30 metrowe mieszkanie budzące pozytywne emocje | Proj: Jacek Kamiński

30 metrowe mieszkanie oddane przez dewelopera posiadało funkcjonalny korytarz, dużą kuchnię i łazienkę oraz niewielki pokój dzienny. Inwestorowi zależało na tym, żeby nie była to przestrzeń wyłącznie wygodna, ale która będzie budziła emocje oraz pozwoli na przyjmowanie większej liczby gości.

Funkcjonalny przedpokój

Samo wejście do mieszkania, mikroskopijny korytarz, robi zaskakujące wrażenie. Ściany zostały pomalowane błyszczącą farbą w kolorze purpury. Dzięki temu zabiegowi hol jest dodatkowo doświetlony. Obecnie farby z połyskiem zapewniają estetyczne wykończenie; dostępne są jako produkty wysokiej jakości i w wielu kolorach. Kolory o wyższym stopniu połysku charakteryzują się zwiększoną intensywnością barwy, która wynika z silniejszego odbijania światła. Dlatego też doskonale sprawdzą się w małych i słabo oświetlonych pomieszczeniach.

 

 

Punktem centralnym jest strefa jadalniana wraz ze znalezionym w brukselskim antykwariacie żyrandolem Veniniego z lat 60. Kuchnia stanowi niewielki aneks, inspirowana stylem modernistycznym. Ściana nad blatem oraz sam blat został wykonany z pięknego marmuru. Na podłodze w całym mieszkaniu znajduje się drewniana podłoga ułożona w jodełkę. 

 

Kuchnia w otwartej przestrzeni | Projekt Jacek Kamiński

Dzięki przesunięciu ścian, salon jest prawdziwie reprezentacyjnym pokojem, w którym mieści się przepastna sofa w typie Vladimira Kagana, wygodne miejsce do spożywania posiłków oraz niewielka kuchnia obok której znajduje się także miejsce na ubrania. Inwestor nie jest typem zbieracza, więc kwestia przechowywania nie była w tym projekcie najistotniejsza. 

 

Strefa dzienna w 30 metrowym mieszkaniu | projekt Jacek Kamiński

 

Łazienka musiała być jak najbardziej nastrojowa. Wszystkie ściany pokryte zostały czarnymi błyszczącymi płytkami od producenta Marazzi Lume, które wprowadzają rytm i grę światła.  Marmurowe płytki od Marazzi na podłodze, z rozlewającymi się biało-brązowymi żyłkowaniami są ukłonem w stronę klasyki.

 

Łazienka w czarnych płytkach Marazzi Lume

Projekt: Jacek Kamiński 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków