Monika Rogusz-Witkos z COIstudio specjalizuje się w projektach organicznych, łagodnych z dużą ilością drewna i monochromatycznej kolorystyki. Jednak zawsze stara się przemycić do wnętrz awangardowe akcenty. Pojawiają się pod postacią zaskakujących brył, łuków, designerskich mebli czy barwnych detali. Najnowszy koncept, powstały na potrzeby apartamentu w Krakowie, idealnie oddaje ten charakterystyczny styl COIstudio. Pomimo, iż może nigdy nie zostać zrealizowany, gdyż Inwestorzy finalnie kupili inne mieszkanie z zupełnie innym układem pomieszczeń, architektka postanowiła podzielić się niesamowitymi wizualizacjami. Piękne zaaranżowana przestrzeń z wykorzystaniem drewna, złamanej bieli i kolorów ziemi, została podkręcona zaskakującym akcentem barwnym. Inwestorom tak spodobała się propozycja Moniki Rogusz-Witkos, że liczą na to, iż uda się przenieść jak najwięcej elementów do nowej przestrzeni.
Wnętrze z duszą New Nordic
Koncept apartamentu przywodzi na myśl estetykę New Nordic. Styl ten charakteryzuje jasna, ale ciepła tonacja, organiczne linie i obłe kształty. Minimalizm, znamienny dla Scandi odgrywa bardzo istotną rolę w New Nordic, jednak wyrażony jest nie tyle poprzez ograniczenie elementów wyposażenia, co przez ich bardzo surową selekcję. Wnętrza w stylu New Nordic są ciepłe i przytulne oraz dają poczucie „otulania” znajdujących się w nich osób. Ważną rolę, odgrywają również naturalne materiały i tekstury nawiązujące do drewna oraz kamienia. Wszystkie wymienione elementy możemy odnaleźć w projekcie autorstwa COIstudio. Dodatkowo w propozycji Moniki Rogusz-Witkos, nie mogło zabraknąć zabawy formami i bryłami, które są lejtmotywem jej prac.
New Nordic – poznaj bliżej styl, który zdominuje aranżacje wnętrz
Ostatnio dodane
Ostatnio dodane
Very Peri w sypialni
Wśród ciepłych, oscylujących w palecie ziemi barw, pojawił się nieoczekiwany akcent kolorystyczny – Very Peri. Fioletowy błękit, ogłoszony przez Pantone kolorem roku 2022, dał o sobie znać w głównej sypialni. Styl tego pomieszczenia nawiązuje do estetyki zaprezentowanej w części dziennej, jednak architektka postawiła na barwne detale, które nadały wnętrzu oryginalnego charakteru. Stanowi to świetny przykład, w jaki sposób można przemycać kolor do monochromatycznych wnętrz. Materiałową bazę sypialni stanowi drewno, w tym zabudowa, która tworzy mini-garderobę, oddzieloną przepierzeniem z pleksi. Ściana za łóżkiem pokryta jest pięknym odcieniem zgaszonego pomarańczu, co dodatkowo podbija atmosferę przytulności i relaksu. Na tym monochromatycznym tle wyłaniają się niewielkie, ale doskonale widoczne akcenty Very Peri.