Spędzamy w miejscu pracy, więcej czasu niż w domu, dlatego też otoczenie, w którym przebywamy przez sporą część dnia, powinno być przyjemne i motywować do działania. Przestrzeń pracy jest szczególnie ważna dla osób z branży kreatywnej. Właśnie z myślą o nich, architektki z biura Na antresoli, stworzyły biuro coworkingowe Hangar we Wrocławiu. Naszym zdaniem praca w takim biurze, to marzenie!

Ostatnio dodane
Ostatnio dodane
HANGAR – biuro coworkingowe dla ludzi zafascynowanych swoją pracą
Biuro Na antresoli tworzą dwie absolwentki wydziału architektury, Politechniki Wrocławskiej: Natalia Jankowiak i Kamila Piętka-Rakowiecka. Ich projekty są szyte na miarę i odpowiadają potrzebom przyszłych użytkowników. Dziewczyny podkreślają, że przestrzeń ma być przede wszystkim funkcjonalna, a dopiero później piękna. Jednak patrząc na biuro coworkingowe Hangar, od razu zauważymy, że funkcja idzie w parze z formą. Realizacja projektu trwała rok i zaowocowała stworzeniem przestrzeni, w której praca to czysta przyjemność.
„Stworzyliśmy przestrzeń dla kreatywnych i zafascynowanych swoją pracą ludzi takich jak my. Jest to miejsce gdzie chcemy, aby krzyżowały się różne branże związane z designem oraz architekturą.”

Minimalizm po polsku – czyli jak rodzime biura architektoniczne przekonują do prostoty
Biuro coworkingowe to 135 m2 pięknej, jasnej przestrzeni z 8 biurkami do wynajęcia. Znajdują się tam dwie sale konferencyjne z możliwością połączenia ich w jedną większą, strefa pracy oraz kuchnia. Układ wnętrza pozwala na swobodne zarządzanie przestrzenią i kreowanie jej zgodnie z aktualnymi potrzebami. Część biurowa wydzielona jest drewnianymi regałami, a jednocześnie otwarta na korytarz. Kiedy potrzebna jest chwila odizolowania i skupienia, wystarczy zasunąć kurtynę. Rząd okien doskonale doświetla pomieszczenie, sprzyjając ergonomii pracy.
Ostatnio dodane
Ostatnio dodane
Praca w kolorze
Biuro Hangar wyróżniają, przede wszystkim oryginalne zestawienia kolorystyczne, gdzie nasycone barwy harmonijnie współgrają z pastelami. Takie rozwiązania sprzyjają kreatywnej pracy, a jednocześnie odpowiadają charakterowi danej strefy. Intensywny duet został użyty w kuchni, gdzie spotkał się róż z zielenią. Błyszczące płytki Equipe,o widocznie zróżnicowanej tonacji, zostały zestawione z matowymi frontami szafek kuchennych, do których zamocowano brokatowe uchwyty.

Spokojniejsze zestawienie zostało zastosowane w korytarzu, gdzie wykorzystano pastele, wzmocnione czarnym akcentem. Uwagę przykuwa lamperia z czarną bordiurą, która może się kojarzyć ze szkolnymi pomieszczeniami, jednak w tym wydaniu sprawdza się idealnie. Najintensywniejszy kontrast barwny znajduje się w łazience o pomarańczowo-niebieskich ścianach. Wspólnym mianownikiem wnętrza są z pewnością rośliny, będące żywą dekoracją. Znajdziemy je w każdej strefie i na każdej wysokości. Architektki wprowadziły do aranżacji biura, również elementy humorystyczne: zabawną grafikę na różowym tle w kuchni oraz oryginalne oznaczenie toalet.

Ostatnio dodane
Ostatnio dodane
Forma podąża za funkcją
Architektki z biura Na Antresoli stworzyły przestrzeń, gdzie nie tylko dobrze się pracuje, ale przede wszystkim miło się przebywa. Oryginalne zestawienia kolorystyczne, uspokojone czarnymi dodatkami, odzwierciedlają kreatywny charakter miejsca, w którym mają spotykać się pasjonaci designu oraz architektury. Wnętrze zaplanowane jest tak, by łatwo było nim zarządzać i dopasowywać do potrzeb. Nie zapomniano również o ergonomii pracy: odpowiednim oświetleniu, układzie biurek czy rozmieszczeniu elementów wyposażenia.

Mamy nadzieję, że oglądając zdjęcia realizacji, również zamarzyliście, by pracować w miejscu takim jak buro coworkingowe Hangar. Może nawet zainspirowani jego wnętrzem, przeniesiecie jakieś rozwiązania do własnych domów?
Jak ubrać wnętrza na nadchodzący sezon – kolory Pantone 2019