Inspiracji do stworzenia wyjątkowej bryły można szukać wszędzie, a dla architekta Marcina Tomaszewskiego najlepszym natchnieniem są ludzie, natura, a nawet… skomplikowany i wymagający kształt działki przeznaczonej pod budowę domu. Tak było w przypadku najnowszego projektu RE: VMAX HOUSE, w którym spadzisty teren ukształtował finalny kształt i funkcjonalność bryły. Powstała nie tylko ciekawa bryła, ale i dom w którym funkcje zostały odwrócone
Futurystyczne bryły domów inspirowane otoczeniem | Projekty: REFORM Architekt
Dom wbity w teren
Projekty Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architekt słyną z połączenia nowoczesnych funkcji, niekonwencjonalnych rozwiązań i zaskakującego wyglądu bryły. Jego pomysły można opisywać wieloma słowami, ale z pewnością nie są one oczywiste czy przewidywalne. Mały, parterowy dom nie zapowiada tak oszałamiającego efektu, jakiego można doznać obchodząc go dookoła. RE: VMAX HOUSE, bo o tym projekcie mowa, od frontu jest niepozorną bryłą, ale w rzeczywistości to potężny budynek o perfekcyjnych wymiarach na planie kwadratu, który został idealnie wkomponowany w teren.
Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt.
Ten designerski budynek zostanie w całości wykończony jednym materiałem – spiekiem kwarcowym. Dodatkowo kontrastująca kolorystyka bieli i czerni doda „rzeźbie” wyjątkowej elegancji. Dom RE: VMAX HOUSE o idealnych wymiarach 13,5 na 13,5 m posiada ponad 300 m² powierzchni i powstanie na działce mierzącej około 1500 m². Planowaną datą realizacji projektu jest rok 2021.
Odwrócone funkcje
Inwestor marzył o domu, który będzie robił wrażenie zbliżone do emocji, jakie wywołuje jazda luksusowym samochodem – przysłowiowy efekt „wow” odczuwany jest dopiero po odpaleniu silnika, gdy rozpędzając się do maksymalnej prędkości, wbija nas w fotel. To porównanie idealnie oddaje specyfikę projektu RE: VMAX HOUSE, który stopniowo ukazuje swoje oblicze, by na końcu wywołać piorunujące wrażenie, kiedy oczom ukazuje się rzeźbiarska i dynamiczna forma na tyłach domu. Natomiast to jeszcze nie koniec zaskoczeń, ponieważ sam układ funkcjonalny jest równie nieoczywisty. Zwykle część dzienna znajduje się na parterze, jednak w tym przypadku architekt zabawił się konwencjami i zaproponował salon oraz resztę funkcji na piętrze, zaś sypialnię – na dole tuż przy wyjściu na taras. Jak podkreśla Marcin Tomaszewski zaprojektowane sypialnie mają bezpośrednie wyjście na taras dolny i widok na działkę – są blisko natury. Zaskakujące wrażenie robią również wysokie, 6-metrowe okna z widokiem na okoliczną przyrodę.
Ostatnio dodane
Ostatnio dodane
Ostatnio dodane
________________
REFORM Architekt
to pracownia architektoniczna, założona w 2010 roku przez architekta i dyrektora kreatywnego Marcina Tomaszewskiego. Do dzisiaj biuro zrealizowało ponad setki projektów, zarówno indywidualnych, jak i komercyjnych. Biuro projektowe specjalizuje się w projektowaniu budynków oraz wnętrz. Ponadto stanowią silne wsparcie projektowe dla inwestycji komercyjnych. Obecnie zespół tworzy dwunastu specjalistów z zakresu projektowania budynków oraz wnętrz. REFORM Architekt jest laureatem wielu prestiżowych konkursów m.in. European Property Awards Architecture, Iconic Award.