Awangardowe spojrzenie na naturę

Awangardowe spojrzenie na naturę

Udana współpraca firmy Mutina z hiszpańską projektantką Patricią Urquiolą zachęciła fabrykę do podjęcia kontaktów z kolejnymi designerami. Jednym z nich jest twórca słynnego papierowego krzesła Honey-pop, japoński projektant Tokujin Yoshioka, który po raz pierwszy postanowił zmierzyć się z ceramiką.

Zapewne nie bez powodu pierwsza kolekcja płytek Tokujina Yoshioki, zdobywcy wielu prestiżowych nagród w branży, powstała pod marką Mutina – producent pozwala na bardzo dużą swobodę twórczą, dzięki czemu mają szansę powstawać kolekcje tak awangardowe jak właśnie Phenomenon Tokujina Yoshioki. W tym produkcie projektant chciał oddać charakter zjawisk, które zachodzą w przyrodzie – takich jak np. deszcz, śnieg czy efekt pracy pszczół – a poprzez zastosowanie kolorystyki, która została wyprana z barw, pokazał je w zupełnie nowej perspektywie.

,,Tworząc kolekcję Phenomenon, miałem na celu umieszczenie zjawisk naturalnych i praw przyrody w niepowtarzalnym produkcie, który charakteryzuje oryginalność. We współpracy z Ceramica Mutina opracowywaliśmy kolekcję, która wyraża tekstury materiałów pochodzących z natury. Moim zamiarem nie było manipulowanie wzorcami wywodzącymi się z przyrody, ale stworzenie projektu, który pobudzi serce i wyobraźnię oraz pozostanie głęboko w pamięci. Phenomenon integruje małe substancje, przedstawiając zarówno głębokość, jak i wymiarowość tekstur. Różne rodzaje powierzchni, takie jak: plastry miodu, kryształy śniegu, sople czy komórki roślinne, wywołują wrażenie naturalnej scenerii” – podkreśla Tokujin Yoshioka.

 

Kolekcja Phenomenon by Tokujin Yoshioka dla Mutiny
Kolekcja Phenomenon by Tokujin Yoshioka dla Mutiny

Wszystkie kolekcje płytek Mutina są dostępne w naszych showroomach. Przyjdź lub napisz do naszego specjalisty!

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków