote finezyjne uchwyty.
Ostatnio dodane
Wszystko razem tworzy harmonijną przestrzeń, która jest przytulna i funkcjonalna zarówno w ciągu dnia, jak i po zmierzchu. To idealne miejsce na relaks i wypoczynek na Mazurach.
Projekt mieszkania: Alicja Łotysz-Pogorzelska z Pracowni Amaltea,
Foto: Michał Bidziuch z Fotospark