Apartament dla rodziny 2+1 w sercu Wrocławia

Apartament dla rodziny 2+1 w sercu Wrocławia

Nowoczesna nieruchomość już z zewnątrz przyciąga uwagę. Minimalistyczny i elegancki wygląd budynku wzbogacony został o wewnętrzne, otwarte patio stanowiące przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców budynku i ich gości. Lokalizacja Nowego Centrum Południowego zapewnia dobry dostęp do infrastruktury miejskiej, co stanowi niemałą zaletę całej nieruchomości. Zaprojektowane i wykończone przez Decoroom mieszkanie, znajdujące się w tej inwestycji, zachęca do rozgoszczenia się tu już od progu. Ten efekt przytulności i spokoju udało się osiągnąć dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu miłych dla oka kolorów. Nowy dom rodziny 2+1 spełnił wszystkie oczekiwania przyszłych mieszkańców.

apartament dla rodziny
Proj.: Decoroom; fot.: Marek Koptyński

Światło i stonowane barwy

Założeniem koncepcji projektowej było stworzenie spójnej, uniwersalnej i ponadczasowej przestrzeni w nowoczesnym stylu. Stonowana kolorystyka, która łączy naturalne drewno, gładkie tynkowane powierzchnie i delikatną sztukaterię, stanowi tło dla mocnych kolorystycznych akcentów i elementów wyposażenia wnętrz. Na ścianach holu i kuchni zastosowano farbę w naturalnym odcieniu. Gdzieniegdzie sufity i ściany są białe, a dzięki takiej grze kolorami wydzielono w tej otwartej przestrzeni poszczególne strefy, bez konieczności stawiania ścian.

apartament dla rodziny
Proj.: Decoroom; fot.: Marek Koptyński

Sprytne zabiegi projektowe

Ciekawe rozwiązanie, łączące estetykę z funkcjonalnością, zastosowano w holu. W ścianie umieszczono szafę w zabudowie – oprócz garderoby, w zabudowie znalazła się również pralka oraz miejsce na chemię gospodarczą. Tuż obok, na rogu, stworzono wygodne siedzisko oraz lustra, aby można było się w nich przejrzeć przed wyjściem z domu. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni widać również w kuchni. Królują w niej jasne, przygaszone kolory i proste formy, drewno oraz blaty w kolorze szarego marmuru. Podłogę w holu i kuchni pokryła płyta gresowa, z kolei w salonie architektka zdecydowała się na drewniane deski.  Ściany w salonie są białe, co w połączeniu z eleganckimi sztukateriami nadaje wnętrzu niezwykle szykownego charakteru. Mocnymi elementami salonu, które natychmiast przyciągają wzrok, są dwie welurowe kanapy w kolorze głębokiego błękitu. Z kolei minimalistyczne czarne meble wprowadzają do wnętrza klimat rodem z epoki art déco.

apartament dla rodziny
Proj.: Decoroom; fot.: Marek Koptyński

Przytulne i eleganckie przestrzenie prywatne

Sypialnia to prawdziwa oaza spokoju. Wyrazistym, a zarazem niezwykle kojącym elementem dekoracyjnym tej części mieszkanie jest fototapeta przedstawiająca rysunek drzew. Podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach, w sypialni dominują stonowane barwy, a mocny odcień błękitu z salonu powtarza się na welurowym obiciu łóżka.
Motywem przewodnim łazienki są biele, szarości i naturalne barwy. Pokój dziecięcy to przestrzeń wesoła, a zarazem umożliwiająca dobry wypoczynek. Po jednej stronie w oczy rzuca się kolorowa tapeta z motywem dżungli. Ta winylowa tapeta na fizelinie gwarantuje trwałość i odporność na zabrudzenia. Po przeciwnej stronie ścianę pomalowano farbą w jasnym odcieniu oliwkowej zieleni.

Feng Shui w sypialni – harmonijne wnętrze, dobry sen i szczęśliwe życie

W łazience zmieszczą się wszystkie niezbędne akcesoria łazienkowe i kosmetyki za sprawą dwóch pakownych szuflad w szafce pod umywalką oraz szafki nad strefą WC. Warto zwrócić uwagę, że dla zachowania spójności obydwie szafki oraz zabudowę WC zaprojektowano z tego samego materiału – laminowanej płyty.


Projekt wnętrza: Ewa Grzywa, architekt wnętrz Decoroom
Zdjęcia: Marek Koptyński

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków