Od przyjaźni do współpracy
Projekt ten narodził się z relacji, w której najpierw była przyjaźń, a dopiero później współpraca. Architekt Joanna Lemka-Wójcik (jlw studio) znała Maję i Filipa od kilku lat – ich dzieci chodziły do przedszkola w tym samym wieku, a wspólne rozmowy na spotkaniach dla mam przeradzały się z czasem w dłuższe znajomości. Gdy więc Maja i Filip zwrócili się do Joanny z prośbą o pomoc przy przearanżowaniu swojego mieszkania, reakcja projektantki mogła ich zaskoczyć.
Zamiast od razu podjąć się zlecenia, Joanna… odmówiła. Wiedziała, że poprawki w zbyt małym lokum nie rozwiążą realnych problemów rodziny.
Nie chciałam tworzyć pięknej iluzji komfortu w mieszkaniu, które po prostu było za małe
Dlaczego nie warto było „upiększać” za małego mieszkania
Codzienność Maj i Filipa toczyła się w rytmie kompromisów. Spanie na rozkładanej sofie w salonie, wspólna sypialnia z coraz starszym dzieckiem, praca przy kuchennym stole – te rozwiązania, choć tymczasowe, zaczynały być męczące. W pewnym momencie stało się jasne, że trzeci pokój to nie luksus, a konieczność.
Nowy początek – zakup idealnej przestrzeni
Po kilku miesiącach para ponownie zgłosiła się do Joanny – tym razem z prośbą o wspólne obejrzenie mieszkania na Bemowie. Od tej chwili wszystko potoczyło się błyskawicznie. Koordynacja sprzedaży starego lokum, kredytu kupującego, zakupu nowego mieszkania i opracowania projektu – wymagała precyzji i zaufania.
Dzięki dobrej organizacji i doświadczeniu projektantki udało się zrealizować cały proces w ekspresowym tempie.

Ekspresowy remont i sprawdzone rozwiązania projektowe
Remont ruszył na początku czerwca, a już pod koniec sierpnia rodzina mogła się wprowadzić. Czekały na nich gotowe zabudowy stolarskie, zamontowane blaty, wycyklinowana podłoga i pokój syna – perfekcyjnie przygotowany na rozpoczęcie zerówki.
– „Współpracuję ze sprawdzonymi wykonawcami i dostawcami. Dzięki temu mogę planować ambitne terminy i mieć pewność, że efekt będzie dokładnie taki, jak zakładam” – mówi Joanna.


Kolorystyka, materiały i inspiracje – wnętrze z charakterem
Maja i Filip zainspirowali się wieloma elementami z prywatnego mieszkania projektantki. W efekcie powstało wnętrze spójne i bardzo osobiste.
Bazą stały się beże, błękity i granaty, dopełnione miedzianą armaturą i ceglastymi akcentami. Taka paleta tworzy atmosferę przytulności, ale też elegancji i świeżości.
Wnętrze łączy w sobie ciepło domowe z nowoczesnym sznytem – idealne tło dla codziennego życia trzyosobowej rodziny.

Funkcjonalne zmiany układu – więcej komfortu każdego dnia
Największa metamorfoza dotyczyła strefy sanitarnej. Z niewielkiego WC powstała pełnowymiarowa druga łazienka z prysznicem, co znacząco podniosło komfort życia. Miejsce na nią udało się wygospodarować kosztem mało użytecznej wnęki kuchennej.
Ta decyzja to przykład świadomego projektowania, które zawsze stawia funkcję ponad formą.



Polecane produkty
Serce domu – kuchnia z łukiem i zabudową na wymiar
Centralnym punktem mieszkania jest kuchnia z wysoką zabudową zakończoną charakterystycznym łukiem. Łuk łączy aneks kuchenny z regałem w przedpokoju, nadając przestrzeni lekkości i ciągłości. To detal, który stał się znakiem rozpoznawczym projektów jlw studio – architektoniczny gest, który spaja przestrzeń i podkreśla harmonię.



Polecane produkty
Wnętrze, które dojrzewa razem z domownikami
Nowe mieszkanie na Bemowie to nie tylko estetyczna metamorfoza, ale przede wszystkim nowy etap w życiu rodziny. Projekt Joanny Lemki-Wójcik udowadnia, że najlepsze decyzje projektowe rodzą się z uważności, empatii i prawdziwej relacji z inwestorami.
To historia, w której architektura staje się opowieścią o zaufaniu, przyjaźni i odwadze, by zacząć od nowa.




























![IHKI01006_Gun_Metal[1].jpg](https://cdn.dev-internityhome.pl/uploads/2025/01/kitchen-icons-bateria-kuchenna-z-wyciagana-wylewka-czarny-chrom-szczotkowany-pvd-908708-b1.webp)






