Inwestorka miała bardzo określone wyobrażenie swojego przyszłego wnętrza. Miało nawiązywać do amerykańskiego stylu hampton, być nowocześnie urządzone i przede wszystkim zaaranżowane w monochromatycznej palecie jasnych barw. Należało jeszcze uwzględnić liczebność rodziny, która składa się aż z pięciu członków i każdy z nich musiał mieć własny pokój. Na koniec, apartament powstał z połączenia trzech mieszkań. Zatem przed zespołem architektek z biura Na Antresoli stało nie lada wyzwanie projektowe. Jednak udało się im połączyć wymagania i potrzeby inwestorów ze stylem i pomysłami charakterystycznymi dla projektów pracowni. Efekt finalny jest wprost zachwycający. Piękny apartament w stylu hampton, charakteryzuje jasne, eleganckie i przytulne wnętrze, wypełnione szlachetnymi materiałami.
Styl hampton, czyli jak stworzyć klimat nadmorskiej willi?
Wnętrze 3 w 1
Znajdujący się w Pucku apartament powstał z połączenia trzech mieszkań. Lokal usytuowany w pierwszej linii brzegowej, zyskał dzięki temu imponującą powierzchnię 180m2. Jednak fuzja niosła za sobą również liczne wyzwania projektowe. Architektki miały do czynienia z bardzo niestandardowym rzutem i unikatowym układem pomieszczeń. Między innymi wejście do pokoju córki prowadziło przez jadalnie. Jednocześnie te pozornie trudne rozwiązania, nadały projektowi wyjątkowego i unikalnego charakteru. Apartament podzielono na salon z kuchnią, główną sypialnię z łazienką, osobną jadanie, trzy pokoje dla dzieci, pralnię, łazienkę oraz WC. Zachowano przy tym funkcjonalność i przestronność wnętrza.
Ostatnio dodane
Ostatnio dodane
Apartament w stylu hampton – nowoczesna elegancja
Architektki z Na Antresoli podkreślają, że do każdego projektu podchodzą indywidualnie. „W tym przypadku tworząc wnętrze wyszłyśmy od koloru. Od początku było wiadomo, że kolor się nie pojawi. Inwestorka postawiła sprawę jasno – żadnego koloru”. Zatem należało podejść bardzo kreatywnie do tematu, by za sprawą niuansów wydobyć to, co najbardziej charakterystyczne dla stylu hampton, przy jednoczesnym zachowaniu monochromatycznej palety. Postawiono więc na odcienie bieli, szarości, beżu oraz brązu. Ponadto wprowadzono różnorodne faktury: miękkie dywany, welurowe zasłony oraz tapety marki Arte o strukturze tkaniny. Znajdziemy tutaj, także wyjątkową selekcje szlachetnych materiałów. Podłogę pokrywa drewniana podłoga w odcieniu jasnego dębu. Blaty kuchenne wykonane są ze spieków kwarcowych o teksturze marmuru. Natomiast ściany dekorują panele sztukateryjne oraz wyjątkowe obrazy utalentowanych polskich malarek: Kasi Pastor, Olgi Hausmann oraz Agnieszki Potockiej Makoś.
Trend alert: sztuka we wnętrzu | Najlepsze propozycje architektów
Ostatnio dodane
Złota kropka nad i
Wnętrza inspirowane stylistyką hampton niosą za sobą niebezpieczeństwo przesadnej ozdobności i ciężkości. Wykorzystanie jasnych barw pozwoliło uniknąć tego niepożądanego efektu. Architektki postanowiły jeszcze dodatkowo przełamać aranżację nowoczesnymi akcentami. Stąd między innymi wybór kultowych lamp Tolomeo od Artemide czy Multi-Lite marki Gubi. Mamy tutaj też sporo dekoracji o współczesnym sznycie. Poza abstrakcyjnym malarstwem, figurki nawiązujące do origami, a także minimalistyczne rzeźby i ceramikę. Kropką nad i w aranżacji wnętrza było wprowadzenie złotych akcentów, które przewijają się w całym mieszkaniu. Materiał ten wybrano do uchwytów meblowych, oświetlenia, dekoracji, a także armatury kuchennej i łazienkowej.