Psychologia architektury. Rozmowa z Aleksandrą Chuchro | IH - Internity Home

Psychologia architektury. Rozmowa z Aleksandrą Chuchro

Czym jest psychologia przestrzeni?

Psychologia przestrzeni łączy w sobie elementy architektury i oczywiście psychologię. Najważniejszym aspektem, jest relacja człowieka z otoczeniem oraz sposób, w jaki człowiek buduje swoją przestrzeń i w jaki sposób przestrzeń kształtuje człowieka. To również analiza zależności pomiędzy miejscem, w którym człowiek żyje lub pracuje, a efektywnością działań, samopoczuciem czy ogólnie pojętym dobrostanem.

Istnieje zależność między, źle urządzonym wnętrzem a negatywnym wpływem na nasz zdrowie psychiczne, ale również fizyczne. Psychologia architektury jest jeszcze ważniejsza dla miejsc użytku publicznego, takich jak szpitale czy uczelnie.

Specjalistką w tej dziedzinie jest Aleksandra Chuchro, architektka Wnętrz, prezes pracowni „Livin Architektura i wnętrza”. Założycielka Świetlicy Architekta i Stowarzyszenia ŁAD. Twórczyni autorskiej metody projektowej D3 bazującej na psychologii architektury. Z rozmowy dowiesz się m.in. na czym polega proces D3, jakie daje efekty i co to jest kod sensoryczny? Zapraszamy do naszych showroomów w Warszawie, Katowicach, Łodzi i Krakowie. Już niebawem otwarty zostanie nowy punkt w Białymstoku.

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×