Płytki z kolekcji Azulej od Mutiny - nieprzypadkowo zaskakujące

Płytki z kolekcji Azulej od Mutiny – nieprzypadkowo zaskakujące

Azulej to wyjątkowa kolekcja gresów w formacie 20 cm × 20 cm zaprojektowana dla Ceramica Mutina przez uznaną hiszpańską projektantkę Patricię Urquiolę. Przypominają starożytną ręcznie robioną majolikę, choć przedstawione na nich motywy są całkiem współczesne.

Kolekcja płytek Azulej od Mutiny – jaki jest wzór na sukces?

Płytki z serii Azulej autorstwa Patricii Urquioli mają patchworkowe wzory, których ułożenie może być przypadkowe – po to, by tworzyć niepowtarzalne abstrakcyjne obrazy. Naturalne i subtelne reprezentują charakterystyczny design, który oferuje zaskakującą swobodę i oryginalną kompozycję. Dostępnych jest kilkadziesiąt deseni w trzech grupach kolorystycznych, przy czym paletę barw ograniczono do szarości, bieli, czerni, beży, poszarzałych brązów i złamanych błękitów. Na kafelkach znajdziemy zarówno wzory kwiatowe, motywy koronek, dalekowschodnie ornamenty, jak i nowoczesne geometryczne siatki i kratki. Można z nich komponować własne „kobierce”. Kolekcję Azulej charakteryzują eleganckie i ponadczasowe linie, które nie męczą wzroku. Co ciekawe, te rektyfikowane płytki wykonano z nietypowego materiału – betonu hydraulicznego.

Na kafelkach Azulej znajdziemy zarówno wzory kwiatowe, motywy koronek, dalekowschodnie ornamenty, jak i nowoczesne geometryczne siatki i kratki. Możemy z nich komponować własne „kobierce”.

Wzór na sukces – Patricia Urquiola i jej projekty

Patricia Urquiola należy do ścisłej czołówki światowych designerów. Tworzy przedmioty bardzo kobiece i wyrafinowane. Pochodzi z Hiszpanii, jednak mieszka i pracuje w Mediolanie, gdzie prowadzi własne studio projektowe. Jej prace budzą ogromny zachwyt, a koneserzy dobrego wzornictwa rozpoznają je na pierwszy rzut oka, bo wśród panujących obecnie minimalistycznych trendów wyróżniają się swoją oryginalnością.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków