90 metrowe mieszkanie na Starym Mokotowie | Proj: Joanna Wachowicz Architekt | IH - Internity Home

90 metrowe mieszkanie na Starym Mokotowie | Proj: Joanna Wachowicz Architekt

Mieszkanie na Starym Mokotowie

Mieszkania w starych kamienicach urzekają swoim niebanalnym charakterem, na który składają się rozkład pomieszczeń, drewniane podłogi, jasne, przestronne wnętrza oraz wysokie okna. Niezwykły klimat i urok sprawiają, że tego typu lokale należą do najmodniejszych i najbardziej pożądanych na rynku nieruchomości.

Przed Wami wspaniała aranżacja 90 metrowego wnętrza oddająca hołd mieszkaniom w starych kamienicach, projekt architektki Joanny Wachowicz.

Ceglana ściana w kuchni wspaniale komponuję się z szarymi szafkami, ceramicznym dużym zlewem umiejscowionym pod oknem. Wnętrze jest funkcjonalne i przestronne z dużą ilością światła. Przestrzeń z elementami industrialnymi podkreśla wyjątkowy charakter mieszkania. 

Mieszkanie na Starówce projekt Joanna Wachowicz

Cegła na ścianie jest motywem przewodnim całego wnętrza. W przedpokoju ciekawe połączenie faktur i kolorów. Pomieszczenie jest swoistą wizytówką domu, ponieważ odpowiada za pierwsze wrażenie na temat wystroju mieszkania. Często spotykanym dylematem jest aranżacja ścian w przedpokoju. 

Ciekawe wykończenie ścian może całkowicie odmienić przedpokój. Triki kolorystyczne w aranżacji przedpokoju optycznie powiększą wnętrze, a umiejętne użycie różnorodnych faktur i dodatków tworzą oryginalną przestrzeń, pozwalając oddać gust właścicieli. 

Mieszkanie na Starówce projekt Joanna Wachowicz

 

Łazienka w stylu minimalistycznej elegancji. Na podłodze płytki gorseciki, to jeszcze przedwojenny sznyt. Płytki tego rodzaju występują wszędzie tam, gdzie wkraczała architektura późnego funkcjonalizmu. Punktem wyjścia do ich rozpowszechnienia, także w Polsce, była Holandia gdzie te drobne i kolorowe płytki posłużyły przede wszystkim do urządzania wnętrz sklepowych, kawiarni i barów. Najsłynniejszą amsterdamską realizacją z udziałem gorsecików jest hol słynnego kina Tuschinski (dziś Pathé Tuschinski) przy Reguliersbreestraat 26/28. Widzów wstępujących z chodnika ulicy wita misternie utkany gorsecikowych kobierzec z bordiurą, ułożony w skomplikowane wzory. 

Mieszkanie na Starówce projekt Joanna Wachowicz

Zdjęcia Dawid Jasiurkowski

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Monika Gross

mgross@internity.pl
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków